טיולים בסיני

טיולים בסיני

כולנו אוהבים את חופי סיני השקטים והשלווים, ומגיעים אליהם פעם אחר פעם לחופשה רגועה שמורכבת בעיקר מראש נקי, מים צלולים, קצת שמש, קצת צל, בטן-גב וספר טוב שכבר מזמן רצינו לקרוא. מעל 200 קילומטר של רצועת חוף שרק משאירה לנו לבחור איזה חלק מתוכה אנחנו יותר אוהבים, כנראה עושה לנו את זה ולא בכדי. 

אבל בסיני אפשר למצוא עוד כמה דברים לעשות, גם עבור מי שטיול בסיני עבורם הוא ממש הפירוש המילולי של הביטוי. יש הרבה מאוד מקומות לטייל בהם בסיני, רובם ככולם חבויים בין ההרים ומציעים שבילים מתפתלים העולים אל פסגות יפהפיות, בוסתנים מוריקים ונאות מדבר, מארחים מקומיים סופר נחמדים ואדיבים והמון נופים מרהיבים מכל פינה. 

הטיולים בסיני לא נועדו רק למטיבי לכת. יש כמובם טיולים של מספר ימים לחובבי האתגרים, אבל אפשר לצאת בסיני גם לטיולים של יום או מספר שעות, לראות איזו פנינת טבע יפה, להשתכשך באיזה מעיין ולחזור לחושה או לחדר במלון. גם אם מעולם לא הייתם בסיני, וגם אם אתם מכירים את רצועת החוף מצוין, לגוון מעט את החופשה לא הזיק מעולם לאיש.

טיולי יום במזרח סיני 

כתבנו "יום" אבל הם בהחלט יכולים להיות גם של חצי יום או מספר שעות. יש בתוך הרי סיני פנינות נהדרות לצאת אליהן כדי לשבור מעט את שגרת ה"בטן-גב" על החוף, לחלץ קצת עצמות ולראות את הנופים המוכרים מן הצד השני שלהם. לא משנה אם אתם במלון יוקרה בשארם, במלון בדהב על הטיילת או בחושה בנואיבה – בכל מקום ישמחו לסייע לכם לארגן טיול כזה. 

כזה הוא למשל קניון הצבעים הנהדר וגם ואדי ת'מילה, שני מקומות שלא רחוקים מידי מהכביש ויכולים למלא לכם מספר שעות של כיף. אפשר גם לקפוץ לואדי וואש-וואשי, שהוא מסלול הליכה קצרצר ובסופו בריכת מים שתחילת הקיץ הוא הזמן הטוב ביותר לקפוץ לתוכה מגובה של כמה מטרים. גם ראס אבו גלום והלגונה הכחולה הם יעד נפלא לטיול של יום אחד, במסגרתו אפשר גם לשנרקל מעל ריפים מרהיבים. לכל הטיולים כדאי (לחלקם זו חובה) לצאת עם מדריך מקומי שמכיר את השטח, ויוכל גם לדאוג לכם לנהג ולכל הארגונים הנוספים הדרושים. ראו בהרחבה את כל המידע על טיולי יום במזרח סיני

עין חודרה והקניון הלבן

הטיול לאזור עין חוד'רה אורך כשש שעות אבל אפשר גם לפצל אותו ליומיים פחות מאומצים, עם לינה באמצע. זהו סוג של נווה מדבר שבדרך אליו עוברים גם בנקודות עניין היסטוריות וארכיאולוגיות חשובות כמו סלע הכתובות שעליו חקוקות כתובות וציורים בשפות עתיקות, כולל ציור של מנורה עם שבעה קנים. הקניון הלבן, אליו מגיעים בהמשך, הוא פנינת טבע אמיתית וכשתגיעו אליו ותראו את הקירות משני צידיו, תבינו מיד למה הוא נקרא "הקניון הלבן…". נווה המדבר עין חוד'רה מחכה לכם בסוף המסלול ומשם אפשר להסתובב ולחזור. קראו בהרחבה על הטיול לעין חוד'רה והקניון הלבן

ההר הגבוה ומנזר סנטה קתרינה

אחד הטיולים המפורסמים שסיני מציעה, ומשום ריבוי המסלולים באזור, יש אפשרות לעשות אותו במספר אופנים. זהו למעשה סוג של טיול "מודולרי" שאפשר להרכיב לפי מידת הרצון והיכולת שלכם ללכת ימים ארוכים במדבר ולטפס הרים שהגבוה שבהם מתנשא לגובה של מעל 2,500 מטרים. מנזר סנטה קתרינה הוא נקודה בדרך, שאפשר להגיע אליה בטיול בפני עצמו ולחזור באותו היום, ואפשר גם להמשיך דרך נאות מדבר ובוסתנים מוריקים עד לנקודה הגבוהה ביותר בסיני, כדי לראות את הזריחה בבוקר מעל העננים. זה ללא ספק יהיה אחד המחזות היפים שתראו בחיים. קראו כאן על כל המסלולים האפשריים באזור ההר הגבוה ומנזר סנטה קתרינה.

ג'בל אום שומר

זהו כבר מסלול למיטיבי לכת ובעלי ניסיון של ממש. מדובר בטיול של כשלושה עד ארבעה ימים שיש להיערך אליו בהתאם מראש, כולל שכירת מדריך והכנת הציוד הנדרש. זהו ההר השלישי בגובהו בסיני, אחד הפחות מוכרים אך היותר מעניינים מבין המסלולים של הרי סיני. לוקח בערך יומיים לעלות לפסגת ההר (מגיעים כמעט עד הסוף) ועוד יומיים לרדת ממנה, והאירוח בדרך הוא אצל השבטים מקומיים המתגוררים בנאות המדבר שבהרים. האירוח הוא שונה לגמרי מכל מה שאתם מכירים מהחלקים המתוירים של סיני, ואת החוויות הללו אתם תזכרו גם זמן רב לאחר הטיול. קראו על כל מה שצריך בהרחבה כתבה שלנו על ג'בל אום שומר

ג'בל ברקה הדרומי

ברקה בערבית הוא "חול דק", ומספיק להתחיל את המסלול של ג'בל ברקה הדרומי כדי להבין מאין קיבל המקום את שמו. מדובר במסע של ארבעה ימים לאחד המקומות היפים והמסקרנים בחצי האי סיני, המיועד לאנשים שאוהבים טיולים, אוהבים ללכת ואוהבים את המדבר. לטיול זה ניתן (עקרונית) לצאת באופן עצמאי, אבל שוטטות של ארבעה ימים בהרי סיני ללא מדריך מקומי (דליל) זה לא משהו שהיינו ממליצים עליו. כמו כן, הלינה בטיול זה מתבצעת בחלקה ממש בשטח, כך שיש להיערך בהתאם מבחינת הציוד שלכם. אחרי הטיול הזה, תפרגנו לעצמכם איזה לילה או שניים באחד הקמפים בנואיבה כדי לנוח ולתת לגוף להירגע לפני שאתם חוזרים הביתה. קראו את כל הפרטים על הטיול בכתבה שלנו על ג'בל ברכה הדרומי

טיול אחרי צבא לסיני

אחרי שמשתחררים מהצבא (אפילו קצת לפני) מתחילים לחשוב ולפנטז על כל המקומות האקזוטיים בעולם שאנחנו רוצים לראות, חלקם נידחים ונמצאים במקומות שקשה למצוא אפילו על המפה. אבל לפני שנוסעים עם תיק ענק לחצי השני של כדור הארץ הנה רעיון מחוץ לקופסה – לקחת תיק קטן יותר, לסדר ויזה למצרים ולרדת לחודש לסיני לטיול שמנקה את הראש לגמרי ומאפס את כל המערכות, רגע לפני שמתחילים את החיים האמיתיים באזרחות. בדיוק כמו בדרום אמריקה, גם בסיני אפשר להתחיל מצפון לדרום ("גל יורד") או מדרום לצפון ("גל עולה"), לבקר במקומות נהדרים בהרים, לצלול, לפגוש אנשים מכל העולם, ללמוד על תרבויות חדשות, שפה ומנהגים וליהנות מטיול כמו שהוא צריך להיות. וכל זה ברבע מחיר. כדאי לקרוא קצת על ההצעות שלנו בכתבה על טיול אחרי צבא לסיני.

מה עוד חשוב לדעת? 

דבר חשוב נוסף בכל הקשור בטיולים בסיני הוא שטיולים בהרים נחשבים לפעילות לא שגרתית ולכן יש צורך בהרחבת ביטוח הנסיעות הרגיל שלכם. אתם לא התכוונתם הרי לנסוע בלי לערוך ביטוח נסיעות, אבל הכיסוי הבסיסי עלול שלא להספיק במקרים שיידרש חילוץ או אם חלילה תיפצעו ותזדקקו לטיפול רפואי. כדאי לדאוג לכך מראש ולהיות בראש שקט למשך כל הטיול שלכם. 

לעריכת ביטוח נסיעות אונליין מיוחד לגולשי סיני וייבס לחצו כאן.

אז עכשיו אתם יודעים שסיני היא לא רק בטן גב, ושווה ממש לגלות גם אזורים אחרים שלה, בטיול של יום, יומיים או יותר. אם עוד לא החלטתם לאן אתם נוסעים ואיפה כדאי להתארח, תרשו לנו לעזור לכם עם 10 החושות הטובות ביותר בסיני. ואם מלון זה הקטע שלכם, אז לא שכחנו גם את 10 המלונות הכי טובים בסיני. לא לשכוח להזמין מראש!

טיולים בהרי סיני:

מסלולי הטיולים במזרח סיני נמצאים בקפלי הקרקע בין ההרים הגבוהים, שם ממתינים לכם נופים מדהימים וחוויות מסוג שונה לגמרי מאלו שאתם מכירים מהחופים.

רוב הטיולים בסיני דורשים ליווי של מדריך מקומי מסוכנות תיירות בסיני, וכן ציוד נוסף על זה שאתם לוקחים לחופשה על החוף בסיני. ראו באתר את כל הפרטים על הכנה לטיולים בסיני. 

סיני מציעה מספר טיולים ברמות שונות, גם טיולים כיפיים של חצי יום או מספר שעות וגם טיולים של שלושה וארבעה ימים למיטיבי לכת ואוהבי המדבר. ראו באתר את כל מה שסיני מציעה לכם. 

יש טיולים של מספר ימים בהם הלינה מתבצעת בשטח או בכפרים בהרים, ויש טיולים של יום אליהם אתם יוצאים מהמלון או החושה שלכם על החוף. בכל מקרה מומלץ לתת לעצמכם להתפנק עוד לילה או שניים במלון אחרי הטיול לפני שאתם חוזרים לישראל. ראו באתר מלונות מומלצים בסיני. 

Sending
User Review
0% (0 votes)
יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן