ביטוח נסיעות לכבודה ומטען

אם אתם נוסעים לסיני, או לכל מקום אחר, בקרוב ומתכננים לקחת אתכם לפטופ, מצלמה דיגיטלית יקרה או סמארטפון משוכלל – אל תשכחו לבדוק מה מכסה ביטוח הנסיעות שרכשתם לפני הנסיעה. בהתאם לצורך, כדאי לכם לרכוש הרחבה לביטוח הבסיסי כדי לקבל כיסוי רחב ומותאם לכבודה שאתם מתכננים לקחת אתכם לחופשה.

במהלך החופשה המטען שלכם חשוף לנזקים, לגניבה ולאובדן, ועליכם לדאוג לכיסוי הולם, במיוחד אם אתם מתכננים לקחת פריטי לבוש יקרים וציוד אישי יקר ערך. לא מעט תיירים נכוו וספגו נזק כספי עצום משום שלא דאגו לרכוש מראש ביטוח נסיעות לסיני, ורבים אחרים שרכשו את הפוליסה לא דאגו לרכוש הרחבה לכבודה ולמטען והרחבה לביטוח למחשב נייד, טלפון סלולרי, טאבלט ומצלמה לכן הם ניזוקו ולמדו על בשרם מדוע יש לרכוש ביטוח נסיעות והרחבות בכל נסיעה לחו"ל, גם כאשר נוסעים לסיני.

מהו הכיסוי לכבודה ומטען אישי במסגרת ביטוח נסיעות בסיסי?

יש להבדיל בין 2 סוגי כיסויים והרחבות לכבודה:

 • ביטוח כבודה
 • ביטוח מצלמה, טאבלט, מחשב וטלפון נייד

ביטוח כבודה

באופן כללי, ביטוח הנסיעות הבסיסי כולל תשלום על הוצאות רפואיות בחירום, טיפולים רפואיים, חילוץ והצלה, הטסה רפואית לישראל וכדומה. לאחר רכישת הכיסוי הבסיסי, חשוב לבחון מבין מגוון ההרחבות שתוכלו להוסיף (בתשלום) ובהן גם כיסוי לביטוח כבודה, בהתאם לפוליסה שבחרתם לרכוש, ועל פי מדיניות חברת הביטוח. ביטוח נסיעות בסיסי אינו עוד מוצר מדף רגיל וסטנדרטי. הפוליסה נועדה לספק לנו שקט נפשי ופתרונות לתרחישים ולמצבים שונים, בעיקר במקרים בלתי צפויים. לכן, כאשר אתם מתכננים לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות עליכם לעיין היטב בחוזה ולקרוא את האותיות הקטנות על מנת לוודא שהפוליסה מכסה את הצרכים, לרבות כיסוי לכבודה ולמטען האישי שאתם מתכננים לקחת עמכם לחופשה.

חשוב להדגיש כי חלק מחברות הביטוח אינן מציעות כברירת מחדל כיסוי בגין אובדן, נזק או גניבה של כבודה ומטען בכדי ליצור מצג שווא של מחיר זול יותר. זכרו להשוות כיסוי לכיסוי במידה ואתם מבצעים השוואת מחירים לביטוח נסיעות. אם קיבלתם הצעה ללא ביטוח כבודה רצוי לרכוש הרחבה זו בתוספת תשלום. העלות להרחבת הביטוח אינה גבוהה, לכן כדאי לכם לרכוש את ההרחבה ולצאת לחופשה בסיני בראש שקט ובלי דאגות מיותרות.

מומלץ לקרוא היטב את סעיפי הפוליסה הנוגעים לאובדן, נזק או גניבה של כבודה ומטען, חברות הביטוח מציינות מהם החריגים לפוליסה, למשל כסף מזומן, תוכנות מחשב, מדיות למחשב, תרופות, מכשיר שמיעה, חפצי אומנות וכדומה. כמו כן, ישנם הבדלים בין כבודה כמו בגדים וחפצים אישיים פשוטים לבין דברים יקרי ערך. כאשר מדובר בחפצים שערכם יקר, יש להקפיד לשמור אותם במקום שמור ככל הניתן ובתיק היד שאתכם.

במידה ואתם מעוניינים לבטח תכשיטים יקרים בחו"ל, אופציה שלא הרבה מכירים היא אפשרות לבקש מסוכן הביטוח שלכם הרחבה מיוחדת של ביטוח תכולת הדירה שלכם (כל הסיכונים לתכשיטים בחו"ל) וכך תמורת פרמיה נוספת לבטח מקרים של אובדן של תכשיט יקר. אם יש לכם ספק כלשהו לגבי הכיסויים – חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח מיומן.

ההרחבה מכסה בין השאר (מתוך פוליסת ביטוח בסיסית להמחשה, התנאים עשויים להשתנות):

 • השתתפות עצמית – 50 דולר.
 • כיסוי לכבודה עד 2,500 דולר.
 • כיסוי לפריט בודד עד 300 דולר ו-500 דולר לדברים "יקרי ערך".
 • כיסוי לגניבה מתוך רכב עד 300 דולר.
 • כיסוי למטען האישי המיועד לשימוש פרטי שלכם, ההרחבה מכסה מטען אישי הנלווה אליכם במהלך החופשה בסיני, כולל בזמן שהייתכם במלון או במקום אירוח אחר שם אתם עומדים להתאכסן.
 • כיסוי ושיפוי עבור שחזור מסמכים כמו דרכון, כרטיסי נסיעה ועוד עד 150 דולר.
 • נזק לגניבה, אובדן או נזק לתכולה.

 

הרחבה לביטוח טלפון סלולארי, טאבלט, מצלמה או מחשב 

יש הבדל בין ביטוח הכבודה הסטנדרטי המכסה את ציודו האישי של המטייל לסיני לבין מכשירים אלקטרוניים יקרי ערך. אם אתם מתכננים לקחת לחופשה ציוד יקר ערך כמו מצלמה מקצועית, טאבלט, טלפון חכם או מחשב נייד, עליכם לדאוג לביטוח מתאים. מאחר וביטוח הכבודה הבסיסי לא יספק לכם את הכיסוי הרצוי (ההגבלה לתשלום לפריט היא עד 300 דולר), יש לרכוש ביטוח נוסף על מכשירים אלה בתוספת תשלום. אמנם, חלק גדול מביטוחי הנסיעות של חברות הביטוח המובילות כולל כיסוי מינימלי לכבודה בגין אובדן או גניבה, אך גובה הפיצוי נמוך ולרוב יש השתתפות עצמית.

מספר נקודות חשובות בעניין זה:

 • במקרה של תכולה רגילה – יש כיסוי גם לאובדן וגם לנזק, בביטוח למכשירים אלקטרונים יש כיסוי רק לגניבה (ברוב חברות הביטוח)
 • במקרה של גניבה, יהיה עליכם להגיש אישור משטרה לחברת הביטוח בכדי לממש את התביעה.
 • לפריטים ישנים בכבודה יש בלאי וחברת הביטוח מבצעת קיזוז מתשלום התביעה. אם יש לכם קבלות המעידות על רכישת הציוד שאיתו אתם נוסעים, רצוי שתשמרו אותן.
 • לכל חברת ביטוח יש השתתפות עצמית, אולם התנאים מעט שונים בביטוח כבודה. יש לעניין בתנאי הפוליסה המורחבת או להתייעץ עם סוכן ביטוח מיומן שעובד עם מספר חברות ביטוח שונות ומכיר את ההבדלים.

למי כדאי לרכוש הרחבה לכבודה ומטען?

הרחבה לאובדן, לגניבה ולנזק לכבודה ולמטען האישי הנלווה כוללת כיסוי רחב לציוד יקר הערך שאתם מתכננים לקחת לחופשה שלכם. רוב הנוסעים לסיני לוקחים לחופשה ציוד אישי יקר ערך, לכן ההרחבה מתאימה כמעט לכולם, ולא כדאי לוותר עליה בגלל הסיכונים האפשריים והאופייניים לנופש בסיני. בנוסף, יש לא מעט מקרי גניבות בסיני, וחשוב שתגנו על עצמכם ועל הרכוש שלכם.

תקופת הביטוח לכבודה ומטען אישי

הכיסוי הביטוחי לכבודה ולמטען האישי שלכם מתחיל מהרגע בו אתם עוזבים את ביתכם, (גם אם נגרם נזק לתכולה לפני מעבר הגבול!) ומסתיים בשובכם מהחופשה. בביטוח נסיעות רגיל לחו"ל הפוליסה מכסה גם איחור בהגעת כבודה, אך סעיף זה אינו רלוונטי עבור הנוסעים לסיני, כיוון שהכבודה נלווית וצמודה אליכם, ולרוב מתייחס לעיכוב כבודה כתוצאה מטיסה.

כיצד מחושב הפיצוי בגין אובדן או גניבה בתקופת הביטוח?

הפיצוי הכספי שאתם זכאים לו, כל עוד רכשתם ביטוח נסיעות הכולל כיסוי בגין אובדן או גניבה לכבודה ולמטען, משתנה מחברה ביטוח אחת לאחרת, וכך גם דמי ההשתתפות העצמית. הכיסוי מחושב על פי מספר גורמים כגון:

 • פיצוי כספי עד לסכום המרבי כפי שנקבע בפוליסה.
 • סכום ההשתתפות העצמית כפי שנקבע בגבולות האחריות בפוליסה.
 • בלאי סביר של חפצי התכולה.

במקרה של גניבה או אובדן כבודה ומטען עליכם להגיש לחברת הביטוח ממנה רכשתם את הפוליסה מסמכים שונים. בין היתר עליכם לצרף לטופס התביעה את המסמכים הבאים:

 • דו"ח מהמשטרה המקומית בהתאם למקום בו התרחשה הגניבה, הדו"ח חייב לכלול פירוט של הכבודה שנגנבה או אבדה, נסיבות האירוע ופרטים נוספים.
 • אישור מהמוביל אם בחרתם לטוס לסיני.
 • טופס תביעה מלא, מפורט וחתום.
 • אישורי רכישה של הפריטים שאבדו, נגנבו או שנגרם להם נזק.

לרכישת ביטוח נסיעות לכבודה ומטען לסיני בתנאים אטרקטיביים וייחודיים לגולשי אתר סיני וייבס – הקליקו למטה וקבלו הצעה משתלמת במיוחד!

Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

ביטוח נסיעות לחו"ל במקרים מיוחדים

אם הינך מאובחן/ת במחלה כרונית כלשהי, נכות קבועה, נוטל/תרופות על בסיס קבוע או שעברת הליך רפואי מורכב לאחרונה (הגעה לחדר מיון, אשפוז, בדיקות מקיפות עם תוצאות שליליות, ניתוחים וכדומה) – חשוב להתאים את פוליסת הביטוח למצבך הרפואי, על מנת להעניק לך את הכיסוי המתאים.

אין לך בעיה רפואית מיוחדת או מחלה כרונית? לחץ/י כאן לעריכת ביטוח אונליין עכשיו

השאיר/י פרטים בטופס כאן למטה ונציג שלנו יחזור אליך עם הצעה לביטוח נסיעות המתאים לך:
יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן