מסיני תיפתח הטובה

נכתב ע"י לילה אברמוב

לילה אברמוב נסעה לטיול בסיני וחזרה עם תובנות מעניינות על יחסים בין אנשים ועל מה היה קורה אם…

ראס אבו גלום
"מה ששלי – שלך". צילום: אופיר לוי.

בדרך חזרה מהבלו הול שבסיני לצד השני של החוף, בו עמד הרכב 'שלנו', היה עלינו להפליג בסירה. לא בקטע פנסי, רק כדי לעבור מצד אחד לאחר – משהו כמו רבע שעה של שיט בים. נדחסנו לתוכה, הרבה ישראלים וגם כאלו שלא. היה לי מזל, עליתי מבין הראשונים והתיישבתי על הקרש הקדמי. מולי התיישבו עוד ישראלים… ומצרים. מגניבים כאלה, בחור עם קוקו מדליק, בנות מהממות עם צמידי מוסקינו, פירסינגים ומשקפי שמש של הביוקר. לידן עמד בחור בלי חולצה ועם הרבה שרירים. גוון עורו היה בהיר, כמעט כמו שלי.

הסתכלתי עליהם בסקרנות. האם אני צריכה לפחד מעצם העובדה שיש איתי מצרים בסירה? האם הם שונאים אותנו, אוהבים אותנו? מותר לי ליצור קשר עין? הם יודעים אנגלית? ואולי הם בכלל יתעלמו כשאנסה לפנות אליהם?

נוכחותם סיקרנה והפחידה אותי בבת אחת. רציתי לדעת הכל על מקום מגוריהם, על איך שהם גדלו, על הדעות שלהם בנוגע לעולם בו אנחנו חיים, אך לא העזתי לפתוח בשיחה. הבחור המצרי המגניב שוחח עם הנהג שלנו בערבית. הם היו מאד קרובים אחד לשני, דיברנו בקול נמוך תוך כדי שהמצרי גלגל סיגריה. רק טיפש היה יכול שלא להבין על מה הדיבור 

המצרי העביר את הסיגריה לנהג שלנו. הנהג לקח שאכטה, ואז העביר אותה לישראלי שישב לידו. הסיגריה הועברה גם בין שאר הישראלים בסביבה הקרובה…והיו המון. לפתע, אותו בחור מצרי הוציא מצלמה וביקש מאיתנו להצטופף לסלפי. הצטלמנו יחד, עם המון חיוכים למצלמה. אחד מהישראלים ביקש מצית, ואותו בחור לא היסס לשלוף את שלו ולהביא לו אותה.

רגע לפני שעצרנו, שמעתי את הישראלי פונה אליו. האנגלית של המצרי הייתה רהוטה ונקייה מכל מבטא בעת שהם דיברו. "אתה יודע", שמעתי את הישראלי אומר במעומעם במבטא כבד 'משלנו', "סיני היא מקום אדיר. מצרים נפלאה, אבל הממשלה שלנו כל כך…", הוא לא מצא לרגע את המילה. "כל כך מניעה אותנו שלא להגיע לכאן".

המצרי המגניב הסתכל לו בעיניים ופלט בפשטות: "Fuck them", נתן לו כיף סחבקי ומן חיבוק גברי שכזה. השיחה הייתה חייבת להיגמר, הגענו כבר לחוף וכולם מיהרו לרדת ולהמשיך בטיול.

וחשבתי לעצמי שהם בדיוק כמונו, אין הבדל. תוך רבע שעה התחברנו, תחת כיפת המנטליות "מה ששלי – שלך", ששייכת לשני העמים. הם לא שונים מאיתנו בכלל – גם הם לא תמיד מאמינים לממשל, גם הם שואפים לחשוב עצמאית ורוצים להכיר אנשים מרקע שונה. יש להם דעות משלהם, והם בטח לא מאמינים לכל מה שהם רואים בחדשות. אם רק היינו ממשיכים להפליג, עוד רבע שעה, עוד חצי שעה, היינו מגלים שבכלל אין "הם" ו"אנחנו": היינו מדברים שיחות עמוקות על החיים, ולא על פוליטיקה. היינו מגלים כמה נושאי שיחה משותפים יש לנו, מחליפים מספרים, ומבטיחים לבוא לבקר בקהיר ובתל אביב. היינו יכולים, אבל הזמן היה קצוב.

היה עלינו לחזור לחוף והחיים היו צריכים להמשיך, כמו גם הנסיעה שתיקח אותנו רחוק אחד מהשני אלפי קילומטרים, מעבר לגבול תחום במפת כדור הארץ, למקום בו כל אחד מאיתנו ימשיך להקשיב לרדיו, לצפות בחדשות בטלוויזיה ולתהות, מה היה קורה אם…

Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
יורד׊׉ לסיני בקרוב? הנה כמה עצות חשובות:

הזמינו מלון מראש
יש באתר מבחר רחב של מלונות מומלצים וככל שהזמן עובר המבחר מצטמצם (מספר החדרים מוגבל הרי) והמחירים מתייקרים. אל תבזבזו זמן ופשוט הזמינו רגע מלון.

עשו ביטוח נסיעות
חופשה טובה בסיני היא חופשה רגועה, ואין יותר רגוע מלדעת שגם אם חלילה קרה משהו, יש כיסוי ויש מי שידאג לסידורים הדרושים ולפיצוי במקרה הצורך (סוכן טוב יציע שירות לקוחות צמוד ויהיה זמין בווטסאפ באופן שוטף).

הגיעו ערוכים למעבר הגבול
רכשו מראש את אגרת המעבר (חוסך תור מיותר ואת העמלה), המירו שקלים לדולרים בצ'יינג' הקרוב לבית (אחר כך, בסיני, החליפו את הדולרים ללירות) והזמינו מונית מראש… אבל עשו את כל אלה רק אחרי הזמנת המלון וקבלת אישור ודאי על ההזמנה!

רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן