תחבורה והתניידות בסיני

שער הכניסה שלכם לסיני הוא מעבר הגבול בטאבה, ומיד כאשר חוצים אותו היעד הבא הוא מקום האירוח בסיני. בין אם אתם מתארחים בחושה בקמפ או בחדר במלון – צריך להגיע אליהם איכשהו. יש מספר דרכים לעשות זאת, אם כי הדרך הנוחה, היעילה והפופולרית ביותר היא באמצעות מונית מהגבול. מוניות עומדות ביציאה ממסוף הגבול בצד המצרי, אולם אנחנו לא ממליצים להסתמך על מונית מזדמנת כזו. ברוב המקרים תיאלצו להמתין שהמונית תתמלא לפני שתצא לדרכה, ולשלם מחיר גבוה מפני שמדובר בקרטל שבו כל הנהגים מיישרים קו עם המחיר.

בנוסף, חלק מהרכבים שעומדים בגבול הם מיושנים ולא בטיחותיים (חלקם גם ללא ממוזגים). האפשרות המומלצת ביותר היא הזמנת מונית מראש, דרך תחנת מוניות מסודרת – כך תוכלו להיות בקשר עם הנהג לאורך כל תהליך מעבר הגבול ולדעת שהוא ממתין לכם בצד השני, בלי עיכובים ובלי להתמקח על המחיר.

דגשים חשובים לנסיעה במונית בסיני

אנו מכירים את תרבות הנהיגה בסיני, והיא ידועה כבעייתית לעתים. יש לא מעט נהגים שנוהגים שלא בהתאם לתנאי הדרך, יוצאים לעקיפות מסוכנות ומדברים בנייד בזמן הנסיעה. אלו דברים שאתם ממש לא צריכים לקבל כמובנים מאליהם, למרות שהם נפוצים. חשוב לדעת למה לשים לב, הן במונית עצמה והן בצורת הנהיגה של הנהגים, לא לחשוש להעיר במידת הצורך ולעמוד על כך שהנסיעה תעבור בצורה הכי בטוחה שאפשר. ראו את כל הדגשים החשובים לנסיעה במונית בסיני בכתבה שלנו על הנחיות בטיחות לנסיעה במונית.

מונית לנואיבה והחופים

חופי סיני הפכו פופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות, ומגיעים אליהם מאות אלפי ישראלים וישראליות לאורך כל השנה. הכביש שיורד לאורך קו החוף מלא במוניות שלוקחות מטיילים מהגבול אל הקמפים ובחזרה, מביר סוויר ועד נואיבה. בגלל הביקוש הרב, יש לא מעט נהגים שעלולים לנצל את הסיטואציה גם להקפיץ מחירים וגם לקחת נסיעה אחת שבה נוסעים לקמפים רבים, מה שמצריך כניסה לכל קמפ לצורך הורדה שלהם ומאריך מאוד את הנסיעה. אם יעדכם הוא אחד הקמפים, מוטב להזמין מונית פרטית שתיקח רק אתכם במחיר קבוע מראש, בלי נוסעים מזדמנים על הדרך ובלי הצורך להמתין שתתמלא. ראו עוד בנושא בכתבה שלנו על מונית לנואיבה והחופים.

מונית לדהב

דהב היא עיירת חוף קסומה במרחק של כשעה וחצי נסיעה ממסוף הגבול. אפשר למצוא בה שפע של אטרקציות, אתרי צלילה, מסעדות ובתי קפה, שוק צבעוני וגם כמובן בתי מלון במנעד רחב של רמות המתאים לכולם. את הנסיעה לדהב מומלץ לעשות במונית שתיקח אתכם עד לפתח המלון שלכם, בלי הפתעות בדרך ובלי עצירות נוספות לא מתוכננות. אחרי נסיעה לא קצרה לאילת, את יתרת הדרך מומלץ לעבור בנוחות המירבית, במונית פרטית ועם נהג זהיר שימתין לכם בשעה שקבעתם מראש מיד כשתצאו ממעבר הגבול. ראו את כל הפרטים בכתבה על מונית לדהב.

מונית לשארם א-שייח'

שארם א-שייח' היא עיר קיט של ממש. האווירה בה שונה מזו שתמצאו בחופי סיני ואפילו בדהב. מדובר בעיר מתוירת מאוד שבה שפע עצום של בתי מלון בכל הרמות, אפשרויות בילוי וקניות ואטרקציות לכל המשפחה. הנסיעה לשארם מטאבה אורכת כשעתיים וחצי, והדבר האחרון שתרצו זה לעשות אותה ברכב לא נוח או לא ממוזג. לנסיעה ארוכה כזו, במיוחד עם המשפחה, כדאי להיערך מראש ולהזמין מונית נוחה כדי שחווית הנסיעה שלכם תהיה חיובית ככל הניתן. ראו על האפשרות של נסיעה לשארם בכתבה שלנו על מונית לשארם א-שייח'.

תחבורה בסיני – כל האפשרויות

מעבר למוניות, ניתן להתנייד בסיני בעוד מספר דרכים: יש אוטובוס שיוצא פעם ביום ממסוף הגבול בטאבה ומגיע עד שארם, עם עצירות בדרך. שעת היציאה שלו קבועה והוא לא גמיש, אבל אם אתם נוסעים לבד ואין לכם בעיה של זמן, ומחפשים הגעה בדרך הזולה ביותר האפשרית הוא יכול להיות פתרון עבורכם. בנוסף קיימת האפשרות של כניסה עם הרכב הפרטי, אם כי היא מוגבלת לכמה עשרות כלי רכב ביום בלבד. אם יעדכם הוא העיר שארם א-שייח', קיימת גם האפשרות של טיסה ישירה מנתב"ג אולם היא מייקרת את החופשה כולה בעשרות אחוזים ולא מתאימה לכל אחד. ראו על כל האפשרויות לנסיעות והתניידות בסיני בכתבה שלנו על תחבורה בתוך סיני.

כניסה עם רכב פרטי לסיני

כניסה עם רכב פרטי לסיני היא אפשרית, אולם היא כרוכה בעלויות נוספות ובמעט בירוקרטיה במעבר הגבול עצמו, שמאריכה את זמן המעבר. בעבר האפשרות הזו היתה פופולריות יותר, אולם מספר הרכבים שיכולים לעבור ביום הוא מוגבל, ולכן לא תמיד האפשרות הזו פתוחה. לצורך מעבר עם רכב פרטי יש לתרגם את רישיון הנהיגה, להחליף את לוחיות הרישוי ולרכוש ביטוח מתאים. את כל אלו עושים במעבר עצמו, בתהליך מסודר (פחות או יותר), ובנוסף יש לשלם אגרה נוספת עבור הכניסה עם הרכב. ראו את כל מה שצריך לדעת בנושא בכתבה על כניסה לסיני עם רכב פרטי.

מונית או טיסה?

מאז שנפתחה האפשרות לטיסה ישירה מנתב"ג לשארם לא מעט ישראלים עשו בה שימוש. מדובר כמובן בשדרוג משמעותי מבחינת נוחות וזמן ההגעה, אולם השדרוג הוא גם במחיר. משום שאין הרבה טיסות בשבוע, מחירן יקר יחסית והיתרון הגדול של חופשה בסיני, המחיר, מצטמצם ואף מתבטל לגמרי בחלק מהמקרים, בעיקר כאשר מדובר בחופשה משפחתית. יש יתרונות וחסרונות לכאן או לכאן בשתי האפשרויות, וחשוב להכיר אותם היטב לפני שמחליטים, כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם. ראו את ההשוואה בין מונית לבין טיסה בכתבה על מונית או טיסה לשארם.

יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן