ביטוח חילוץ והצלה לסיני

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

אם אתם מתכננים חופשה בקרוב בחצי האי סיני, וכבר הזמנתם כבר מלון או חושה מדוגמת על חוף הים – רגע לפני שאתם אורזים את המזוודה או את המוצ'ילה, חשוב להבין את החשיבות של רכישת ביטוח נסיעות לסיני כדי שתוכלו ליהנות בראש שקט.

חופי סיני שטופי שמש רוב ימות השנה, ואפשר לנפוש בחצי האי גם בתקופת החורף בישראל כדי ליהנות משמש חמימה, מאתרי צלילה מהיפים בעולם, מאווירה אותנטית וקסומה, הכנסת אורחים נהדרת ועוד שלל חוויות נוספות. כדי ליהנות מחופשה מדהימה ללא דאגות חשוב לרכוש ביטוח נסיעות בהתאם לאופי הטיול שלכם בסיני, שהרבה פעמים כולל פעילויות שונות שדורשות הרחבות שונות של הפוליסה. אחת מההרחבות הללו היא חילוץ והצלה וכדאי לדעת כמה דברים חשובים בקשר אליה. 

ביטוח נסיעות מורחב לסיני

חברות הביטוח מציעות ביטוח נסיעות יחסית סטנדרטי לכל הישראלים המתכננים לטייל ולנפוש בסיני. הפוליסה מעניקה לכם ראש שקט והגנה רחבה בפני סיכונים רבים, אך עם זאת רוב חברות הביטוח אינן משווקות פוליסה הכוללת כיסוי עבור חילוץ והצלה מסיני, ויש לרכוש זאת כהרחבה. 

ביטוח חילוץ והצלה לנופשים בסיני כולל כיסוי לפעולות הנדרשות לאיתור, לחיפוש ולחילוץ המבוטח במצבים של אובדן קשר או צורך בחילוץ פיזי. זהו כיסוי חשוב במיוחד לאזורים נידחים ושקיים קושי להגיע אליהם, כדוגמת חלק מהאזורים בחצי האי סיני.

כדאי לדעת כי ביטוח חילוץ והצלה הוא למעשה הרחבה בתשלום לביטוח נסיעות לחו"ל, הרחבה שחשובה בעיקר למי שמתכננים לטייל ולעסוק בפעילויות אתגריות במהלך החופשה שלהם בסיני, ולכל מי שמטייל באזורים רחוקים יותר כמו ההר הגבוה או אזור סנטה קתרינה. לא מעט אזורים בסיני הם נטולי קליטה סלולרית, לכן ברגע האמת, במידה ומתרחש אירוע ביטוחי כמו תאונת דרכים או פציעה במהלך טיול בהרים שבעקבותיה נותק עמכם הקשר, יכנס הכיסוי לתוקף וחברת חילוץ ישראלית תחל במלאכת איתור חיפוש וחילוץ. בנוסף לכיסוי זה, ניתן לפנות פרטנית לחברות החילוץ (ללא קשר לביטוח) ולשכור מכשיר איתור המבוסס על תקשורת לוויינים, באמצעותו יוכלו לאתר אתכם גם במקומות הנידחים ביותר בסיני, ותהיה לכם האפשרות לשלוח הודעת טקסט או דואר אלקטרוני בכל צרה ובעיה אליה נקלעתם.

 

ביטוח חילוץ והצלה לסיני – לא רק לרעידות אדמה וטרקים בהרים

גם אתם ודאי זוכרים את רעידה האדמה בנפאל באפריל 2015, אירוע שגרם למותם של אלפי אנשים. ברעידת האדמה הקשה הזה אבד הקשר עם מאות ישראלים שטיילו בנפאל, כולם חולצו בשלום לאחר ימים רבים של פחד וחרדה בקרב המשפחות הדואגות בארץ והציבור כולו. האירוע המצער מוכיח עד כמה חשוב לרכוש ביטוח נסיעות הכולל שירותי חילוץ והצלה, גם כאשר נוסעים לסיני.

ביטוח חילוץ והצלה לסיני מבטיח לכם שבאירועי חירום בו הקשר עמכם נותק או שאתם זקוקים לחילוץ מהיר – החברה המבטחת תדאג להפעיל באופן מידי את חברת החילוץ על מנת לאתר אתכם במהירות ובהתאם לצורך לשלוח משלחת של מומחים שעובדים בקשר רציף עם משרד החוץ וגורמי מודיעין כדי לחלץ אתכם בבטחה מהאזור. 

הביטוח מכסה קשת רחבה של אירועים, הרבה מעבר לרעידות אדמה וטרקים בהרים. כידוע, קיימת לסיני גם אזהרת מסע מטעם המטה לביטחון לאומי, ועל אף שעיקר החשש הוא באזור צפון סיני הרחוק כ-500 ק"מ מהאזורים המתוירים, תמיד טוב לדעת שאתם מכוסים גם במקרים של אירועים לא נעימים שאינם בשליטתכם. הדבר נכון לא רק לאירועי טרור, אלא גם לסיכונים כמו  שריפה, תאונה דרכים קשה וכדומה. לכן, הפתרון הנכון והבטוח ביותר עבורכם הוא ביטוח חילוץ והצלה.

 

מה צריך לבדוק לפני רכישת ביטוח חילוץ והצלה לסיני?

כאשר אתם משווים הצעות לביטוח נסיעות לסיני עליכם לבדוק האם החברה מציעה פוליסה הכוללת סעיף חילוץ והצלה והאם חברת הביטוח לא מחריגה את סיני ומצרים כחלק ממדינות בה חברת הביטוח לא נותנת כיסוי. יש מקרים בהם באותיות הקטנות של הפוליסה חבויות מדינות שכיסוי זה אינו חל עליהן, כמו מדינות שלהן אין קשר דיפלומטי עם ישראל וכדומה. כאמור, רוב חברות הביטוח אינן מציעות ביטוח זה כחלק מהפוליסה שלהם לביטוח נסיעות לסיני, לכן יש לרכוש בנפרד את הביטוח. חשוב להתייחס לפרמטרים הבאים לפני רכישת ביטוח חילוץ והצלה:

  • פרטי חברת החילוץ וההצלה העומדת מאחורי הביטוח ומהו המוניטין שלה בתחום.
  • האם הביטוח מכסה את כל חצי האי סיני או רק חלקים ממנו.
  • תוך כמה זמן מאיבוד הקשר מתחייבת החברה לפעול בניסיונות לאתר אתכם, ולהוציא לפועל משלחת איתור וחילוץ.
  • מהם גבולות הכיסוי של הפוליסה.
  • האם יש השתתפות עצמית במקרה של הפעלת הביטוח.
  • מהי העלות היומית של הביטוח.
  • מהם הכישורים המקצועיים של צוות החילוץ, והאם החברה מסוגלת לבצע איתור וחילוץ מהים וממעמקיו.
  • במידת הצורך מומלץ לשקול השכרה של טלפון לווייני לתקופת הטיול (תלוי בסוג ואופי הטיול)

 

למה אסור לכם לוותר על ביטוח חילוץ והצלה לסיני?

אמנם סיני נמצאת במרחק קצר וב-99.9% מהמקרים לא טסים אליה אלא מגיעים באמצעות הרכב הפרטי או התחבורה הציבורית, אולם מדובר בחו"ל לכל דבר וברגע שחוצים את הגבול במעבר טאבה ביטוח הבריאות הממלכתי אינו תקף יותר ואתם חשופים לסכנות רבות. 

ביטוח נסיעות לסיני מעניק לכם ראש שקט וכיסוי רחב, אך ללא ביטוח חילוץ והצלה הפוליסה לא תכסה אירועים חריגים שיכולים לקרות לכל אחד ואחת במהלך החופשה בסיני, חלקם ייחודיים לחופשה באזור זה, כגון תאונות דרכים עקב נהיגה פרועה של נהגי מוניות, תאונות צלילה המחייבות פינוי מהיר לתא לחץ ולרופא מומחה, אירועי טרור והתפרעויות, פציעות קשות במהלך טיולים בהרים (בין אם מטיילים ברגל ובין אם מטיילים באמצעות ג'יפ, טרקטורון או גמל), פציעות שונות במים כמו דריכה על אלמוגים, קיפודי ים או דגים ארסיים ועוד.

ביטוח חילוץ והצלה הוא כאמור הרחבה של הפוליסה הבסיסית וכרוך בתשלום נוסף של כמה שקלים בודדים ליום, אולם מניסיונם של מטיילים רבים הוא בהחלט שווה את השקט הנפשי ואת הידיעה שבכל מקרה יהיה מי שידאג שתחזרו הביתה בשלום. 

גולשי אתר סיני וייבס יכולים ליהנות בפוליסת ביטוח במחיר אטרקטיבי ומשלתם במיוחד – לרכישת ביטוח הקליקו ממש כאן למטה.

Sending
User Review
0 (0 votes)

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
ביטוח נסיעות לחו"ל במקרים מיוחדים

אם הינך מאובחן/ת במחלה כרונית כלשהי, נכות קבועה, נוטל/תרופות על בסיס קבוע או שעברת הליך רפואי מורכב לאחרונה (הגעה לחדר מיון, אשפוז, בדיקות מקיפות עם תוצאות שליליות, ניתוחים וכדומה) – חשוב להתאים את פוליסת הביטוח למצבך הרפואי, על מנת להעניק לך את הכיסוי המתאים.

אין לך בעיה רפואית מיוחדת או מחלה כרונית? לחץ/י כאן לעריכת ביטוח אונליין עכשיו

השאיר/י פרטים בטופס כאן למטה ונציג שלנו יחזור אליך עם הצעה לביטוח נסיעות המתאים לך:
רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

אל תפספסו את המקום שאהבתם!
מקום האירוח שעניין אתכם נקרא חושבים שמחר תזכרו את זה? כבר התאמצתם, חיפשתם ואפילו מצאתם מקום שמעניין אתכם.. יהיה קצת חבל אם מחר לא תזכרו איך קוראים לו. הכניסו את כתובת המייל שלכם כאן למטה וקבלו את פרטי המקום. קחו את הזמן לחשוב והזמינו כשנוח לכם!

פרטי מקום האירוח בדרך אליכם! 🙂
תרגישו חופשי לשלוח לעצמכם תזכורות למקומות אירוח נוספים מהאתר

דילוג לתוכן