ביטוח נסיעות לסיני – שאלות ותשובות

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

חופשה בסיני מאפשרת לכם לנוח ולהירגע, לעבוד על השיזוף, לצלול ולשנרקל וליהנות מעולם תת ימי עשיר ומגוון. במהלך החופשה תוכלו ליהנות מחוויית אירוח מפנקת וייחודית במלונות המעולים של סיני, וכמובן לטייל בהרים ולבלות בעוד שלל אטרקציות כיפיות במיוחד. יחד עם זאת, בכל חופשה בסיני קיימים לא מעט סיכונים שעליכם להתייחס אליהם מראש, לכן חשוב לרכוש מראש ביטוח נסיעות עם כל ההרחבות הנדרשות בהתאם לאופי החופשה ומטרתה, ועל פי הסיכונים האפשריים והמצב הרפואי שלכם.

כדי לעשות קצת סדר בכל עניין הביטוחים והאפשרויות, הכנו במיוחד עבורכם רשימת שאלות נפוצות (עם תשובות אליהן כמובן…) כדי לסייע לכם לרכוש את ביטוח הנסיעות המתאים ביותר עבורכם בנסיעה הקרובה שלכם לסיני. 

למה כדאי לרכוש ביטוח נסיעות לסיני?

ישראלים רבים נופשים בסיני מידי שנה, עם זאת יש נופשים שלא טורחים לרכוש ביטוח נסיעות לסיני לפני החופשה בגלל המרחק הקצר מהבית והתחושה שבמקרה הצורך ניתן יהיה לחזור בקלות לישראל לטובת טיפול רפואי או בכל בעיה אחרת. 

לכן חשוב להזכיר כי לפני כל יציאה מהארץ חשוב לרכוש ביטוח נסיעות רחב ומקיף וממש לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים. במהלך החופשה בסיני אתם חשופים לסיכונים רבים כמו פציעות, תאונות, גניבת ציוד אישי, פגעי מזג אוויר, רעידת אדמה ועוד. במהלך החופשה בסיני רבים מהמטיילים יוצאים לטיולים בהרים, שוכרים אופנועי ים, צוללים, חשופים לעקיצות והכשות ועוד פעולות שנושאות בצידן סיכון. 

לאחר שחציתם את הגבול הביטוח הרפואי הממלכתי אינו מכסה אתכם וללא כיסוי ביטוחי רלוונטי תיאלצו לשלם הרבה כסף עבור הוצאות טיפול רפואי בסיני, ומעבר לכך שירותי הרפואה המקומיים באזור אינם מפותחים כמו בישראל ולא בכל מקרה תוכלו לקבל את הטיפול המתאים. 

מה כולל ביטוח נסיעות ליוצאים לסיני?

ביטוח נסיעות בסיסי לסיני אינו שונה במהותו מכל ביטוח נסיעות אחר. הפוליסה מכסה בין היתר הוצאות רפואיות בעת אשפוז בבית חולים, כיסוי הוצאות רפואיות שלא בעת אשפוז, פינוי יבשתי ו/או אווירי, כיסוי תרופות, כיסוי הוצאות בגין המשך טיפול רפואי בישראל וכדומה.

ישנם הבדלים משמעותיים בין הפוליסות השונות של חברות הביטוח, לרבות גבול אחריות, היקף הכיסויים והפיצויים, דמי השתתפות עצמית, הרחבות כלולות במחיר, למשל כיסוי איתור וחילוץ ועוד. לכן, אנו ממליצים לכם לעיין בחוזה הביטוח, להשוות בין מספר הצעות ולהיעזר בסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה כדי לרכוש את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם, במיוחד אם אתם מתכננים פעילויות אקסטרים, צלילה, ג'יפים, שיט, טיפוס הרים וכיוצא בזה.

אילו הרחבות כדאי להוסיף לביטוח הבסיסי?

לפני כל נסיעה לסיני עליכם לאפיין את מטרת החופשה ולהכיר את הסיכונים הקיימים. יש מגוון רחב של הרחבות אפשריות לביטוח נסיעות לסיני כגון: הרחבה לנשים בהריון (עד שבוע 32), הרחבה לספורט אתגרי המתאימה לכל מי שמתכננן לטייל בהרים עם ג'יפים, טרקטורונים, סוסים או גמלים, צלילה וספורט ימי וכדומה. כמו כן, יש הרחבות ייעודיות לסובלים ממצב רפואי קיים, הרחבה לאיתור, חילוץ והצלה שכוללת כיסוי בחצי האי סיני (חלק מחברות הביטוח מחריגות כיסוי ביעד זה) והרחבות ייעודיות לכבודה ומטען אישי.

חשוב לרכוש הרחבות בהתאם ליעד ומטרת הנסיעה, סיכונים, אופי החופשה (צלילה, אקסטרים, טיולים בהרים וכדומה). אנו ממליצים לכם להיעזר בסוכן מקצועי כדי לבחור את ההרחבות הרלוונטיות עבורכם.

האם יש ביטוח נסיעות מיוחד לנשים בהריון?

בהחלט כן, ניתן לרכוש ביטוח נסיעות לנשים בהריון, לרוב עד שבוע 32 להריון. ההרחבה תעניק לכן שקט נפשי וכיסוי רחב למגוון אירועים וסיכונים אפשריים. ההרחבה מכסה בין השאר הוצאות רפואיות בעת אשפוז ושלא בעת אשפוז, פינוי מהיר ממקום האירוע, הטסה רפואית כולל מלווה, כיסוי הוצאות לידה מוקדמות וטיפול בפג, תרופות ועוד.

מתי כדאי לרכוש  הרחבה לביטוח צלילה וספורט ימי?

צלילה היא ספורט פופולרי מאוד בסיני. אפשר לצאת לצלילת הכרות עם מדריכים מקצועיים במועדוני הצלילה השונים ברחבי חצי האי, ויש לא מעט ישראלים שנוסעים לסיני אחת לתקופה כדי לצלול באתרים מהיפים בעולם. חובה לרכוש הרחבה לביטוח ספורט אתגרי הכוללת פעילות צלילה לכל מי שמתכנן לצלול בסיני, כמו כן הרחבה זו תקפה גם לספורט כמו מצנח ים, השכרת אופנוע ים, שייט, קיאקים, קייט סרפינג, סקי ים, בננה ועוד. אם אינכם בטוחים אם אתם מתכוונים לעשות פעילות זו או לא, עדיף שתרכשו הרחבה זו תמורת סכום קטן יחסית ולא תצטרכו לדאוג.

האם יש ביטוח נסיעות לאנשים עם מצב רפואי קיים?

אם אתם סובלים ממחלה מסוימת, לדוגמה מחלה כרונית, או אם אתם או נוטלים תרופות באופן קבוע, נמצאים אחרי ניתוח, טיפולי כימותרפיה והקרנות וכיוצא בזה – אל תשכחו לרכוש הרחבה המיועדת לאנשים עם מצב רפואי קיים. ללא ההרחבה המותאמת למצבכם הרפואי חברת הביטוח עשויה לדחות את התביעה שלכם או לשלם פיצוי חלקי ואתם עלולים לשלם הון עתק עבור טיפל רפואי, אשפוז, פינוי, תרופות יקרות ועוד.

מהי החשיבות של ביטוח איתור, חילוץ והצלה בסיני?

חלק מחברות הביטוח המשווקות ביטוחי נסיעות לסיני מחריגות מהפוליסות שלהן כיסוי לאיתור, חיפוש וחילוץ בעקבות אזהרת המסע של המטה לביטחון לאומי. לכן, עליכם לקרוא היטב את ההצעה שקיבלתם מחברת הביטוח ולבדוק האם הפוליסה כוללת כיסוי לאיתור וחילוץ ליעד המבוקש. אם הפוליסה אינה כוללת את הכיסוי, חשוב לרכוש הרחבה כדי לצאת לחופשה בראש שקט ובלי לקחת סיכונים מיותרים, במיוחד אם אתם מתכננים לטייל בהרים, לבקר באתרים מרוחקים וכדומה.

האקלים בסיני קיצוני ומהווה סכנה לנופשים המטיילים בהרים ולאורך החופים. כמו כן, ברוב האזורים וככל שאתם מתרחקים ממעבר טאבה, אין קליטה סלולרית, לכן אם אתם מתכננים פעילות הרפתקנית במהלך החופשה בסיני אין לוותר על ההרחבה וכדאי לשקול גם טלפון לווייני אותו אפשר לשכור מחברות חילוץ מובילות או ישירות מחברת הביטוח.

האם כדאי לרכוש הרחבה לכבודה ומטען אישי?

רוב הנופשים בסיני (ובכלל) לוקחים איתם היום ציוד אישי יקר ערך, אך הפוליסה הבסיסית מציע כיסוי נמוך בגין אובדן או גניבה של הכבודה, ולרוב יש גם השתתפות עצמית. לכן, אם בכוונתכם לקחת סמארטפון משוכלל, תשמישי קדושה,  תכשיטים, מחשב נייד, טאבלט יקר וכל ציוד יקר ערך אחר – עליכם לדאוג לכיסוי מתאים לכבודה שלכם. יש לשים לב לגובה הכיסוי לפריט בודד בפוליסה. 

יש לא מעט מקרי גניבה בסיני, בעיקר בקרב הנופשים בחושות אך גם ישראלים הנופשים במלונות היוקרה סובלים מגניבות, מאיבוד הציוד האישי או מנזק הנגרם למטען האישי שלהם במהלך החופשה. כדי להימנע מהפסד כספי ומחוויה הפוגמת בחופשה חשוב לרכוש את ההרחבה המעניקה פיצוי כספי מוגדל ומותאם אישית.

אפשר לרכוש, בעלות לא גבוהה ומשתלמת, הרחבה ייעודית לצורך כיסוי טלפון נייד, מחשב נייד, מצלמה דיגיטלית וציוד אישי אחר, בהתאם לצורך.

האם חברות הביטוח יפצו אתכם למרות אזהרת המסע?

עשרות אלפי ישראלים נופשים בסיני מידי שנה ומרגישים בטוחים. נדירים המקרים בהם ישראלים חוו מתקפת טרור בזמן החופשה בחושות או בבתי המלון המובילים, אך אין להתעלם מהסכנה וחשוב לברר מראש האם חברת הביטוח תדאג לכם במקרה של אירוע טרור.

המטה ללוחמה בטרור מפרסם באופן קבוע אזהרת מסע לנוסעים לסיני, ואכן יש בחלקים מסוימים של סיני קיים סיכון, כמו בעוד לא מעט מקומות מעולם. יחד עם זאת, אין קשר בין תשלום המגיע לכם מכוח הפעלת הביטוח במצרים לבין אזהרת המסע, וחברת הביטוח מתייחסת אל היעד כמו אל נסיעה לכל מקום אחר לעניין זה. אתם תקבלו את הפיצוי הביטוחי בעת הצורך ללא כל בעיה.

איך בעצם רוכשים ביטוח נסיעות לסיני?

כדי לרכוש ביטוח נסיעות לפני הנסיעה לסיני כדאי לפנות למספר חברות ביטוח, אך תמיד עדיף לפנות לסוכן הביטוח האישי שלכם. לגולשים באתר מומלץ ללחוץ על הקישור המופיע בתחתית העמוד כדי לקבל הצעה אטרקטיבית מסוכנות ביטוח מובילה וחיצונית שחתמנו איתה על הסכם לשיתוף פעולה כדי להקל עליכם את תהליך הרכישה ועל מנת להבטיח לכם פוליסה רחבה ומותאמת אישית במחיר אטרקטיבי.

Sending
User Review
0 (0 votes)

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

אל תפספסו את המקום שאהבתם!
מקום האירוח שעניין אתכם נקרא חושבים שמחר תזכרו את זה? כבר התאמצתם, חיפשתם ואפילו מצאתם מקום שמעניין אתכם.. יהיה קצת חבל אם מחר לא תזכרו איך קוראים לו. הכניסו את כתובת המייל שלכם כאן למטה וקבלו את פרטי המקום. קחו את הזמן לחשוב והזמינו כשנוח לכם!

פרטי מקום האירוח בדרך אליכם! 🙂
תרגישו חופשי לשלוח לעצמכם תזכורות למקומות אירוח נוספים מהאתר

דילוג לתוכן