ביטוח צלילה וספורט ימי

ישראלים רבים נוסעים לסיני בגלל חופי הים שטופי השמש, האווירה האותנטית, השקט והשלווה, וגם בגלל אתרי הצלילה המפורסמים והיפהפיים. לאורך (ולעומק) של חופי סיני יש עולם מופלא ומרתק של חיים תת ימיים – במרחק קצר מהבית בישראל, וללא צורך לטוס, ניתן לשלב בין חופשה נעימה ומהנה בחושות ובמלונות לבין צלילה באתרים מהיפים בעולם עם שפע של חיים תת ימיים ושוניות אלמוגים. 

תיירים מכל העולם מגיעים במיוחד לסיני כדי לחוות את העולם המרתק והייחודי שמתחת לפני המים. לאורך חופי סיני תוכלו למצוא אתרי צלילה מדהימים, חלקם עם מדרונות תלולים עד לעומק רב. במהלך הצלילה תיהנו משפע להקות דגים בכל הצורות, הגדלים והצבעים, דולפינים, כרישים, צבי ים, ריפים נפלאים וססגוניים ואטרקציות מעניינות כמו ספינות טרופות ואוצרות טבע אחרים.

אמנם, אינכם חייבים לצלול בסיני כדי לטעום מהשפע התת ימי, אפשר גם לשנורקל לאורך שוניות האלמוגים, אך אם כבר הגעתם – לא כדאי לוותר על צלילה באחד מהאתרים הרבים לאורך רצועת החוף. במרוצת השנים הוקמו מועדוני צלילה איכותיים בסיני, המאפשרים לשלב בין חופשה כיפית לבין קורס צלילה, וכך ליהנות מכל העולמות. 

נדבך חשוב בעניין הצלילה הוא הכיסוי הביטוחי. אם אתם מתכננים לצלול בסיני או ללמוד צלילה באחד המועדונים בחצי האי, עליכם לוודא שיש לכם ביטוח צלילה המספק עבורכם את הכיסוי הביטוחי הרחב והמקיף ביותר. שימו לב כי ביטוח נסיעות בסיסי אינו מספיק במקרה זה משום שמדובר בפעולה שאינה שגרתית. לכן, יש לדאוג להרחבה של ביטוח צלילה שתספק את הכיסוי המתאים.

מה זה בכלל ביטוח צלילה? 

קיימים שני סוגים של ביטוחי צלילה:

 1. ביטוח צלילה יעודי – כל צוללן שצולל בישראל או עושה קורס צלילה בישראל מחזיק בביטוח זה. זהו ביטוח צלילה בין-לאומי הכולל כיסויים שונים בהתאם למיומנות הצולל ומכסה הוראת צלילה, בתי ספר לצלילה וכדומה. ביטוח צלילה ייעודי מיועד לחובבי הצלילה ולמדריכי צלילה בעלי תעודת צולל מוסמך, כל עוד הם עוסקים בצלילה ספורטיבית עם ציוד אישי, ולא עוסקים בצלילה לביצוע עבודה מסוימת. בישראל ובמדינות מערביות חלה חובת ביטוח על פי חוק, לכן אם תגיעו למועדון צלילה בארץ תידרשו להציג פוליסה בתוקף. לעומת זאת, אם אתם מתכננים לצלול בסיני ולבצע צלילות חובבנית, ברוב המקומות לא יבקשו מכם להציג ביטוח, לכן עליכם לדאוג בעצמכם לביטוח תקף ומקיף.
 2. ביטוח נסיעות לחו"ל עם הרחבה לספורט אתגרי וספורט ימי הכולל כיסוי לצלילה חובבנית – ביטוח זה מעניק לכם הגנה מיטבית בפני אירועים ותרחישים רבים, עליכם לזכור כי צלילה נחשבת לספורט יחסית מסוכן. מאחר ואינכם יכולים להסתמך על שירותי הרפואה המקומיים, עליכם לדאוג לביטוח צלילה מקיף המבטיח לכם שקט נפשי וכיסוי רחב. הביטוח כולל גם כיסוי מקיף למגוון פעילויות של ספורט ימי, למשל:
 • אופנוע ים
 • גלישת רוח
 • חתירה בסאפ
 • סקי מים
 • קיאקים וקאנו
 • בננות
 • מצנחי ים
 • שייט ביאכטה
 • צלילה חובבנית

ביטוח נסיעות לחו"ל עם הרחבת ספורט אתגרי וצלילה מכסה בין היתר את המקרים הבאים:

 • תאונות צלילה בסיני
 • הוצאות שירותים רפואיים בחדר מיון
 • שימוש בתא לחץ
 • הוצאות אשפוז בבית חולים
 • כיסוי הוצאות הנדרשות להצלה, לפינוי, לחילוץ ולהעברה של המבוטח ממקום התאונה לבית חולים קרוב
 • כיסוי הטסה רפואית של המבוטח להמשך טיפול בישראל
 • כיסוי בגין הטסת גופה לישראל
 • החזר הוצאות נסיעה ומלון בסיני עקב אירוע ביטוחי המכוסה בפוליסה – למבוטח ולמלווה

חשוב להדגיש כי למועדוני הצלילה בסיני, או בכל מקום אחר, אין תפקיד ממשי בהפקת ביטוחי צלילה, אלא הם משמשים כמתווכים בין חברת הביטוח לצולל המעוניין לרכוש את הכיסוי הביטוחי. האחריות על הפקת הפוליסה ומתן השירות היא על המבטח, אך אם אינכם בטוחים לגבי הכיסוי הביטוחי, המועדון יכול לסייע לכם לבחור ביטוח צלילה יעודי בינלאומי. 

עוד יש לציין כי ישנם הבדלים משמעותיים בין הפוליסות השונות, בעיקר בסעיפי הפיצוי הכספי במקרה של מוות או נכות כתוצאה מתאונת צלילה בסיני. לכן, מומלץ לערוך סקר בין חברות הביטוח, עדיף לרכוש את הפוליסה בעזרת סוכן ביטוח המתמחה בתחום ביטוחי צלילה, נסיעות לחו"ל וספורט אתגרי.

מהם ההבדלים בין ביטוח נסיעות לחו"ל לביטוח צלילה וספורט ימי?

ביטוח נסיעות רגיל לסיני מעניק לכם כיסוי רחב ומקיף למקרים שונים בהם תצטרכו טיפול רפואי, פינוי או חילוץ מהיעד בו אתם נמצאים. הפוליסה כוללת גם כיסוי בגין אובדן או גניבה של הכבודה שלכם, ובהתאם לביטוח שרכשתם הפוליסה תכסה גם ביטול או קיצור החופשה עקב נסיבות רפואיות. הפוליסה הבסיסית אינה כוללת כיסוי עבור תאונות צלילה, ספורט ימי או פעילויות של ספורט אתגרי, וגם לא מכסה אנשים בעלי בעיה רפואית כמו מחלות כרוניות.  

ביטוח צלילה הוא הרחבה של ביטוח נסיעות לסיני שניתן לרכוש בתמורה לתשלום נוסף. העלות של ביטוח צלילות ספורט ימי זניח יחסית, ודאי ביחס לשקט הנפשי שהוא מעניק, ולכן ממש לא מומלץ לוותר על הביטוח אם אתם מתכוונים לצלול, משום שזה כרוך בסיכון מיותר ואתם עלולים למצוא עצמכם במצבים קשים ואף לממן במקרה הצורך מכיסכם הפרטי הוצאות אשפוז, הטסה, חילוץ וכדומה. 

אם אתם מתכננים לעבור קורס צלילה בסיני, וכל עוד בחרתם ללמוד במועדון מוסמך ומקצועי, תקבלו ביטוח מהמקום, אך לא תוכלו להמשיך לצלול לאחר הקורס ללא ביטוח תקף ואישי. כמו כן, חלק מאתרי הצלילה בסיני מחייבים הגעה באמצעות סירה או הפלגה ביאכטה, אפשר גם לצאת לספארי צלילה עם מדריכים מנוסים, לכן חשוב שהפוליסה תכלול ביטוח צלילה וספורט ימי.

כיצד רוכשים ביטוח צלילה וספורט ימי?

כחלק מההכנות שלכם לקראת הנסיעה לסיני עליכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. את הפוליסה עליכם להרחיב עם כיסוי לביטוח צלילה ולספורט ימי, מומלץ לציין לסוכן הביטוח או לנציג השירות מהי מטרת הנסיעה לסיני, איזה רישיון צלילה יש לכם, מהו גילכם והאם אתם מתכננים לבלות גם בפעילויות שונות של ספורט ימי. 

כאן באתר תוכלו לקרוא על אתרי צלילה מדהימים לאורך חופי סיני ומידע על מועדונים מקצועיים ומתקדמים. את הביטוח, כאמור, עליכם לרכוש מראש בנוסף לביטוח הנסיעות הרגיל, וכדי לסייע לכם יצרנו שיתוף פעולה עם סוכנות ביטוח מקצועית, וסוכן ביטוח מנוסה שידאג להפקת הפוליסה ורכישת ההרחבות של ביטוח צלילה וספורט ימי. 

הקליקו למטה וקבלו הצעה משתלמת לביטוח נסיעות לסיני עם הרחבות לביטוח צלילה וספורט ימי.

Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן