ביטוח נסיעות לטיול אחרי צבא

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

צעירים רבים יוצאים לטיול אחרי השחרור מהצבא, בעיקר לטיולי תרמילאים בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק. יחד עם זאת, לאחרונה אנחנו עדים לטרנד של טיולים אחרי צבא לסיני, כאשר חלק מהצעירים נוסעים לחצי האי הקרוב אלינו לחופשה קצרה וגדושה באדרנלין, בעוד רבים אחרים מתכננים טיול ארוך יותר הכולל טרקים בהרים ושלל חוויות מאתגרות וייחודיות שסיני מציעה ממש קרוב לבית. 

טיול בסיני אחרי השירות הצבאי אינו מתאים לכל אחד או אחת בגלל התנאים הקיצוניים באזור, הרי הגרניט התלולים והקשים שמהווים אתגר למטיילים ועוד. טיול תרמילאים בסיני כרוך גם בסיכונים שונים, וחשוב לזכור כי צעירים בטיול של אחרי צבא נוטים לקחת יותר סיכונים על עצמם, להתנסות בחוויות חדשות וגם נוטים להאריך את הטיול יותר לעומת חופשה בערי הבירה של אירופה או נופש קצר באיי יוון. 

לכן, אם אתם מתכננים לטייל בסיני אחרי הצבא ולחקור את חצי האי לאורכו ולרוחבו – עליכם לרכוש ביטוח נסיעות מקיף המיועד לתרמילאים, ולא להסתפק בביטוח נסיעות רגיל, ולו בגלל אופי הטיול והסיכונים הכרוכים בו.

סיני – יעד אקזוטי מופלא לטיול אחרי הצבא

ישראלים רבים התאהבו בחופים ובנופים המשכרים של חצי האי סיני לאחר כיבושו ב-1967, וגם לאחר הסכם השלום עם מצרים והחזרת חצי האי לשליטה מצרית המשיכו הישראלים לנפוש בסיני. עם השנים המצרים השקיעו בתשתיות התיירות בסיני ופיתחו את האזור, אך עדיין סיני שומרת על האיזון העדין שבין אותנטיות להמוניות ועל קסמה הייחודי, ומושכת אליה את הישראלים בגלל השקט והאווירה הפסטורלית, אתרי הצלילה, הדיונות המרשימות, נאות המדבר ואפשרויות הטיול בהרים ובקניונים הייחודיים.

טיול בסיני הוא הרבה מעבר למדבר וחופים יפים, האזור מציע לצעירים שפע אטרקציות נפלאות שלא ניתן למצוא ביעדים אחרים שקרובים לבית. למעשה, חצי האי סיני הוא עולם ומלואו – יש בו חופים חוליים נקיים עם מים צלולים, עולם תת ימי עשיר במיוחד, הרי גרניט מרשימים בלב המדבר, שרידי מקדשים מתקופות שונות, בוסתנים נפלאים במיקומים נסתרים, נאות מדבר עם בריכות מים, מעיינות וצמחייה מגוונת, מנזרים עתיקים וכמובן יישובים בדואים עם אוכלוסייה מגוונת הידועה באירוח הנפלא שלה.

לא לשכוח להוציא ויזה לסיני

כאשר מתכננים טיול של אחרי הצבא לסיני חשוב לזכור כי הוויזה שמקבלים אוטומטית במעבר הגבול טאבה תקפה לשבועיים בלבד. לכן, אם אתם מתכננים טיול ארוך יותר או לבקר באתרים מרוחקים בסיני, כמו ראס מוחמד, עליכם להוציא ויזה למצרים.ניתן לעשות זאת בשגרירות מצרים בתל אביב והיא התקפה לחודש ימים. כמו כן, כדאי להתעדכן באזהרות המסע לסיני ומצרים של המטה לביטחון לאומי, אך חשוב לזכור כי יש אזהרה קבועה למעלה מ-10 שנים שלא השתנתה כלל במהלך התקופה הזו. מכל מקום, יש אזורים בסיני בהם לא מומלץ לטייל, אולם הם נמצאים בחלקה הצפוני של סיני אליו כמעט ולא מגיעים תיירים. 

במהלך הטיול בסיני ניתן לשלב בין חופשת בטן גב בחושות הממוקמות לאורך החופים הקסומים, לבין טיולים בלב המדבר וסיורים בשמורות טבע ואתרים מרשימים שחצי האי מציע. במהלך החופשה בחופים כדאי לנצל את הזמן כדי לצלול ולשנרקל ולחוות את העולם התת ימי העשיר והמרתק. כמו כן, כדאי גם להתהלך לאורך החופים ולהכיר את האזור בו שוהים.

לאחר כמה ימי בטלה בחוף, מומלץ לבקר באטרקציות הרבות שיש בסיני, כגון קניון הצבעים, ואדי ח'ליל אל וער, ואדי ת'מילה, הקניון הלבן, מנזר סנטה קתרינה, ג'בל קתרינה, חופי נואיבה, טרק סביב ג'בל אום שומר, נאת המדבר נווה פיראן, מכרות סרביט אל ח'אדם ועוד.

חשוב לדעת כי החוק המצרי מחייב את התיירים לשכור שירותיו של מדריך מקומי לטיולים רגליים בהרים ובוואדיות. יש אפשרות לשכור מדריך עם גמל וליהנות מטיול גמלים מאתגר וחווייתי, זו גם דרך נוחה יותר להגיע למקומות השונים כיוון שהגמל יכול לשאת את התיק הכבד.

שימו לב שאם השתחררתם מיחידה עם סיווג בטחוני גבוה, ייתכן ולא תהיות מורשים לבקר בסיני בשנים הראשונות לאחר השחרור. חשוב מאוד לוודא זאת מול היחידה טרם השחרור ולהימנע מאי נעימות.

אי נעימות נוספת הקשורה בשירות הצבאי עלולה להיגרם מקליע או אפילו תרמיל של כדור אבוד שנשכח בתיק ועשה אתכם את הדרך למעבר הגבול. המצרים לא סלחניים במקרים כאלה, ולכן לפני כל נסיעה חשוב לוודא שאין בתיק שום דבר שלא אמור להיות בו.

ביטוח נסיעות מקיף ומותאם לטיול אתגרי בסיני

כאמור, חצי האי סיני מציע שפע אטרקציות ונקודות עניין, הרבה מעבר לחופים יפים, מלונות מפנקים וחושות אותנטיות. לכן, אין זה פלא כי צעירים אחרי הצבא נוסעים לסיני כדי לחקור את המדבר וליהנות מפעילות אתגרית ואקסטרימית באזור. כדי לטייל בראש שקט עליכם להתייחס לסיכונים האפשריים ולרכוש ביטוח נסיעות מתאים, דוגמת ביטוח ספורט אתגרי ואקסטרים או ביטוח צלילה וספורט ימי, הכל בהתאם למה שאתם מתכננים לעשות. 

ביטוח הנסיעות לסיני הוא בסיסי בלבד ומתאים לנופשים בחושות בחופים או במלונות היוקרה לאורך החופים. כאשר מתכננים לשלב פעילות אתגרית כמו טרקים, טיפוס, גלישה ממצוקים, טיולי גמלים, צלילות ועוד, יש לרכוש הרחבות מתאימות. לא מעט תיירים נפצעו ואפילו קיפחו את חייהם במהלך הטרקים בהרים ובקניונים, לכן חשוב לוודא שביטוח הנסיעות שרכשתם כולל כיסוי איתור, חילוץ והצלה. כמו כן, עליכם לזכור כי באזורים ההרריים אין קליטה סלולרית ועדיף לטייל עם טלפון לווייני המסופק על ידי חברת החילוץ (בנפרד מהביטוח). כמו כן בסוג כזה של טיול רצוי גם שיהיה לכם ביטוח נסיעות לכבודה ומטען, כדי להיות בראש שקט לגמרי. 

ההמלצה הכי טובה היא לרכוש מראש ביטוח נסיעות המיועד לתרמילאים עם הרחבות בהתאם לצורך כגון:

  • כיסוי איתור וחילוץ
  • כיסוי לספורט אתגרי
  • הרחבת לטלפון נייד, מצלמה דיגיטלית, לפטופ (במקרה של גניבה)
  • הרחבה לכיסוי מערכת ניווט GPS
  • החזר בגין ביטול או קיצור נסיעה מסיבה רפואית

כאשר רוכשים ביטוח תרמילאים לסיני הפוליסה כוללת חלק מההרחבות ללא תוספת תשלום, לכן כדאי להשוות בין מספר חברות ביטוח, ורק אז להחליט ממי להזמין את הפוליסה. אפשר לרכוש ביטוח נסיעות בסיסי ולהוסיף עליו הרחבות בתשלום, אך מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות ייעודי תרמילאים בגלל האופי ההרפתקני של הטיולים לאחר השירות הצבאי. 

הצעה אטרקטיבית לגולשי סיני וייבס

כחובבי סיני משובעים המודעים לסיכונים הקיימים לנופשים באזור, החלטנו לסייע לגולשים באתר לרכוש ביטוח נסיעות מקיף ורחב בהתאמה אישית ובמחיר משתלם ושווה לכל כיס. סוכן ביטוח מנוסה, המתמחה בביטוחי נסיעות לכל העולם, יסייע לכם לרכוש את הפוליסה המתאימה ביותר על פי אופי הטיול שאתם מתכננים בסיני ובהתאמה לסיכונים האפשריים. 

לקבלת הצעה משתלמת לביטוח נסיעות לטיול אחרי הצבא לסיני – הקליקו כאן למטה!

Sending
User Review
0 (0 votes)

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

אל תפספסו את המקום שאהבתם!
מקום האירוח שעניין אתכם נקרא חושבים שמחר תזכרו את זה? כבר התאמצתם, חיפשתם ואפילו מצאתם מקום שמעניין אתכם.. יהיה קצת חבל אם מחר לא תזכרו איך קוראים לו. הכניסו את כתובת המייל שלכם כאן למטה וקבלו את פרטי המקום. קחו את הזמן לחשוב והזמינו כשנוח לכם!

פרטי מקום האירוח בדרך אליכם! 🙂
תרגישו חופשי לשלוח לעצמכם תזכורות למקומות אירוח נוספים מהאתר

דילוג לתוכן