תשלום אגרת מעבר הגבול לסיני

עדכון אחרון: 16.9.2021

 • בשל נהלי המעבר לסיני בזמן הקורונה, עד להודעה חדשה חובה לרכוש את אגרת המעבר מראש, ולציין בעת הרכישה גם את תאריך היציאה וגם את תאריך החזרה (על תאריך החזרה אין אכיפה).
 • אם אתם חוצים את הגבול עם רכב, יש לציין זאת בעת רכישת האגרה באתר מילגם.
 • לא יתאפשר מעבר בכל תאריך אחר מזה שרשום על אישור התשלום. 
 • בעת רכישת האגרה יש לציין שם פרטי ומספר דרכון. רק מי ששמו מצוין על האגרה יוכל לחצות את הגבול איתה.
 • מעבר הגבול פתוח עד להודעה חדשה בימים א'-ש', בשעות 16:00-8:00 בלבד, ולא יתאפשר מעבר בכל שעה אחרת. 
 • לרישום למעבר הגבול ורכישת אגרת מעבר לחצו כאן

שימו לב – רכישת האגרה מבתצעת דרך אתר "מילגם" המיועד לכך, והאחריות על רכישת האגרה לתאריך המבוקש היא על הרוכש בלבד. ביטול האגרה מכל סיבה שהיא ייעשה מול חברת "מילגם" בלבד. אתר סיני וייבס אינו חלק בתהליך רכישת האגרה, והקישור המובא כאן, כמו המידע, הוא שירות לציבור הנוסעים. 

כדי לעבור את מסוף הגבול בטאבה ולהיכנס לסיני יש צורך בתשלום אגרה, הן בצד הישראלי והן בצד המצרי. היות שמסוף הגבול הוא יבשתי ועוברים אותו ברגל (או ברכב) צריך לשלם את האגרה טרם המעבר, כחלק אינטגרלי מהכניסה שלכם לסיני, ממש כמו כל הוצאה נוספת שאתם לוקחים בחשבון, מציוד שאתם רוכשים, דרך כרטיס SIM, ויזה במקרה הצורך או ביטוח נסיעות (כמו זה של passportcard) שעדיף לעשות אפילו לפני תשלום האגרה. 

אם כבר מדברים על מה שכדאי לעשות לפני תשלום האגרה, אז נציין גם שלאור העליה החדה בביקוש לחופשות בסיני, מאוד מומלץ להזמין מקום מראש טרם ההגעה שלכם לסיני, בין אם במלון מפנק ובין אם בחושה על שפת הים. קצת חבל לפנות זמן בלוח השנה, לארוז תיק, לדאוג להכל מראש, להגיע לסיני ואז לגלות שהמקום שרציתם מלא. הקדישו זמן למצוא את המקום שאתם רוצים מבין מגוון מקומות האירוח בסיני, ודאגו לשריין לעצמכם מקום וראש שקט לקראת הנסיעה. 

תשלום אגרה לסיני

אגרת מעבר הגבול בצד הישאלי

אגרת מעבר הגבול מתעדכנת מידי שנה. נכון לשנת 2021 האגרה היא 101 ₪ (+ 5 שקלים עמלה אם משלמים במסוף עצמו). כל אדם, מגיל שנתיים חייב בתשלום אגרה בצד הישראלי.

את האגרה ניתן לשלם במספר דרכים:

תשלום מראש באינטרנט 

זו ללא ספק האפשרות המומלצת ביותר, משום שהיא חוסכת גם את העמלה הנגבית במסוף הגבול וגם את התור לתשלום.

כדי לשלם מראש את האגרה נכנסים לאתר "מילגם" ושם בוחרים באפשרות של "רכישת אגרה". לאחר מכן תתבקשו להזין כתובת מייל אליה יישלח קוד אימות שאיתו תמשיכו את התהליך.

לאחר האימות הזינו את הקוד שהתקבל, בחרו באגרה הרצויה (במקרה שלנו – מעבר גבול טאבה, או בשמו הרשמי "מעבר מנחם בגין"). ניתן לשלם עד 10 אגרות ברכישה אחת.

לאחר התשלום יישלחו אליכם אישורי התשלום והמעבר למייל שהזנתם. שימו לב כי באפשרותכם להדפיס את האישורים ולהציג אותם במסוף הגבול אולם ניתן גם להציג אותם בטלפון הנייד שלכם ללא הדפסה. כל זה מתבצע בתור נפרד מתור התשלום.

דגשים נוספים לתשלום דרך אתר "מילגם":

 • האגרה היא אישית – יש לציין בעת רכישת האגרה שם + מספר דרכון, ורק מי ששמו ומספר הדרכון שלו מופיעים על האגרה יוכל להשתמש בה. 
 • התשלום מתבצע בכרטיס אשראי / כרטיס חיוב מיידי. לא ניתן לשלם בכרטיס אשראי מסוג דיינרס.
 • ניתן לבטל בכל עת אגרות ששולמו ולא מומשו (כלומר, אם טרם עברתם את הגבול) ולקבל את כספכם בחזרה. המקרים בהם לא ניתן לבטל הם מקרים שבהם נעשה שימוש בכרטיס חיוב מיידי (דייקרט / דביט)
 • במקרה של מעבר עם תינוק עד גיל שנתיים הפטור מאגרה, יש לקבל בדלפק השירות של מלגם במסוף הגבול פטור מתשלום עבור התינוק
 • אם לא שילמתם מראש, קיימת אפשרות לסרוק באמצעות הטלפון הנייד קוד QR במסוף הגבול עצמו שיוביל אתכם לתשלום באתר מילגם. גם באפשרות זו נחסך מכם תשלום העמלה
קוד QR שנמצא במסוף הגבול וניתן לסרוק ולשלם את האגרה באמצעותו (צילום: רשות שדות התעופה)

תשלום מראש בדואר

אפשרות נוספת היא לגשת לאחד מסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ ולשלם שם מראש את האגרה. גם תשלום דרך דואר ישראל פוטר מעמלה, אולם הוא אינו חוסך בהכרח את התור במסוף הגבול.

איך משלמים את האגרה בדואר:

 • ניגשים לאחד מסניפי הדואר ברחבי הארץ (לא ניתן לשלם באינטרנט)
 • מציגים תעודת זהות או מספר ח.פ במקרה של חברה
 • משלמים 102 ₪ במזומן או בשיק בנקאי בלבד
 • מקבלים שובר ממוחשב שיש להציג במסוף הגבול, בדלפק השירות של "מילגם"
 • לא ניתן לבטל אגרה לאחר ששולמה בסניפי דואר ישראל

תשלום במקום

ניתן כמובן גם לשלם את האגרה במקום, בעת המעבר. התשלום מתבצע בדלפק השירות של "מילגם" שהוא התחנה הראשונה שאליה אתם מגיעים לאחר הכניסה למסוף הגבול (לפני ביקורת הדרכונים).

התשלום יכול להתבצע במזומן או הכרטיס אשראי והוא כרוך בעמלת דלפק של 5 שקלים בנוסף לתשלום האגרה (כלומר סה"כ 107 שקלים). שימו לב שאם אתם נכנסים בקבוצה, ניתן לשלם עבור כל הקבוצה יחד ולשלם את העמלה פעם אחת בלבד (כלומר, העמלה היא עבור כל עסקה ולא עבור כל אדם).

אנחנו ממליצים בחום לשלם בכל מקרה את האגרה מראש, במיוחד בתקופות בהן ידוע שמעבר הגבול יהיה עמוס (כמו חופשת הקיץ והחגים), ובכך להימנע מהתור וגם לחסוך את תשלום העמלה.

אגרת מעבר הגבול בצד המצרי

אגרת מעבר הגבול בצד המצרי עומדת נכון להיום על סך 405 לירות מצריות, שהם כ-80 שקלים. את האגרה יש לשלם במזומן ובמטבע מקומי בלבד.

תשלום האגרה בצד המצרי מתבצע מחוץ למסוף הגבול עצמו, כמה מאות מטרים אחריו בנקודת ביקורת של הרשויות המצריות. ההפרדה נובעת מהעובדה שהאזור הסמוך למעבר הגבול נחשב לשטח נפרד שבו יש פטור מתשלום אגרת המעבר, בשני הצדדים. המתארחים באחד משלושת המלונות שנמצאים בשטח זה, פטורים לחלוטין מתשלום אגרת המעבר בצד המצרי, ומקבלים החזר על אגרת המעבר בצד הישראלי ביציאה מסיני, עם הצגת שובר התשלום מהמלון, ואישור על תשלום אגרת המעבר בכניסה.

שימו לב שיש להציג דרכון בנקודת הביקורת, וכן לקבל קבלה עבור התשלום (פתק בצבע ירוק) אותה מומלץ לשמור לאורך כל השהיה שלכם בסיני למקרה שתצטרכו להוכיח ששילמתם את האגרה. אם מסיבה כלשהי תצטרכו לחזור למעבר הגבול בטאבה בתוך 24 שעות מהתשלום ואחר כך לחזור בחזרה לתוך סיני, הציגו את הקבלה ולא תצטרכו לשלם בשנית.

אגרת מעבר הגבול לסיני
השלט בדלפק השירות של "מילגם" עם הסבר באילו מקרים ניתן זיכוי על האגרה

אגרת מעבר הגבול היא אגרה שנגבית בעת מעבר ממדינה למדינה. בדרך כלל היא מגולמת במחיר כרטיס הטיסה (מה שנקרא "מיסי נמל"), אולם משום שמעבר טאבה הוא יבשתי עלינו לשלם את האגרה בנפרד.

לא. אגרת המעבר נגבית רק פעם אחת – בכניסה לסיני, ביציאה ממנה לא נדרש תשלום נוסף.

נכון לשנת 2021 אגרת המעבר עומדת על 107 שקלים בצד הישראלים ועוד 405 לירות מצריות בצד המצרי (כ-80 שקלים).

אפשר לשלם במקום במזומן או בכרטיס אשראי (בצד המצרי רק במזומן), אבל עדיף לשלם מראש דרך האתר הייעודי של מילגם. תוכלו למצוא קישור ישיר לשם בכתבה על תשלום אגרת מעבר הגבול באתר סיני וייבס.

Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן