קבלת ויזה למצרים

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

עודכן לאחרונה: 27.7.2018

בקצרה (אמ;לק)

 • המעבר לחופי סיני ולהרים אינו כרוך בקבלת ויזה מראש. מקבלים אישור כניסה לסיני בעת מעבר הגבול. האישור הניתן לכם בגבול מאפשר שהות של 14 יום בסיני. ניתן לחדש את האישור בתום 14 יום במעבר הגבול. הדרכון צריך להיות בתוקף ל-3 חודשים קדימה מיום המעבר לפחות. אישור הכניסה מאפשר שהות באזור נרחב הכולל את כל רצועת החוף של סיני, שארם-א-שיח וחלק ניכר מהרי מזרח סיני.
 • בעלי דרכון ישראלי העוברים לחלקים אחרים של מצרים צריכים להגיש מראש בקשה לויזה בשגרירות מצרים בתל-אביב או בקונסוליה המצרית באילת. הדרכון צריך להיות בתוקף ל-6 חודשים וצריך שיהיו בו 2 עמודים נקיים מחותמות. עלות הויזה 150 ₪. התהליך אורך כשבועיים.
 • בעלי דרכון זר יכולים לקבל ויזה כזאת במעבר הגבול בעלות של 25 דולר.
 • תוכלו להגיש את הבקשה לויזה בשגרירות בעצמכם, זה כרוך ב-3 ביקורים בשגרירות. אולם, יש משרדי נסיעות שיעשו הכל עבורכם תמורת כ-100 ₪.

מידע נוסף

מי לא צריך ויזה?
מי שנוסע לחופי סיני, לאזור שארם-א-שיח ולהרים (כולל אזור סנטה קטרינה) לא צריך ויזה. כאמור, במקרה כזה מקבלים אישור כניסה לשבועיים במעבר הגבול בטאבה. הדרכון צריך להיות בתוקף ל-3 חודשים קדימה. גם מי שנוסע למטרת צלילה בסיני לחופי סיני, לאזור שארם וצפונה כולל האי טיראן לא צריך ויזה.

מי צריך ויזה?
מי שנוסע לחופשה בסיני ומתכנן לשהות בחלקו המערבי של ראס מוחמד למטרת צלילה – לאזור הספינה "טיסלגורם" במבואות מפרץ סואץ, כולל אזור גובאל (בחלק המזרחי של ראס מוחמד, הקרוב יחסית לשארם, ניתן לצלול גם ללא ויזה).

כמו כן, גם הגעה לאתרי הצלילה של דרום מצריים כרוכה בהנפקת ויזה. 

האם זה מסובך?
לא! התהליך פשוט אך יש לבצעו באופן מדוקדק ויש להגיע לשגרירות 3 פעמים. המצרים אינם גמישים, כל סטייה מהנדרש עלולה לגרום לכם לביקור נוסף בשגרירות. כאמור יש משרדי נסיעות שיעשו עבורכם את הכל תמורת תשלום של כ-100 ₪. 

אם תבחרו להעזר במשרד נסיעות זה יחסוך לכם את הטרחה וגם עשוי למנוע תקלות מאחר שהמשרדים הללו מיומנים בביצוע התהליך. לדוגמה: "טיולי מצדה" באבן גבירול 141 בת"א (סמוך לשגרירות מצרים) 03-544-4454. הם גובים עמלה של 120 ₪ או 100 ₪ אם יש קבוצה של 6 ומעלה. יתרון נוסף של משרדי הנסיעות הוא שהם יכולים להגיש את הבקשה בכל יום בשבוע בעוד שהגשת הבקשה בעצמכם מוגבלת בימים ובשעות.
אם בחרתם להיעזר בסוכנות, יש להשאיר את הדרכון אצלם למשך כשבועיים ובנוסף להגיש להם 4 תמונות דרכון ומספר מסמכים כפי שהם יפרטו לכם, ומכאן הם עבר יעשו הכל עבורכם כולל הכנת הטפסים. במידה ואתם בכל זאת רוצים להגיש את הבקשה בעצמכם, הדרכון נשאר אצלכם למעט יום אחד.

המצרים לא ממהרים לאשר ויזה למי שרוצה להגיע לקהיר או לטייל במצרים, אלא אם כן זה נעשה דרך טיול מאורגן עם הדרכה ואבטחה. לכן, אם אתם נוסעים למטרת צלילה יש לציין זאת במפורש וכדאי אף לציין לאן בדיוק אתם נוסעים.

מוטב להגיש את הבקשה מוקדם ככל הניתן על מנת שלא להיות בלחץ של זמן. בדרך כלל התהליך עובר חלק וללא עיכובים, אולם בעיות שונות כידוע תמיד יכולות לצוץ. כך או כך – התאזרו בסבלנות.  הטרחה בהחלט שווה כדי ליהנות מהיופי והשלווה של סיני!

הגשת הבקשה לויזה:

מורידים את הטופס לדוגמא – שימוש בטופס הזה עשוי להקל עליכם. ניתן למצוא את הטופס גם באתר משרד החוץ המצרי.

השגרירות פתוחה להגשת בקשות לויזה בימים ראשון עד שלישי בלבד מהשעה 09:00 עד 11:00. שגרירות מצרים נמצאת ברחוב בזל 54 בתל אביב. השגרירות שולחת את הבקשות למצרים בימי רביעי בבוקר כך שקיימת אפשרות (מאד קלושה, עדיף לא להסתכן) שהם יקבלו את הבקשה בימי רביעי בבוקר. יחד עם זאת, בימי רביעי אין קבלת קהל ולכן רק סוכני נסיעות יכולים להיכנס לשגרירות בימי רביעי.

השגרירות סגורה בחגי ישראל וכן בחגי המוסלמים או בחלקם. במהלך חג הקורבן השגרירות סגורה למשך מספר ימים. כדאי לברר מראש בשגרירות בטלפון 03-546-4151. לדוגמה: בספטמבר 2016 חג הקורבן חל בין ה-12 ל-15 בספטמבר. השגרירות הייתה סגורה מיום ראשון ה-11 בספטמבר למשך שבוע.
מידע על תאריכי החגים המוסלמים אפשר למצוא בקישור הזה

ניתן להגיש בקשה לויזה גם בקונסוליה המצרית באילת, אולם אנו לא ממליצים על כך מאחר והתהליך דרך הקונסוליה באילת עלול לקחת יותר זמן ובמקרים רבים מסתיים בסירוב לויזה או בתקלות אחרות. על כל פנים, הקונסוליה נמצאת ברחוב עפרוני 15 והיא פעילה בימים ראשון עד חמישי מהשעה 09:30 עד 12:00. טלפון: 08-637-6882.

מה צריך להביא?

 • 4 עותקים של טופס הבקשה אשר מולאו במחשב בלבד, לא מקבלים טפסים שמולאו ידנית.
 • 4 תמונות דרכון, תמונה אחת מודבקת לכל טופס.
 • 4 צילומים של הדף מהדרכון המכיל את התמונה, השם ותאריכי ההנפקה והתפוגה. צילום אחד כזה יוצמד לכל טופס.
 • דרכון בתוקף לחצי שנה קדימה. בדרכון חייבים להיות לפחות שני עמודים נקיים לחלוטין מחותמות.
 • יש למלא את כל השדות בטופס גם אם יש שדה שלא רלבנטי עבורכם. לדוגמה: בשדה Middle Name אם אין לכם שם אמצעי אל תשאירו ריק אלא תכתבו No Middle Name.
 • בשדה Occupation יש לרשום מה המקצוע או העיסוק וגם את שם מקום העבודה. אם אתם לומדים תרשמו Student  ואת שם המוסד בו אתם לומדים. אם אתם לא עובדים תמציאו משהו סביר, הם לא בודקים. הכל קיים בטופס לדוגמה.
 • יש לרשום את שם המלון או הספינה בהם תהיו ורצוי גם טלפון של המקום ושם של איש קשר מצרי.

שלבי הגשת הבקשה:

מגישים את הטפסים יחד עם הדרכון ומקבלים את הדרכון מיד בחזרה עם חותמת של השגרירות בדף האחרון המכילה את מספר הבקשה. כאמור, הגשת בקשה לויזה מתאפשרת בימים ראשון עד שלישי בלבד מהשעה 09:00 עד 11:00 בשגרירות מצרים, רחוב בזל 54 ת"א.

הויזה מוכנה תוך 10 ימי עבודה. זה עשוי לקחת מעט יותר או פחות. זכרו כי מדובר ב-10 ימי עבודה של המצרים כאשר סופרים את הימים ראשון עד חמישי בלבד.

לאחר 9 ימי עבודה כדאי להתקשר לשגרירות לברר אם הויזה מוכנה על פי מספר הבקשה.  אין סיבה להתקשר לפני תום 9 ימים כי ברוב המכריע של המקרים זה לא יהיה מוכן. טלפון בשגרירות: 03-546-4151.

לאחר שנאמר לכם כי הויזה מוכנה עליכם לבוא לשגרירות עם הדרכון ולשלם במקום 150 ₪ במזומן. ניתן לבוא בימים א'-ה' בין השעות 09:00-11:00. אתם מפקידים את הדרכון אצלם ולמחרת באים שוב ומקבלים את הדרכון עם הויזה. רצוי להפקיד את הדרכון בימי ראשון או שני על מנת שלא תצטרכו לחכות עד תחילת השבוע הבא כדי לקחת את הדרכון.

זכרו – לא כדאי לחכות לרגע האחרון, ורצוי להגיש את הבקשה כמה שיותר מוקדם כי לפעמים זה יכול לקחת יותר זמן.

לעיתים נדירות הם מוכנים לתת את הדרכון באותו יום עם הויזה אבל צריך לבקש זאת במיוחד. אם תגיעו ממש מוקדם ותהיו מוכנים לחכות עד השעה 3 בערך, יש סיכוי קלוש שתקבלו את הדרכון באותו יום. אם למשל אתם גרים מאד רחוק מת"א תגידו את זה לפקיד, במקרים מסויימים זה עובד.

עלות הויזה:
כאמורעלות הויזה למצרים בעת הגשת הבקשה לשגרירות היא 150 ₪, אותם משלמים במזומן עם קבלתה. 

תוקף הויזה: הויזה תקפה ל-4 חודשים מיום קבלתה. תוכלו להיכנס איתה למצרים רק פעם אחת במהלך התקופה למשך חודש אחד.

בקשות שלא מאושרות ע"י המצרים: יש מקרים נדירים בהם המצרים לא מאשרים את הויזה. לכן רצוי להגיש עם כמה אנשים יחד ולציין זאת במקום המיועד לכך בטופס. אם הויזה לא אושרה, אין מה לעשות בנדון. שלילת הבקשה מגיעה משירות הביטחון המצרי, והמצרים אינם מסבירים למה הם מסרבים לבקשה. רק דרך קשרים בממשל הישראלי או המצרי אפשר לנסות ולשנות את רוע הגזירה.

מעבר הגבול עם הויזה: בעת מעבר הגבול חובה עליכם להראות את הויזה לפקיד בביקורת הדרכונים בצד המצרי. זאת על מנת שיחתימו את הויזה ובכך יכניסו אותה לתוקף. אחרת הם עלולים לחשוב שאתם נכנסים לאזורים שאינם מחייבים ויזה ולתת לכם אשרת שהיה לחופי סיני בלבד.

ישראלים בעלי דרכון זר: בעלי דרכון זר אינם צריכים להגיש בקשה לויזה מראש. אם יש לכם דרכון זר, עליכם להגיע למעבר הגבול עם שני הדרכונים ושם תונפק לכם ויזה בעלות של 25$ (משלמים במזומן בדולר או במטבע מקומי, עדיף להביא דולר). עליכם להביא איתכם צילום של הדרכון (רק הדף עם התמונה והפרטים) וכן תמונת דרכון. כמו כן, יש להביא אתכם טופס בקשה לויזה לאחר שמילאתם את כל הפרטים והצמדתם אליו את התמונה. ראו למעלה הוראות למילוי הטופס.
מאחר ואתם חייבים לצאת מישראל עם דרכון ישראלי עליכם לבקש בצד הישראלי שיחתימו לכם גם את הדרכון הזר.

אחריות: המידע והפרטים המובאים כאן מעודכנים ליולי 2018, מבוססים על נסיון אישי וניסיונם של מטיילים שנסעו לסיני לאחרונה ומטרתו לסייע לכם בתהליך. אין לראות במידע זה התחייבות לכך שהפרטים מדויקים ומעודכנים בכל עת. בכל מקרה, האחריות לביצוע התהליך באופן הנכון ולמעבר הגבול עם הוויזה הנכונה היא שלכם.
פרטים נוספים ניתן למצוא גם באתר משרד החוץ הישראלי

Sending
User Review
0 (0 votes)

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן