קבלת ויזה למצרים

עודכן לאחרונה: 10.10.2021

בקצרה (אמ;לק)

 • המעבר לחופי סיני ולהרים אינו כרוך בקבלת ויזה מראש. אישור הכניסה לסיני הניתן בעת מעבר הגבול, מאפשר שהות של עד 14 יום בסיני.
 • ניתן לחדש את האישור בתום 14 יום במעבר הגבול.
 • הדרכון צריך להיות בתוקף ל-3 חודשים קדימה מיום המעבר לפחות. אישור הכניסה מאפשר שהות באזור נרחב הכולל את כל רצועת החוף של סיני, שארם א-שייח' וחלק ניכר מהרי מזרח סיני.
 • בעלי דרכון ישראלי העוברים לחלקים אחרים של מצרים צריכים להגיש מראש בקשה לוויזה בשגרירות מצרים בתל אביב או בקונסוליה המצרית באילת.
 • במקרה זה הדרכון צריך להיות בתוקף ל-6 חודשים וצריך שיהיו בו 2 עמודים נקיים מחותמות.
 • תוקף הוויזה הוא 4 חודשים מיום הנפקתה, והיא מאפשרת ביקור במצרים למשך 30 יום ברצף. 
 • עלות הוויזה 150 ₪. התהליך אורך כשבועיים.
 • בעלי דרכון זר יכולים לקבל ויזה כזאת במעבר הגבול בעלות של 25 דולר.
 • תוכלו להגיש את הבקשה לויזה בשגרירות בעצמכם, זה כרוך ב-3 ביקורים בשגרירות. אולם, יש משרדי נסיעות שיעשו הכל עבורכם תמורת כ-100 ₪.

מידע נוסף

מי לא צריך ויזה?
מי שנוסע לחופי סיני, לאזור שארם א-שייח ולהרים (כולל אזור סנטה קתרינה) לא צריך ויזה. כאמור, במקרה כזה מקבלים אישור כניסה לשבועיים במעבר הגבול בטאבה. הדרכון צריך להיות בתוקף ל-3 חודשים קדימה. גם מי שנוסע למטרת צלילה בסיני לחופי סיני, לאזור שארם וצפונה כולל האי טיראן לא צריך ויזה.

מי צריך ויזה?
מי שנוסע לחופשה בסיני ומתכנן לשהות בחלקו המערבי של ראס מוחמד למטרת צלילה – לאזור הספינה "טיסלגורם" במבואות מפרץ סואץ, כולל אזור גובאל (בחלק המזרחי של ראס מוחמד, הקרוב יחסית לשארם, ניתן לצלול גם ללא ויזה).

כמו כן, גם הגעה לאתרי הצלילה של דרום מצרים כרוכה בהנפקת ויזה. 

האם זה מסובך?
בכלל לא. התהליך פשוט אך יש לבצעו באופן מדוקדק ויש להגיע לשגרירות 3 פעמים. המצרים אינם גמישים, כל סטייה מהנדרש עלולה לגרום לכם לביקור נוסף בשגרירות. יש גם משרדי נסיעות שיעשו עבורכם את כל התהליך תמורת תשלום של כ-100 ₪. אם תבחרו להיעזר במשרד נסיעות זה יחסוך לכם את הטרחה וגם עשוי למנוע תקלות מאחר שהמשרדים הללו מיומנים בביצוע התהליך.

משרד כזה הוא לדוגמה "טיולי מצדה", הנמצאים בדרך מנחם בגין 144 א' (מגדל מידטאון, קומה 47), תל אביב. הם גובים עמלה של 120 ₪, או 100 ₪ אם יש קבוצה של 6 ומעלה. יתרון נוסף של משרדי הנסיעות הוא שהם יכולים להגיש את הבקשה בכל יום בשבוע בעוד שהגשת הבקשה בעצמכם מוגבלת בימים ובשעות. מספר הטלפון של "טיולי מצדה" – 03-5444454. 

אם בחרתם להיעזר בסוכנות, יש להשאיר את הדרכון אצלם למשך כשבועיים ובנוסף להעביר אליהם 2 תמונות דרכון ומספר מסמכים כפי שהם יפרטו לכם, ומכאן הם עבר יעשו הכל עבורכם כולל הכנת הטפסים. במידה ואתם בכל זאת רוצים להגיש את הבקשה בעצמכם, הדרכון נשאר אצלכם למעט יום אחד.

המצרים לא ממהרים לאשר ויזה למי שרוצה להגיע לקהיר או לטייל במצרים, אלא אם כן זה נעשה דרך טיול מאורגן עם הדרכה ואבטחה. לכן, אם אתם נוסעים למטרת צלילה יש לציין זאת במפורש וכדאי אף לציין לאן בדיוק אתם נוסעים.

מוטב להגיש את הבקשה מוקדם ככל הניתן על מנת שלא להיות בלחץ של זמן. בדרך כלל התהליך עובר חלק וללא עיכובים, אולם בעיות שונות כידוע תמיד יכולות לצוץ. כך או כך – התאזרו בסבלנות. הטרחה בהחלט שווה כדי ליהנות מהיופי והשלווה של סיני!

הגשת הבקשה לוויזה:

מורידים את הטופס לדוגמה – שימוש בטופס הזה עשוי להקל עליכם. ניתן למצוא את הטופס גם באתר משרד החוץ המצרי.

שגרירות מצרים בישראל נמצאת ברחוב בזל 54, תל אביב.

שימו לב: השגרירות פתוחה להגשת בקשות לויזה בימים ראשון עד שלישי בלבד מהשעה 09:00 עד 11:00. השגרירות שולחת את הבקשות למצרים בימי רביעי בבוקר כך שקיימת אפשרות (מאד קלושה, עדיף לא להסתכן) שהם יקבלו את הבקשה בימי רביעי בבוקר. יחד עם זאת, בימי רביעי אין קבלת קהל ולכן רק סוכני נסיעות יכולים להיכנס לשגרירות בימי רביעי.

השגרירות סגורה בחגי ישראל וכן בחגי המוסלמים או בחלקם. במהלך חג הקורבן השגרירות סגורה למשך מספר ימים. כדאי לברר מראש בשגרירות בטלפון 03-5464151. לדוגמה: בספטמבר 2016 חג הקורבן חל בין ה-12 ל-15 בספטמבר. השגרירות הייתה סגורה מיום ראשון ה-11 בספטמבר למשך שבוע.
מידע על תאריכי החגים המוסלמים אפשר למצוא בקישור הזה

ניתן להגיש בקשה לויזה גם בקונסוליה המצרית באילת, אולם אנו לא ממליצים על כך מאחר והתהליך דרך הקונסוליה באילת עלול לקחת יותר זמן ובמקרים רבים מסתיים בסירוב לויזה או בתקלות אחרות

על כל פנים, הקונסוליה נמצאת ברחוב עפרוני 15, אילת, והיא פעילה בימים ראשון עד חמישי מהשעה 09:30 עד 12:00. טלפון: 08-6376882.

מה צריך להביא לשגרירות?

 • 2 עותקים של טופס הבקשה אשר מולאו במחשב בלבד. לא יתקבלו טפסים שמולאו ידנית.
 • 2 תמונות דרכון, תמונה אחת מודבקת לכל טופס.
 • 2 צילומים של הדף מהדרכון המכיל את התמונה, השם ותאריכי ההנפקה והתפוגה. צילום אחד כזה יוצמד לכל טופס.
 • דרכון בתוקף לחצי שנה קדימה לפחות. בדרכון חייבים להיות לפחות שני עמודים נקיים לחלוטין מחותמות.
 • יש למלא את כל השדות בטופס גם אם יש שדה שלא רלוונטי עבורכם. לדוגמה: בשדה Middle Name אם אין לכם שם אמצעי אל תשאירו ריק אלא תכתבו No Middle Name.
 • בשדה Occupation יש לרשום מה המקצוע או העיסוק וגם את שם מקום העבודה. אם אתם לומדים תרשמו Student ואת שם המוסד בו אתם לומדים. אם אתם לא עובדים תמציאו משהו סביר, הם לא בודקים. הכל קיים עבורכם בטופס לדוגמה.
 • יש לרשום את שם המלון או הספינה (במקרה של ספארי צלילה) בהם תהיו, ורצוי גם טלפון של המקום ושם של איש קשר מצרי.


שלבי הגשת הבקשה:

מגישים את הטפסים יחד עם הדרכון ומקבלים את הדרכון מיד בחזרה עם חותמת של השגרירות בדף האחרון המכילה את מספר הבקשה.
כאמור, הגשת בקשה לוויזה מתאפשרת בימים ראשון עד שלישי בלבד מהשעה 09:00 עד 11:00 בשגרירות מצרים, רחוב בזל 54 ת"א.

הוויזה תהיה מוכנה תוך 10 ימי עבודה בדרך כלל, אולם זה עשוי לקחת מעט יותר או פחות. זכרו כי מדובר ב-10 ימי עבודה של המצרים כאשר סופרים את הימים ראשון עד חמישי בלבד.

לאחר 9 ימי עבודה כדאי להתקשר לשגרירות לברר אם הוויזה מוכנה על פי מספר הבקשה. אין סיבה להתקשר לפני תום 9 ימים כי ברוב המכריע של המקרים זה לא יהיה מוכן. טלפון השגרירות: 03-5464151.

לאחר שנאמר לכם כי הוויזה מוכנה עליכם להגיע לשגרירות עם הדרכון ולשלם במקום 150 ₪ במזומן. ניתן להגיע בימים א'-ה' בין השעות 09:00-11:00.

כעת מפקידים את הדרכון בשגרירות ולמחרת מגיעים שוב ומקבלים את הדרכון מוכן עם הוויזה. רצוי להפקיד את הדרכון בימי ראשון או שני על מנת שלא תצטרכו לחכות עד תחילת השבוע הבא כדי לקבל אותו בחזרה.

זכרו – לא כדאי לחכות לרגע האחרון, ורצוי להגיש את הבקשה כמה שיותר מוקדם כי לפעמים זה יכול לקחת יותר זמן.

לעיתים נדירות הם מוכנים לתת את הדרכון באותו יום עם הוויזה אבל צריך לבקש זאת במיוחד. אם תגיעו ממש מוקדם ותהיו מוכנים לחכות עד השעה 15:00 בערך, יש סיכוי קלוש שתקבלו את הדרכון באותו יום. אם למשל אתם גרים מאד רחוק מתל אביב, נסו לומר זאת לפקיד, במקרים מסוימים זה עובד. לרוב לא. 

עלות הוויזה:
כאמורעלות הוויזה למצרים בעת הגשת הבקשה לשגרירות היא 150 ₪, אותם משלמים במזומן עם קבלתה. 

תוקף הוויזה: הוויזה תקפה ל-4 חודשים מיום קבלתה. תוכלו להיכנס איתה למצרים רק פעם אחת במהלך התקופה, למשך חודש אחד (30 ימים).

בקשות שלא מאושרות ע"י המצרים: יש מקרים נדירים בהם המצרים לא מאשרים את הוויזה. לכן רצוי להגיש עם כמה אנשים יחד ולציין זאת במקום המיועד לכך בטופס. אם הוויזה לא אושרה, אין מה לעשות בנדון. שלילת הבקשה מגיעה משירות הביטחון המצרי, והמצרים אינם מסבירים למה הם מסרבים לבקשה. 

מעבר הגבול עם הוויזה: בעת מעבר הגבול חובה עליכם להציג את הוויזה לפקיד בביקורת הדרכונים בצד המצרי, זאת על מנת שיחתימו את הוויזה ובכך יכניסו אותה לתוקף. אם לא תעשו זאת, תהיה לשלטונות המצרים סיבה לחשוב שאתם נכנסים לאזורים שאינם מחייבים ויזה ולתת לכם אשרת שהיה לחופי סיני בלבד.

ישראלים בעלי דרכון זר: בעלי דרכון זר אינם צריכים להגיש בקשה לוויזה מראש. אם יש לכם דרכון זר, עליכם להגיע למעבר הגבול עם שני הדרכונים ושם תונפק לכם ויזה בעלות של 25$ (משלמים במזומן בדולר או במטבע מקומי, עדיף להביא דולרים). עליכם להביא איתכם צילום של הדרכון (רק הדף עם התמונה והפרטים) וכן תמונת דרכון נוספת. כמו כן, יש להביא אתכם את טופס הבקשה לוויזה לאחר שמילאתם את כל הפרטים והצמדתם אליו את התמונה. ראו למעלה הוראות למילוי הטופס.

מאחר שאתם חייבים לצאת מישראל עם דרכון ישראלי עליכם לבקש בצד הישראלי שיחתימו לכם גם את הדרכון הזר.

אחריות: המידע והפרטים המובאים כאן מעודכנים לאוגוסט 2021, מבוססים על ניסיון אישי וניסיונם של מטיילים אחרים שעברו את התהליך, ומטרתו לסייע לכם ולהקל עליכם. אין לראות במידע זה התחייבות לכך שהפרטים מדויקים ומעודכנים בכל עת. בכל מקרה, האחריות לביצוע התהליך באופן הנכון ולמעבר הגבול עם הוויזה הנכונה היא שלכם.

אם מצאתם טעות או שיש לכם מידע חדש בנוגע לקבלת ויזה למצרים – נשמח אם תעדכנו אותנו בקישור הזה

Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
יורד׊׉ לסיני בקרוב? הנה כמה עצות חשובות:

תזמינו מלון מראש
יש מבחר רחב של מלונות מומלצים באתר וככל שהזמן עובר המבחר מצטמצם (מספר החדרים מוגבל הרי) והמחירים מתייקרים. אל תבזבזו זמן ופשוט הזמינו רגע מלון.

תעשו ביטוח נסיעות
חופשה טובה בסיני היא חופשה רגועה ואין יותר רגוע מלדעת שגם אם חס וחלילה קרה משהו, אתם מכוסים ויש מי שידאג לכם (סוכן טוב יציע שירות לקוחות צמוד ויהיה זמין עבורכם בווטסאפ באופן שוטף).

תגיעו ערוכים למעבר הגבול
תרכשו מראש את אגרת המעבר (חוסך תור מיותר), תמירו שקלים לדולרים בצ'יינג' הקרוב למקום מגוריכם (אח"כ תמירו בסיני דולרים ללירות) ותזמינו מונית מראש… אבל כל אלה, רק אחרי שאתם יודעים בוודאות שיש לכם מלון!

רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן