מעבר הגבול לסיני עם כלב

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

עודכן לאחרונה: 15.10.2017

בקצרה (אמ;לק)

  • העברת כלב לסיני היא פרוצדורה פשוטה למדי. בעלי כלבים שעשו זאת מדווחים בדרך כלל על חוויה חיובית. נראה שבעלי הכלבים נהנים וכמובן גם הכלב אשר זוכה לצאת לטיול ארוך מהרגיל.
  • יש למלא טופס לפני הנסיעה, לבקר אצל הוטרינר המטפל ולאחר מכן אצל הוטרינר המחוזי.
  • עלות העברת הכלב הינה 40 ₪.
  • למרות ההתנסויות החיוביות אשר דווחו על ידי אלו שעשו זאת, עליכם לשקול היטב אם אתם רוצים לעבור עם הכלב. מאחר שבסיני ישנם כלבים נוספים, כלבכם עלול להחשף לסביבה בריאותית וחברתית שתהווה אתגר עבורו ועבורכם.
  • חשוב לציין שתקנות וחוקים נוטים להשתנות מפעם לפעם, ועל כן המלצתנו היא לבדוק, נוסף על המידע המובא כאן, גם את המידע הקיים באתרי משרדי הממשלה הרלוונטיים וכן של שגרירות מצרים. 

השלב הראשון:

 מורידים את הטופס הזה מהאתר של השירותים הוטרינריים במשרד החקלאות וומלאים אותו כנדרש. 

השלב השני:

ניגשים עם הטופס לוטרינר המטפל, הוא ממלא את הטופס ומוודא שלכלב יש חיסון נגד כלבת בתוקף וכן שהחיסון ניתן לפחות 30 יום או יותר ממועד הנסיעה (אך כמובן לא יותר משנה). יש לרשום באנגלית באותיות גדולות SINAI  EGYPT בשורת היעד שבטופס.

השלב השלישי:

פונים עם הטופס לוטרינר המחוזי (אין צורך להביא את הכלב), משלמים 40 ₪ ומקבלים אישור לעבור את הגבול עם הכלב. שלב זה צריך להתבצע 10 ימים או פחות ממועד היציאה.

* הוטרינר המחוזי עשוי לדרוש בדיקת דם לנוגדני כלבת, בדרך כלל זה לא נדרש.

בעת מעבר הגבול מומלץ מאד לגשת למכס הישראלי ולקבל אישור שיצאתם עם הכלב, זה עשוי למנוע עיכובים ושאלות בדרך חזרה – כבר קרה שבצד הישראלי הערימו קשיים בדרך חזרה, כביכול בגלל שאי אפשר היה להוכיח שהכלב שיצא הוא אותו האחד שמנסים להכניס לארץ.

כאשר נכנסים עם הכלב למצרים יש מקרים בהם המצרים דורשים להעביר את הכלב במכונת השיקוף, לא נעים אך אם הם דורשים זאת אין ברירה אלא לעשות זאת.

יש לקחת בחשבון כי תמיד קיימת אפשרות לבעיות במעבר הגבול מישראל למצרים בעת ההגעה לצד המצרי. לא דווחו לאחרונה מקרים או בעיות מצד המצרים בהעברת כלב אך יש מקרים בהם המצרים מערימים קשיים עם העברת ציוד צלילה, גלישה או צילום וזאת ללא כל אזהרה מוקדמת או הסבר. דבר דומה עשוי לקרות גם עם כלבים, אף כי כאמור אין בידנו דיווחים שזה קרה לאחרונה.

כלב קופץ בסיני
מקס בקומקום 3, צולם ע"י דרור עוזי
Sending
User Review
0 (0 votes)

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

אל תפספסו את המקום שאהבתם!
מקום האירוח שעניין אתכם נקרא חושבים שמחר תזכרו את זה? כבר התאמצתם, חיפשתם ואפילו מצאתם מקום שמעניין אתכם.. יהיה קצת חבל אם מחר לא תזכרו איך קוראים לו. הכניסו את כתובת המייל שלכם כאן למטה וקבלו את פרטי המקום. קחו את הזמן לחשוב והזמינו כשנוח לכם!

פרטי מקום האירוח בדרך אליכם! 🙂
תרגישו חופשי לשלוח לעצמכם תזכורות למקומות אירוח נוספים מהאתר

דילוג לתוכן