תשלום אגרת מעבר הגבול לסיני

עודכן לאחרונה: אפריל 16, 2023

בקצרה (אמ;לק)

 • מעבר הגבול לסיני פתוח כל השנה, 24 שעות, 7 ימים בשבוע למעט ביום כיפור ובחג הקרבן המוסלמי.
 • ניתן לרכוש אגרת מעבר במסוף הגבול, אולם מומלץ לרכוש אותה מראש על מנת להימנע מתורים ארוכים ולחסוך גם את העמלה.
 • בעת רכישת אגרה מראש יש לציין את תאריך היציאה ואת תאריך החזרה (על תאריך החזרה אין אכיפה). 
 • ניתן לרכוש עד 10 אגרות בעסקה אחת.
 • עלות האגרה: 109 ₪ בצד הישראלי (+ 6 ₪ עמלה אם רוכשים את האגרה במסוף עצמו) ו-405 לי"מ בצד המצרי (כ-45 ₪).
 • אם אתם חוצים את הגבול עם רכב, חובה לרכוש אגרת מעבר מראש ויש לציין זאת בעת רכישת האגרה באתר מילגם. המעבר עם רכב מוגבל ל-70 רכבים ביום. 
 • אם אתם נכנסים ברגל וזקוקים למונית, כדאי מאוד להזמין אותה מראש, ואפשר לעשות את זה אונליין ובקלות, ממש כאן באתר
 • המעבר לוקח כחצי שעה עד שעה בשעות שאין עומס, אולם בשעת עומס בחגים השונים עלול לקחת עד מספר שעות.
 • על פי הנחיות רשות ההגירה המצרית, מעבר לסיני דרך מסוף טאבה מחייב גם חזרה דרך המסוף, ולא ניתן לחזור לישראל בטיסה.
 • לרישום למעבר הגבול ורכישת אגרת מעבר לחצו כאן

שימו לב – רכישת האגרה מבתצעת דרך אתר "מילגם" המיועד לכך, והאחריות על רכישת האגרה לתאריך המבוקש היא על הרוכש בלבד. ביטול האגרה מכל סיבה שהיא ייעשה מול חברת "מילגם" בלבד. אתר סיני וייבס אינו חלק בתהליך רכישת האגרה, והקישור המובא כאן, כמו המידע, הוא שירות לציבור הנוסעים. 

כדי לעבור את מסוף הגבול בטאבה ולהיכנס לסיני יש צורך בתשלום אגרה, הן בצד הישראלי והן בצד המצרי. היות שמסוף הגבול הוא יבשתי ועוברים אותו ברגל (או ברכב) צריך לשלם את האגרה לפני המעבר, כחלק אינטגרלי מהכניסה שלכם לסיני, ממש כמו כל הוצאה נוספת שאתם לוקחים בחשבון, מציוד שאתם רוכשים, דרך כרטיס SIM, ויזה במקרה הצורך או ביטוח נסיעות (כמו זה של passportcard) שעדיף לעשות אפילו לפני תשלום האגרה. 

אם כבר מדברים על מה שכדאי לעשות לפני תשלום האגרה, אז נציין גם שלאור העליה החדה בביקוש לחופשות בסיני, מאוד מומלץ לעשות שני דברים עוד מהבית: להזמין מקום מראש טרם ההגעה שלכם לסיני, בין אם במלון מפנק ובין אם בחושה על שפת הים, וגם להזמין מונית שתחכה במסוף הגבול כדי להסיע אתכם למקום האירוח.

הזמנת מונית בסיני

הפופולרית של סיני עולה משנה לשנה, ובתקופות העמוסות (אם כי לא רק בהן) נהגי המוניות מנצלים זאת כדי להקפיץ מחירים, לפעמים בצורה לא פרופורציונלית וקיצונית. במקביל לעליית המחירים, דווקא האמינות של הנהגים יורדת, משום שבגלל העומס במעבר הגבול חלים לעתים עיכובים בהגעה, וכך קורים מקרים שבהם לנהג שנקבעה איתו מראש נסיעה פשוט נגמרה הסבלנות והוא לקח נסיעה מזדמנת אחרת בגבול. 

אנחנו יודעים שלא נעים להתחיל את  החופשה ככה, וכדי לפתור את הבעיה הזו אנחנו מציעים שירות של הזמנת מונית אונליין כאן דרך האתר. נהגי המונית שאנחנו עובדים איתם לא ממהרים לאף נסיעה אחרת, נוהגים בזהירות, שירותיים ואדיבים, כלי הרכב שלהם חדשים, מתוחזקים ובטיחותיים והכי חשוב – המחיר הוגן וקבוע מראש כך שאין מקום להתמקחות. פשוט להזמין, לשלם מקדמה כדי להבטיח את הנסיעה ולהגיע בראש שקט למעבר הגבול.  

מלונות מומלצים בסיני

קצת חבל לפנות זמן בלוח השנה, לארוז תיק, לדאוג להכל מראש, להגיע לסיני ואז לגלות שהמקום שרציתם מלא. הקדישו זמן למצוא את המקום שאתם רוצים מבין מגוון מקומות האירוח בסיני, ודאגו לשריין לעצמכם מקום וראש שקט לקראת הנסיעה. 

ניתן למצוא כאן באתר שפע של המלצות על מלונות וחושות, ולבצע הזמנה במהירות ובקלות. משום שהביקוש למלונות הטובים הוא גבוה, במיוחד בעונת הקיץ והחגים, כדאי מאוד לסגור מראש את הפינה של האירוח בתאריכים שאתם רוצים, ואז לחזור לכאן ולטפל בנחת בנושא האגרה. ככל שתקדימו לעשות זאת, תוכלו גם לקבל מחיר משתלם יותר. 

אגרת מעבר הגבול בצד הישראלי

אגרת מעבר הגבול מתעדכנת מידי שנה. נכון לשנת 2023 האגרה היא 109 ₪ (+ 6 שקלים עמלה אם משלמים במסוף עצמו). כל אדם, מגיל שנתיים חייב בתשלום אגרה בצד הישראלי.

תשלום האגרה מראש באתר מילגם

זו ללא ספק האפשרות המומלצת ביותר, משום שהיא חוסכת גם את העמלה הנגבית במסוף הגבול וגם את התור לתשלום. למעשה, אין באמת סיבה הגיונית לא לשלם מראש, זה פשוט הרבה יותר נוח. 

כדי לשלם מראש את האגרה נכנסים לאתר "מילגם" ושם בוחרים באפשרות של "רכישת אגרה". לאחר מכן תתבקשו להזין כתובת מייל אליה יישלח קוד אימות שאיתו תמשיכו את התהליך.

לאחר האימות הזינו את הקוד שהתקבל, בחרו באגרה הרצויה (במקרה שלנו – מעבר גבול טאבה, או בשמו הרשמי "מעבר מנחם בגין"). ניתן לשלם עד 10 אגרות ברכישה אחת.

לאחר התשלום יישלחו אליכם אישורי התשלום והמעבר למייל שהזנתם. שימו לב כי באפשרותכם להדפיס את האישורים ולהציג אותם במסוף הגבול אולם ניתן גם להציג אותם בטלפון הנייד שלכם ללא הדפסה. 

דגשים לתשלום דרך אתר "מילגם": 

 • התשלום מתבצע בכרטיס אשראי / כרטיס חיוב מיידי. לא ניתן לשלם בכרטיס אשראי מסוג דיינרס.
 • ניתן לבטל אגרות ששולמו ולא מומשו (כלומר, אם טרם עברתם את הגבול איתן) ולקבל את כספכם בחזרה. אפשר לבטל את האגרה גם אם תאריך היציאה הרשום עליה חלף, ועד לסוף אותה שנה (לדוגמה: אגרה לתאריך כלשהו בשנת 2023, ניתן לבטל עד סוף שנת 2023). 
 • המקרים בהם לא ניתן לבטל הם מקרים שבהם נעשה שימוש בכרטיס חיוב מיידי (דייקרט / דביט)
 • במקרה של מעבר עם תינוק עד גיל שנתיים הפטור מאגרה, יש לקבל בדלפק השירות של מלגם במסוף הגבול פטור מתשלום עבור התינוק.

תשלום האגרה במסוף הגבול 

תשלום האגרה במסוף מתבצע בדלפק השירות של "מילגם" שהוא התחנה הראשונה שאליה אתם מגיעים לאחר הכניסה למסוף הגבול (לפני ביקורת הדרכונים).

התשלום יכול להתבצע במזומן או בכרטיס אשראי והוא כרוך בעמלת דלפק של 6 שקלים בנוסף לתשלום האגרה (כלומר סה"כ 115 שקלים). שימו לב שאם אתם נכנסים בקבוצה, ניתן לשלם עבור כל הקבוצה יחד ולשלם את העמלה פעם אחת בלבד (כלומר, העמלה היא עבור כל עסקה ולא עבור כל אדם).

קיימת גם אפשרות לסרוק באמצעות הטלפון הנייד קוד QR במסוף הגבול עצמו שיוביל אתכם לתשלום באתר מילגם. גם באפשרות זו נחסך מכם תשלום העמלה. 

אנחנו ממליצים בחום לשלם בכל מקרה את האגרה מראש, במיוחד בתקופות בהן ידוע שמעבר הגבול יהיה עמוס (כמו חופשת הקיץ והחגים), ובכך להימנע מהתור וגם לחסוך את תשלום העמלה.

קוד QR שנמצא במסוף הגבול וניתן לסרוק ולשלם את האגרה באמצעותו (צילום: רשות שדות התעופה)

אגרת מעבר הגבול בצד המצרי

אגרת מעבר הגבול בצד המצרי עומדת נכון לשנת 2023 על סך 405 לירות מצריות, שהם כ-45 שקלים. את האגרה יש לשלם במזומן ובמטבע מקומי בלבד (לירות מצריות).

שימו לב כי דלפק התשלום של אגרת המעבר שינה את מיקומו וכעת הוא נמצא ביציאה מהטרמינל המצרי, לפני המעבר לתחנת המוניות. 

יש להציג דרכון בנקודת הביקורת, ועם תשלום האגרה תקבלו אישור תשלום שאותו עליכם לשמור עד היציאה מסיני כהוכחה לכך ששילמתם. אם אתם זכאים להחזר עבור האגרה תתבקשו להציג את האישור הזה ביציאה מסיני. 

אם מסיבה כלשהי תצטרכו לחזור למעבר הגבול בטאבה בתוך 24 שעות מהתשלום ואחר כך לחזור בחזרה לתוך סיני, הציגו את האישור ולא תצטרכו לשלם בשנית.

מי זכאי להחזר על תשלום אגרת מעבר הגבול?

המתארחים באחד משלושת המלונות שנמצאים בצמוד לגבול, יכולים לקבל החזר על תשלום האגרה, הן בצד הישראלי והן בצד המצרי. 

את ההחזר החזר על אגרת המעבר בצד הישראלי מקבלים בדלפק של מילגם עם הצגת שובר התשלום מהמלון, ואישור על תשלום אגרת המעבר בכניסה.

את ההחזר החזר על אגרת המעבר בצד המצרי מקבלים ביציאה מסיני עם הצגת אישור התשלום שקיבלתם בכניסה. 

אגרת מעבר הגבול לסיני
השלט בדלפק השירות של "מילגם" עם הסבר באילו מקרים ניתן זיכוי על האגרה

מעבר גבול טאבה על המפה:

אגרת מעבר הגבול היא אגרה שנגבית בעת מעבר ממדינה למדינה. בדרך כלל היא מגולמת במחיר כרטיס הטיסה (מה שנקרא "מיסי נמל"), אולם משום שמעבר טאבה הוא יבשתי עלינו לשלם את האגרה בנפרד.

לא. אגרת המעבר נגבית רק פעם אחת – בכניסה לסיני, ביציאה ממנה לא נדרש תשלום נוסף.

אפשר לשלם במקום במזומן או בכרטיס אשראי (בצד המצרי רק במזומן), אבל עדיף לשלם מראש דרך האתר הייעודי של מילגם. תוכלו למצוא קישור ישיר לשם בכתבה על תשלום אגרת מעבר הגבול באתר סיני וייבס.

כן. כל מי שחוצה את הגבול לסיני מגיל שנתיים ומעלה חייב בתשלום אגרה בצד הישראלי ובצד המצרי.

Sending
User Review
0% (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן