צלילה בסיני

כשזה מגיע לצלילה, אין ספק שסיני נחשבת לאחד המקומות היפים ביותר בעולם לרדת בו אל מתחת למים. שפע האלמוגים והשוניות של הים האדום, בשילוב עם מזג אוויר מעולה ומים חמימים, הופכים את אתרי הצלילה של סיני למוקד עליה לרגל לצוללים רבים מכל העולם. לעיתים נדמה שאנו, הישראלים, לא מבינים עד הסוף איזה מזל נפל בחלקנו שסיני כל כך קרובה אלינו עם כל היופי הזה שהיא מחביאה במעמקי הים. אחת הסיבות שניתן למצוא בדהב, כל כך הרבה אירופאים היא בין היתר (ויש שיגידו שבעיקר) בזכות אתרי הצלילה המדהימים באזור.

כיאה למוקד צלילה מוביל בעולם, ניתן למצוא בסיני אין ספור מועדוני צלילה, הן בדהב והן בשארם. חלקם אכן מקצועיים ביותר, אך יש להיזהר מכאלו שפועלים ללא האישורים והרישיונות המתאימים או כאלו שמעסיקים מדריכים לא מקצועיים. בכל זאת, צריך לזכור שמדובר בסיני וגם כותב שורות אלה, בתור צולל בעצמו, נתקל במועדוני צלילה פחות סימפטיים ומקצועיים, כך שדי בקלות אפשר לטעות בבחירת המועדון הנכון.

למזלכם, אנחנו פה כדי לעזור ולוודא שכשאתם תגיעו לצלול בסיני, יחכה לכם בצד השני מדריך צלילה מוסמך מאחד ממועדוני הצלילה המובילים בסיני, שדובר אנגלית מצוינת וידאג לכל מה שאתם צריכים כדי שתהיה לכם חוויה כיפית ומהנה.  

במידה ואתם מגיעים לצלול בסיני, אנו מציעים לסגור מראש מלון ואת תוכנית הצלילה שלכם, כלומר הפעילות והמועדון דרכו תבצעו את הצלילות בפועל. הסיבה לכך היא פשוטה – אתם יוצאים לחופשה כדי ליהנות ולנצל את הזמן שלכם באופן האופטימלי. כאשר אתם מגיעים לסיני ועדיין אין לכם תוכנית מסודרת לגבי מה אתם מתכננים לעשות, הרבה פעמים יש נטייה "להתפזר" ולבזבז זמן יקר בחיפוש אחר "המקום המושלם", במקום פשוט ליהנות מהחופשה מעל ומתחת למים.

אנחנו כבר ערכנו עבורכם את הבדיקה וההשוואה בסיני עצמה ואנו מציגים עבורכם פה את המיטב שיש לסיני להציע מתחת למים, במחירים משתלמים ביותר ובמועדון מקצועי ורציני שניתן לסמוך עליו. לאחר שתבחרו את הפעילות שמעניינת אתכם ותמלאו את הפרטים (באנגלית), ייצרו איתכם קשר במייל או בוואטסאפ לסיום תהליך ההזמנה.

התהליך כולו נעשה מול נותן השירות בסיני ובאחריותו הבלעדית וזה מה שמאפשר את המחירים הנוחים עבורכם. שימו לב כי השירות הוא בשפה האנגלית. 

דבר נוסף, וחשוב מאוד, שעליכם להביא בחשבון הוא עריכת ביטוח צלילה. לא מדובר בביטוח הנסיעות הרגיל שכולנו רוכשים לפני כל נסיעה לחו"ל, אלא בהרחבה שלו (או רכישה כתוספת בנפרד) הכוללת כיסוי לנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מהצלילה. יש מקומות שאף ידרשו מכם הוכחה לכך שאתם מבוטחים בביטוח מתאים לפני שיאפשרו לכם לקחת חלק בפעילות צלילה, ולכן מוטב לדאוג לכך מראש, טרם הנסיעה. פרטים ואפשרות לרכישת ביטוח צלילה ניתן למצוא בכתבה הזו על ביטוח צלילה וספורט ימי.

בעמוד זה תוכלו למצוא:
לצוללים מתחילים (ללא רישיון צלילה)
לצוללים מנוסים (בעלי רישיון צלילה)

קורס צלילה בסיני

סיני היא מקום מושלם לקורס צלילה. על אף שהקורס מתבצע בפועל בסיני, החומר התיאורטי של PADI זמין אונליין בעברית ובאנגלית וברכישת קורס תינתן לכם גישה מלאה אליו. במידה ואתם מתכננים קורס הכולל כוכב ראשון, חשוב להכין זמן גם ללימודים התיאורטיים שנעשים בזמנכם הפנוי. 

כוכב ראשון PADI

קורס צלילה במים פתוחים למתחילים
 • בפיקוח PADI - ארגון הצלילה העולמי
 • אין צורך בניסיון קודם
 • השלמת הקורס מזכה ברישיון צלילה עד 18 מטר
 • משך הקורס: 3-4 ימים
 • כולל 5 צלילות תרגול ו-4 צלילות מים פתוחים
 • ניתן להמשיך לכוכב שני מיד עם סיום הקורס

כוכב שני PADI

קורס צלילה במים פתוחים למתקדמים
 • בפיקוח PADI - ארגון הצלילה העולמי​
 • מיועד לצוללים שהשלימו קורס כוכב ראשון
 • השלמת הקורס מזכה ברישיון צלילה עד 30 מטר
 • משך הקורס: יומיים
 • כולל 5 צלילות מתקדמות במים פתוחים
 • בסיום הקורס תוכלו כבר לקבוע צלילות נוספות

כוכב ראשון + שני PADI

קורס צלילה משולב הכולל את שתי ההכשרות
 • בפיקוח PADI - ארגון הצלילה העולמי
 • אין צורך בנסיון קודם
 • השלמת הקורס מזכה ברישיון צלילה עד 30 מטר
 • משך הקורס: 5-6 ימים
 • כולל 5 צלילות תרגול ו-9 צלילות מים פתוחים
 • הכשרה מלאה של קורס כוכב ראשון וכוכב שני

צלילה למתחילים ללא קורס מלא

במידה ואין לכם זמן לקורס צלילה מלא בסיני ישנן שתי אפשרויות נוספות:

קורס PADI Discover Scuba Diving

מדובר ב"מיני" קורס" היכרות, עם ליווי ומעקב צמוד של מדריכים מקצועיים ומנוסים ומיועד למי שלא מחזיק ברישיון צלילה.

הקורס אורך כחצי יום וכולל 3 צלילות תרגול ועוד 2 צלילות במים פתוחים – האחת לעומק של עד 5 מטרים, והשניה לעומק של עד 12 מטרים, כמובן יחד עם מדריך מוסמך.  

לפני הצלילות תעברו הדרכה מעשית ותיאורטית מפורטת על השימוש בציוד הצלילה, טכניקות נשימה, תקשורת מתחת למים ושמירה על איזון. 

הקורס מתבצע בדהב ובשארם בלבד. בסיום הקורס תקבלו תעודת הסמכה של PADI המקנה לכם את האפשרות לצלול לעומק של עד 12 מטרים בליווי מדריך. 

ליצירת קשר, קבלת מחירים והזמנה >>

צלילת היכרות

צלילת היכרות היא פתרון טוב למי שרוצה לקבל הצצה קלה אל העולם התת ימי של סיני מבלי להתחייב לקורס מלא, וגם להבין איך זה מרגיש מתחת למים, כדי לדעת אם זה מתאים לו. לפני הצלילה תעברו כמובן הדרכה כיצד יש לנהוג מתחת למים לרבות נשימה, איזון והתמודדות עם לחץ שנובע מהעומק.

צלילת ההיכרות מתבצעת עם מדריך צמוד לחלוטין שמפקח על כל פעולה שנעשית מתחת למים, ולמעשה מבצע אותה עבורכם. הצלילה אורכת אורכת כשעה והיא מתבצעת בעומק של עד 5 מטרים.

עלות צלילת היכרות משתנה בין המועדונים השונים בדהב ובנואיבה, בהתאם למועדון הצלילה. 

ליצירת קשר, קבלת מחירים והזמנה >>

צלילה לבעלי רישיון צלילה

אם אתם כבר בעלי רישיון צלילה וניסיון בעולם התת-ימי, בסיני יש אינספור אתרי צלילה מרהיבים שאתם פשוט חייבים לראות. על פי החוק במצרים, הצלילה בסיני מחייבת ליווי של מדריך מקומי, כך שגם אם יש לכם פרטנר לצלילה, תזדקקו למדריך מורשה שילווה אתכם כאשר אתם צוללים באתרים השונים.

היתרון במדריך שמלווה אתכם, מלבד ההיבט הבטיחותי והחשוב ביותר כמובן, הוא ההיכרות המעמיקה שלו עם אתרי הצלילה. כך שאתם יכולים להיות בטוחים שתראו באמת את המיטב שיש לכל מקום להציע לכם, ושאתם לא מפספסים את הנקודות היפות ביותר. בנוסף, על אף העובדה שמדריך מתלווה אליכם, מחירי הצלילה בסיני עדיין נוחים להפליא.

עלות צלילה מודרכת לבעלי רישיון צלילה משתנה בין המועדונים השונים בדהב ובנואיבה, בהתאם למועדון הצלילה. 

ליצירת קשר, קבלת מחירים והזמנה >>

אלו חלק מאתרי הצלילה בסיני:

Blue Hole

אחד מאתרי הצלילה המפורסמים ביותר בסיני ובקרב חובבי הצלילה בעולם כולו
* מתאים לבעלי 2 כוכבי צלילה
שמורת טבע

Abu Helal

צלילה מומלצת ביותר למגיעים לדהב כולל קניונים עמוקים וברקודות צהובות
* מתאים לבעלי כוכב צלילה אחד לפחות

Abu Talha

צלילה מהממת לצד אלמוגים קשים ומיוחדים בתצורות אינסופיות
* מתאים לבעלי כוכב צלילה אחד לפחות

Eel Garden

באתר זה ניתן לראות צלופחים רבים מקרוב, ומכאן נובע שמו
* מתאים לבעלי כוכב צלילה אחד לפחות

Dahab Canyon

אתר צלילה איקוני ומהמם בדהב בתוך קניון תת ימי רחב. אסור לפספס!
* מתאים לבעלי 2 כוכבי צלילה
שמורת טבע

The Islands

שלושה איי אלמוגים שהם פשוט עוצרי נשימה. חייבים לראות כדי להאמין!
* מתאים לבעלי 2 כוכבי צלילה

* שימו לב: הכניסה לבלו הול ולקניון כרוכה בעלות נוספת של $10 (כ-300 לירות מצריות), לכן כדאי לשלב את שתי הצלילות יחד.

בנוסף לאתרים האלו ישנם לא מעט אתרי צלילה נוספים. צרו קשר לקבלת מידע נוסף על האתרים האלו ועל אתרי צלילה אחרים ישירות ממועדון הצלילה בסיני.

ליצירת קשר, קבלת מחירים והזמנה >>

ספארי צלילה בסיני

ספארי צלילה הוא "הקרם דה-לה קרם" של הצלילה בסיני, ועולם הצלילה בכלל. מדובר במסע חוויתי של מספר ימים (בדרך כלל 3 עד 7) אל מעמקי הים האדום ואוצרות הטבע החבויים בתוכו. מסעות הצלילה בסיני עוברים דרך אתרי הצלילה מהיפים ביותר בעולם, ובהם אלפי מינים של אלמוגים, דגים, סרטנים ועוד שוכני ים מכל הצבעים האפשריים, כולל כמה שאתם עדיין לא מכירים. אם אתם צוללים בעלי רישיון צלילה וניסיון כלשהו, אל תחמיצו את החוויה של ספארי צלילה בסיני!

מעבר ליופי של אתרי הצלילה, הספארי עצמו הוא מסע חוויתי ומהנה שבו נהנים משיט בספינה גדולה ומאובזרת שערוכה לשהיה של מספר ימים, פוגשים אנשים חדשים וטובים, מעבירים זמן של כיף יחד ולומדים עוד על הים האדום ועל חצי האי סיני. זהו מסע כיפי, מעשיר ומספק שנשאר צרוב בזיכרון עוד זמן רב לאחר שמסתיים. שווה לבדוק את המועד הקרוב של ספארי הצלילה בסיני, ולהירשם בהקדם. 

ליצירת קשר, קבלת מחירים והזמנה >>

"ספארי צלילה" יבשתי בראס אבו גלום

ראס אבו גלום היא רצועת חוף פראי ובתולי באורך קילומטר לערך, כ-15 ק"מ צפונה מדהב. מקום מדהים שנשמר כמעט כמו שהיה גם לפני כ-20 שנה, עם נוף תת ימי מרהיב וצבעוני. המקום הוא שמורת טבע מוכרזת ולכן הכניסה אליו מוגבלת בשעות (עד השעה 15:30) וכרוכה בעלות של $10 (כ-300 לירות מצריות) שנגבית בכניסה לאתר ה"בלו הול" הסמוך לדהב. מהאתר הזה מגיעים לראס אבו גלום בסירה או גמל (אפשר גם ברגל למיטיבי לכת, כשעה וחצי של הליכה).

ניתן לומר שזוהי סיני בצורתה האותנטית ביותר. אין במקום קליטה סלולרית וחשמל זורם באופן חלקי, ברוב הקמפים. אבל הדבר הכי חשוב לענייננו הוא כמובן הריפים המדהימים שחיים בו, כמעט לכל אורכו והשתמרו כמעט ללא הפרעה משום שאין במקום פעילות ימית (למעט צלילה כמובן). זהו ללא ספק אחד המקומות היפים בסיני, גם מעל לפני המים. 

ספארי צלילה הוא ללא ספק הדובדבן בקצפת של עולם הצלילה. מדובר בהפלגה של מספר ימים על יאכטה או סירה גדולה, במהלכה יורדים לצלילות באתרי צלילה יפהפיים במעמקי הים. אבל מה עושים אם הזמן שלכם מוגבל ואתם רוצים לעשות דברים מעבר לספארי צלילה ארוך בלב ים? במיוחד למקרים כאלו קיים ספארי צלילה יבשתי, שעובד על עיקרון דומה אבל ללא הפלגה, אלא יציאה לצלילות מ"בסיס" יבשתי שיהיה בשמורת הטבע של ראס אבו גלום. 

מדובר על סבב של מספר צלילות, במשך יומיים או שלושה (לילה אחד או שניים) כאשר ביניהן תוכלו ליהנות מרצועת החוף המופלאה של ראס אבו גלום. 

לעלויות ופרטים נוספים על ספארי צלילה יבשתי בראס אבו גלום מלאו את טופס יצירת הקשר.

ליצירת קשר והזמנה >>

ספארי צלילה
נוף תת מימי בראס אבו גלום

יום צלילות מסירה

אם ספארי צלילה, ימי או יבשתי, קצת כבד עליכם, אפשר לעשות גם סשן צלילות של יום אחד עם שיט בסירה מעל אתרי הצלילה מהיפים שיש בסיני. השיט מתבצע באזורים בהם יש ריפים מדהימים ושמורים, כמעט בתוליים, שלא נפגעו מפעילות ימית, ויש בהם חיים תת מימיים פעילים מאוד, לא רק של אלמוגים אלא גם של שוכני ים רבים. 

יום הצלילות בסירה מוצע באתרי הצלילה המרהיבים באזור דהב או שארם א-שייח'.

לעלויות ופרטים נוספים על יום צלילות מסירה מלאו את טופס יצירת הקשר.

ליצירת קשר והזמנה >>

לקבלת מידע נוסף וביצוע הזמנה, מלאו את הטופס (באנגלית) ונציג יחזור אליכם בוואטסאפ:
ספארי צלילה יבשתי
נוף תת מימי במיצרי טיראן

מידע וכתבות על צלילה בסיני

יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן