סיני בעת הקורונה

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

מעבר הגבול פתוח!

החל מה-12.4 יכולים לעבור לסיני דרך מעבר טאבה גם מי שאינם מחוסנים או מחלימים, בכפוף לבדיקת קורונה שלילית בטווח של עד 72 שעות מתאריך המעבר, והצגתה במסוף. כמות העוברים היומית מוגבלת ל-1,000 בני אדם. החל מה-27.6 ניתן שוב להיכנס עם רכב, אולם הכמות מוגבלת ל-50 כלי רכב ביום. ראו פירוט בהמשך הכתבה.   

 

תאריך עדכון אחרון: 30.6.2021

 

עדכונים אחרונים:

30.6.2021
שני עדכונים משמחים!
1. החל מיום ראשון, 27.6.2021, ניתן שוב לחצות את מסוף הגבול לסיני עם רכב פרטי, אולם מספר כלי הרכב שיכולים לעבור ביום מוגבל ל-50. על מנת לעבור את הגבול רכב יש לסמן "כן" על השאלה "האם את/ה מתכוונ/ת לעבור את הגבול עם הרכב?" בעת רכישת האגרה. כמו כן, אגרת המעבר עם רכב עלתה ל-500 לירות מצריות. 
 
2. נוסעים מחוסנים בעלי תעודת מתחסן בתוקף (לא מחלימים!) יכולים לעבור כעת את הגבול ללא צורך בבדיקת קורונה PCR לפני הנסיעה. עדיין יש צורך בשתי בדיקות לפני החזרה לישראל – אחת בטווח של 72 שעות ואחת במסוף הגבול עצמו. הפרטים המלאים בכתבה באתר גלובס
 
1.6.2021
החל מיום שלישי, 1.6.2021, עולה מכסת האגרות היומית ל-1,000 לכל כיוון. כמו כן, בהמשך לעדכון הקודם, שימו לב כי לא ניתן יהיה לבצע בדיקות קורונה במעבר טאבה ויש לבצע בדיקה כזו טרם הנסיעה באחד מבתי החולים. לכל הפרטים ורכישת אגרת מעבר >> לחצו כאן.
 
29.5.2021
החל מיום שלישי, 1.6.2021, יחול שינוי במדיניות בדיקות הקורונה התקפות במעבר הגבול, ומעתה לא ניתן יהיה לעבור עם בדיקות חינמיות מקופות החולים או פיקוד העורף. על מנת לחצות את הגבול יהיה צורך בבדיקה בתשלום שניתן לבצע בבתי החולים הציבורים או הפרטיים, וזו הבדיקה היחידה שתוכלו לקבל עבורה תוצאות באנגלית לטובת מעבר הגבול. לפרטים המלאים באתר משרד הבריאות >> לחצו כאן 
 
27.4.2021
מכסת האגרות היומית הוגדלה ל-600, לכל כיוון. לכל הפרטים על רכישת אגרה לסיני, וקישור לרכישה >> לחצו כאן
 
18.4.2021
מעבר טאבה נפתח גם בסוף השבוע! החל מהסופ"ש של 23-24.4, יהיה מעבר טאבה פתוח גם בימי שישי ושבת. שעות הפתיחה עדיין לא משתנות והן נשארות 8:00–16:00 גם בסוף השבוע. לכתבה המלאה באתר גלובס
 
11.4.20221

שר הבריאות החליט שלא להאריך את תוקף התקנות שהגבילו יציאת ישראלים לסיני דרך מעבר טאבה למחוסנים ומחלימים בלבד (בעלי "תו ירוק") והחל מה-12.4 ניתן יהיה לצאת דרך המעבר עם בדיקת קורונה שלילית בטווח של 72 שעות מהמעבר. נבחנת הגדלת מכסת העוברים היומית, וכרגע היא עדיין עומדת על 300 בני אדם. הכתבה המלאה באתר ישראל היום

31.3.20221
מעבר טאבה פתוח! עשרות ישראלים כבר חצו את הגבול בדרך לחופשה הנכספת בסיני אחרי שנה שבה בעיקר התגעגענו. לא נרשמו בעיות מיוחדות או עומס חריג. יש להקפיד בכל חצייה של הגבול שאשרת המעבר תהיה לתאריך של יום במעבר, אחרת לא יהיה ניתן לעבור וכספכם לא יושב. פרטים מלאים על היום הראשון של המעבר, בכתבה באתר ynet.

29.3.2021
ממשלת ישראל החליטה על המתווה הסופי של המעבר לסיני, שיהיה בתוקף למשך שבועיים לפני בחינה מחודשת. על פי המתווה מעבר הגבול ייפתח ביום שלישי, 30.3.2021, ויהיה פעיל בימים א'-ה' בין השעות 16:00-8:00 בלבד בשלב ראשון. כמו כן, המעבר בשלב זה מאושר רק למחוסנים ומחלימים. פרטים מלאים בכתבה באתר ישראל היום, ובהמשך הכתבה הזו.

25.3.2021
מעבר הגבול ייפתח ביום שני (29.3.2021) או שלישי (30.3.2021), בהתאם להנחיות התו הסגול ועם מספר הגבלות: המעבר ייפתח בימי ראשון עד חמישי לשמונה שעות ביום, עם מעבר של 40 איש לכל היותר בשעה; לא יהיה ניתן לעבור עם רכב; תידרש בדיקת קורונה בכניסה וביציאה. להנחיות המלאות ולפירוט נוסף, קראת בכתבה באתר ynet.

23.3.2021
פורסמו לראשונה עקרונות המתווה שיאפשר את פתיחת מעבר הגבול לסיני. ההגבלה תעמוד ככל הנראה על 320 איש ביום וכן יהיה צורך ברישום ורכישת אגרת מעבר מראש, חובת הצגת בדיקת PCR בכניסה וביציאה, וכרגע לא יתאפשר מעבר עם רכב פרטי. לכתבה המלאה באתר N12.

22.3.2021
המעבר צפוי להיפתח ככל הנראה ביום שני, 29.3.2021, עם הגבלת שעות הפעילות ובתפוסה חלקית בשלב ראשון. ההערכות מדברות על כ-300 ישראליות וישראלים שיוכלו לחצות את הגבול ביום. לכתבה המלאה באתר ישראל היום.

21.3.2021
התקנות המורות על סגירת מעבר הגבול פקעו, ולמעשה פתיחת מעבר הגבול אושרה. כעת החליטה הממשלה כי נדרשים מספר ימים להיערכות לפתיחת המעבר בהתאם לתקנות התו הסגול, וכן לגיבוש מתווה מתאים. לכתבה המלאה באתר ישראל היום.

שנת 2020 (ותחילת 2021) תיזכר יותר מכל כשנת הקורונה. השנה שבה פרץ לנו לתודעה ולחיים המושג COVID 19, הידוע יותר בשמו העממי – קורונה, אותו נגיף ארור ומסתורי שאיש לא צפה מראש והעולם לא היה מוכן אליו. המגפה שיתקה לחלוטין את עולם התיירות, והמהפכה של השנים האחרונות שהוזילה באופן משמעותי את עלויות הטיסות ואפשרה לנו לצאת למספר חופשות בשנה נעצרה, וכלל לא בטוח מתי נוכל לחזור למציאות שהכרנו טרם ימי הקורונה.

גם התיירות לסיני, כמובן, נפגעה באופן אנוש, ולמעשה נעצרה לחלוטין. באמצע חודש מרץ 2020 מסוף הגבול בטאבה נסגר למעבר ואנחנו נותרנו עם הגעגועים ועם תמונות מהטיול האחרון. בסיני עצמה הקמפים ובתי המלון נסגרו גם לתיירות פנים לתקופה של כחודשיים, וכל ההכנות הקדחתניות בחודשי החורף שהיו אמורות לשדרג את התנאים ואת הכיף שלנו לקראת האביב והקיץ התייתרו לחלוטין.

צריך להזכיר גם שממש לפני התפרצות הקורונה, תקף את חלק מחופי סיני שיטפון אדיר מלווה במזג אוויר סוער במיוחד שגם גרם לגאות מטורפת של יום סוף. התוצאה של מזג האוויר הזה היתה הרס מוחלט של מספר קמפים לאורך רצועת החוף ושל כמה מסעדות בטיילת של דהב שיושבות ממש על קו המים.

נתוני הפתיחה האלו הביאו את חצי האי סיני לפתיחת עונת התיירות של 2020 (שלמעשה לא נפתחה) במצב של שוקת שבורה. מקרים של קורונה אמנם לא נתגלו יותר מידי בסיני (או לפחות לא דווחו), כל הנראה משום שמדובר באזור שאינו צפוף וטובל בטבע, אבל המכה הכלכלית היתה ודאי קשה מאוד וכך גם הפגיעה במורל, הן שלנו כתיירים והן של המקומיים כמארחים.

סיני בקורונה
צילום: אפרת אור

התאוששות איטית, אך עקבית

לקראת סוף חודש מאי, ואחרי כמעט חודשיים של השבתה מלאה, התחילו הקמפים ובתי המלון לקבל היתרים לחזור לפעילות, בטפטופים כמובן, ותחת הגבלות מסוימות לטובת הבריאות של המארחים והמתארחים. ב-1.7 התירה ממשלת מצרים מחדש את כניסתם של תיירים בחזרה לסיני (ולמעשה למצרים כולה) וכן את הפתיחה של רוב הקמפים ובתי המלון, במטרה לאפשר להם לפעול תוך שמירה על כללי היגיינה וריחוק חברתי, על מנת שיוכלו להתאושש מבחינה כלכלית.

משרד הבריאות הישראלי, בהמשך להודעת מושל דרום סיני, הכריז ב-30.8 על אזור דרום סיני כ"אזור חופשי מקורונה" והמליץ להתיר מחדש את כניסת הישראלים אליו דרך מסוף טאבה. למרות זאת, ועל אף לחץ ציבורי כבד משום שהכניסה והיציאה דרך נתב"ג לא הוגבלו בשלב זה, מסוף הגבול לא נפתח והדרך היחידה להגיע לסיני היתה דרך האוויר, בטיסה לשארם א-שייח' עם עצירת ביניים באיסטנבול. 

פרטים מלאים וכל מה שאתם צריכים לדעת על הגעה לסיני בטיסה תמצאו בכתבה הזו.

 

פתיחה מחודשת והדרגתית של מעבר טאבה

ב-30.3.2021 נפתח מחדש מעבר טאבה, לאחר אינספור הבטחות ודיונים שאף הגיעו לפתחו של בית המשפט, שקבע שוב ושוב שעל המדינה לנמק מדוע אינה מחילה על מעבר טאבה את אותם הכללים שחלים על מעברי הגבול האחרים. לבסוף, גובש מתווה שיאפשר את פתיחת הגבול, גם בהתאם להנחיות התו הסגול וגם שיעמוד, בשלב ראשון, בקיבולת של המסוף שבו חסר כרגע כוח אדם. 

 

אז איך זה הולך לעבוד?

אין ספק שהחוויה (לפחות בהתחלה) תהיה קצת שונה מזו שהכרנו עד כה. ההוראות לא תמיד ברורות עד הסוף, ובסיני כמו בסיני תמיד יהיו דברים שלא חשבו עליהם עד הסוף, אם מחוסר מודעות ואם מעצלנות. ולמרות זאת נראה שכולם מסכימים שזה בטח עדיף על גבול סגור וישיבה מתסכלת בבית. אז איך זה יעבוד בתקופה הקרובה ומה צפוי לנו עד שנגיע למנוחה ולנחלה, רובצים על ערסל מול הזריחה בחופי סיני?

 

מי יכול לעבור לסיני?

על פי החלטת הממשלה, המעבר מישראל לסיני יתאפשר בשלב ראשון רק ברכישת אגרה מראש (ראו בהמשך). אין הגבלה נוספת על מי שיכול לעבור לסיני, אולם יש עדיין הבדל בין מחוסנים (בעלי תעודת מתחסן) לבין מי שאינם מחוסנים: 

 1. מחוסנים בעלי תעודת מתחסן בתוקף (שימו לב – מחוסנים בלבד. לא מחלימים!) – פטורים מבדיקת קורונה (PCR) טרם המעבר לסיני. 
 2. מי שאינו מחוסן – ניתן לעבור אך ורק עם הצגת בדיקת קורונה (PCR) שלילית בטווח של 72 שעות מהמעבר, בדומה לנהול בנתב"ג.

 

איך יתבצע המעבר?

 

מישראל לסיני

 1. הכניסה לסיני דרך מעבר טאבה תתאפשר בכל ימות השבוע (כולל שישי ושבת) בין השעות 16:00-8:00 בלבד.

  טלפון של מסוף הגבול בטאבה : 08-6360999
  טלפון של המנהל התורן במסוף: 050-9753976

 2. המעבר יוגבל לכמות של 1,000 בני אדם בכל יום, לכל כיוון.

 3. מעבר עם רכב אפשרי אולם מוגבל לכמות של 50 כלי רכב בכל יום.

 4. המעבר יתבצע רק באמצעות תשלום מראש של אגרת המעבר, באמצעות אתר "מילגם", לתאריך המעבר בלבד. אם אתם רוצים לעבור עם רכב, עליכם לציין זאת בעת רכישת אגרת המעבר.

 5. שימו לב שעליכם לציין גם את תאריך החזרה מסיני. המשמעות היא תכנון מראש של המעבר לתאריך מסוים, ורישום מדויק לתאריך היציאה והחזרה. יחד עם זאת, תאריך החזרה אינו נאכף עם כניסתכם לישראל.

  לרישום למעבר הגבול ורכישת אגרת מעבר לחצו כאן.

  שימו לב
  – היות שהמעבר מוגבל ל-1,000 נוסעים ביום, האתר חווה עומסים לפרקים בניסיון לרכוש את האגרה, ולכן עלול להיתקע מפעם לפעם. הצטיידו בסבלנות במקרה הצורך.

 6. בדיקת קורונה (PCR) למי שאינו מחוסן –  המצרים דורשים לראות ממי שאינו מחוסן בדיקת קורונה (PCR – הבדיקה המוכרת עם המטוש) שלילית בטווח של 72 שעות מתאריך המעבר כתנאי לכניסה. לכן, תצטרכו לבצע בדיקה כזו, ולהביא אישור מודפס באנגלית (כולל שם כפי שמופיע בדרכון ומספר דרכון) על תוצאה שלילית ולהציגו במסוף הגבול המצרי. מחוסנים בעלי תעודת מתחסן בתוקף (לא מחלימים!) פטורים משלב זה.

 7. הצהרת בריאות – לפני החתמת הדרכונים תצטרכו למלא הצהרת בריאות ולמסור אותה לפקידים במעבר (על גבי טופס שינתן לכם) בעלות של 30 לירות מצריות

 

איפה אפשר לעשות בדיקת קורונה בישראל?

ברשת מרפאות AID Genomics (ביקור רופא) בנתב"ג או ברחבי הארץ, בעלות של 99 ש"ח. להזמנת בדיקה לחצו כאן

באחד מסניפי "Be" של רשת שופרסל ברחבי הארץ, בעלות 139 ש"ח. לרשימת הסניפים ותיאום בדיקה לחצו כאן

באחת מעמדות חברת Check2fly בנתב"ג. בקומת הקרקע בטרמינל 3 (ליד שער 03), בעלות של 45 ש"ח (לבדיקה איטית – תוצאה עד 14 שעות) או 135 ש"ח לבדיקה מהירה  (תוצאה תוך 4 שעות). להזמנת בדיקה לחצו כאן

באחד מבתי החולים הציבוריים – בעלות של עד 297 ש"ח. התוצאה אמורה להתקבל תוך 24 שעות. ניתן לזמן תור באתר של בית החולים המבוקש. 

בבתי החולים הפרטיים של רשת "אסותא" (חיפה, רעננה, תל אביב השלום, תל אביב רמת החייל, ראשל"צ, אשדוד ובאר שבע) בעלות של 550 ש"ח ולקבל תשובה תוך 24 שעות, או בעלות של 750 ש"ח ולקבל תשובה תוך 3 שעות. לפרטים וזימון תור לחצו כאן

שימו לב כי אין אפשרות לבצע בדיקת קורונה  במעבר טאבה לפני הכניסה לסיני!

 

מסיני לישראל

 1. שעות פעילות המסוף נשארות זהות גם ליציאה מסיני.

 2. גם מספר החוזרים הוגבל ל-1,000 ביום, אם כי לכל עוד מספר היוצאים מוגבל לא צפויה בעיה גם בחזרה. כאמור, תאריך החזרה אינו נאכף.

 3. כל החוזרים לישראל (גם מחוסנים ומחלימים) נדרשים להציג אישור ביצוע בדיקת קורונה שלילית שבוצעה בטווח של 72 שעות לפני המעבר. המשמעות היא שיהיה צורך לבצע בדיקת קורונה בסיני – ראו מטה את האפשרויות והעלויות של בדיקת קורונה בסיני.

 4. נוסע שאינו מצויד בתעודת מתחסן / תו ירוק יהיה חייב בבידוד של 10 ימים עם הכניסה לישראל, ויידרש למלא 24 שעות לפני החזרה טופס הצהרת בריאות. מקום הבידוד ייקבע במעבר הגבול עצמו, אולם משום שאין מלוניות בידוד באילת בכל מקרה, תידרש נסיעה למקום הבידוד ועליכם להביא זאת בחשבון. לא תוכלו לנסוע בתחבורה ציבורית, ותצטרכו להגיע למקום הבידוד באופן עצמאי. את ההנחיות המלאות לחוזרים מחו"ל ניתן למצוא באתר משרד הבריאות. בעלי תעודת מתחסן / תו ירוק יהיו פטורים מבידוד ומדיווח.

 5. בנוסף, יידרשו כל הנוסעים הנכנסים לבצע בדיקת קורונה (PCR) נוספת, אשר תתבצע במעבר הגבול. תשובה תתקבל תוך 24 שעות ב-SMS. עלות הבדיקה היא 100 ש"ח וניתן לשלם במקום ובכרטיס אשראי בלבד.

 6. בעלי דרכון זר שהם תושבי קבע בארץ, יהיו חייבים בקבלת אישור וועדת חריגים לכניסה לארץ.

 

בדיקת קורונה בסיני לפני החזרה לישראל

כאמור, לפני החזרה מסיני לישראל יש צורך בבדיקת קורונה בטווח של עד 72 שעות לפני המעבר. אם כל השהייה שלכם בסיני לא עולה על 72 שעות, תוכלו להשתמש באותו אישור שהצגתם בכניסה לסיני.

כדי להזמין בדיקה תוכלו לפנות להנהלת המלון או הקמפ כדי שיסייעו לכם בהזמנת רופא למקום. לחלק מבתי המלון בסיני אף מגיע רופא בכל יום או יומיים לכמה שעות כדי לבצע בדיקות למי שמבקש. אם אתם בקאמפ, בעל הקאמפ יביא אליכם את הרופא במועד שתבקשו בהתאם לתאריך החזרה. 

אפשרות נוספת היא להגיע בעצמכם לאחד המרכזים הרפואיים בנואיבה, דהב או שארם א-שייח'.

עלות הבדיקה היא 37$ = 600 לירות מצריות, התשלום הוא במזומן בלבד, וניתן לשלם בדולרים או במטבע מקומי.

עליכם להגיע לבדיקה עם צילום של הדרכון, כולל העמוד בו מופיעה חותמת הכניסה לסיני. כדאי לדאוג לצילום כזה מראש, משום שלא תמיד יש בבית החולים אפשרות לצלם. 

אם אתם עתידים לצאת מסיני דרך שדה התעופה בשארם, עליכם להציג את כרטיס טיסת החזור. 

התשובה מתקבלת תוך 24 שעות. אם אתם בקאמפ והרופא הגיע עד אליכם, תקבלו את התשובה בקובץ PDF בוואטסאפ. אם ביצעתם אתם הבדיקה בבית חולים, תצטרכו לחזור אליו לאחר 24 שעות כדי לקבל את התשובה. בכל מקרה, ניתן להציג האישור בטלפון במעבר הגבול. 

 

אם אתם רוצים להזמין רופא באופן עצמאי, להלן מספרי טלפון של רופאים שעושים זאת: 

טאבה 

ניתן להזמין את ד"ר יוסף סלאח (Youssef Salah). טלפון: 106-253-5165

נואיבה

בבית החולים Central Nuwiba Hospital
או להזמין את ד"ר מוחמד אל סייאד (Dr. Mohamed Al Sayed). טלפון: 100-577-1339

דהב

בבית המרקחת Dr. Amr Abdelrahman Pharmacy (מיקום)
או להזמין את ד"ר מוחמד אלאוקאלי (Dr. Mahmoud ElOkaly). טלפון: 109-176-1070 (בוואטסאפ בלבד)

שארם א-שייח'

בבית החולים Sharm International Hospital
או להזמין את ד"ר אחמד אלברט (Dr. Ahmed Elblat). טלפון: 100-182-4602

 

הנחיות כלליות נוספות

המעבר כולו מתבצע, עד כמה שניתן, ללא מגע כלל ועם הקפדה על מרחק של שני מטרים לפחות בין אדם לאדם, ככל שהדבר אפשרי.

קיימת חובת חבישת מסכה לאורך כל המעבר ועמדות חיטוי מפוזרות (בנדיבות) ברחבי הטרמינל כדי שאפשר יהיה לחטא את הידיים לאחר מגע עם משטחים משותפים.

שימו לב כי בחזרה לישראל, אם אינכם מחוסנים / מחלימים, ייתכן ויתבצע תשאול לגבי המקומות בהם שהיתם וייתכן ותתבקשו למסור פרטים אישיים כגון מקום מגורים ויכולת התניידות כדי להבין אם אתם יכולים  לקיים את חובת הבידוד. במידה ולא, רשאי נציג רשות האוכלוסין וההגירה במסוף להחליט על בידוד במלונית.

לאחר מכן, התהליך יימשך כרגיל (שיקוף וסריקה של החפצים ובדיקה ביטחונית) ולחלק הזה תצטרף חתימה על הצהרת בריאות והתחייבות לשהייה בבידוד של 14 יום. שימו לב שהפרה של הצהרה זו היא עבירה פלילית לכל דבר ועניין – קיימו את הוראות החוק במלואן, גם כדי לשמור על הבריאות שלכם וגם על זו של הסביבה.

נשוב ונאמר כי חובת הבידוד חלה מרגע חציית הגבול והכניסה לישראל. המשמעות היא שלא תוכלו לנסוע בתחבורה הציבורית אלא תהיו חייבים רכב פרטי או מונית שבה יהיה נוסע בודד במושב האחורי והחלונות יהיו פתוחים בזמן הנסיעה (אם מדובר בבני משפחה אחת החוזרים יחד וגרים יחד, הם יכולים לנסוע באותה מונית, ובלבד שכולם יושבים במושב האחורי).

במידה ונציג משרד הבריאות יתרשם כי אינכם יכולים לעמוד בהוראות אלה או שאין לכם דרך אחרת לחזור לביתכם, הוא יוכל להפעיל את סמכותו ולשלוח אתכם למלונית בידוד – בית מלון שהוכשר לשהייה של חייבי בידוד החוזרים מחו"ל. שימו לב שבאילת אין מלונית בידוד ולכן בכל מקרה תידרש מכם נסיעה ארוכה (ראו למטה קישור לרשימת מלוניות הבידוד).

חישבו היטב לפני הנסיעה אם יש באפשרותכם לקיים את הוראות החוק, כדי להימנע מאי נעימות בחזרה לישראל.

 

נהלי קורונה בתוך סיני

 

מוניות ונסיעות 

רוב הנסיעות בסיני מתבצעות, כידוע, במוניות. ממעבר הגבול אל מקום האירוח וממנו לכל מקום אחר שאליו תרצו להגיע. בשלב זה אנחנו לא מכירים הגבלות כלשהן על הנסיעות, הן לבד והן על נסיעות משותפות עם אנשים נוספים. יחד עם זאת, ההמלצה היא בהחלט לנקוט משנה זהירות, לנסוע במוניות קטנות, רצוי עם אנשים שאתם מכירים או שנסעו אתכם ופחות לחלוק את הנסיעה עם נוסעים נוספים, לפחות בשלב ראשון.

עקרונית, יש לעטות מסכה במשך כל הנסיעה, אם כי לא תמיד העניין נאכף. למי שחושש, מומלץ לשבת במושב האחורי ולהישאר עם חלונות פתוחים למשך כל הנסיעה. יש לציין שבפועל רוב הנהגים אינם מקפידים על כך ולכן אם הדבר חשוב לכם, ודאו איתם שהם מתכוונים לעטות מסכה. 

 

התנהלות כללית בסיני

בסך הכל החיים בסיני נראים די רגילים. רוב בתי המלון פתוחים למבקרים, וכך גם רוב הקאמפים, על אף שהדלילות בתיירים ניכרת בהחלט. בערים דהב ושארם א-שייח' כל הפעילות המסחרית מתנהלת כרגיל, המקומות פתוחים והחופים זמינים. קיימת חובת עטיית מסכה בחללים סגורים (חנויות, מסעדות וכו') אולם בפועל היא כמעט ולא נאכפת, ונראה שלמעט כמות האנשים סיני מתנהלת כסדרה, כמו בימי טרום הקורונה. אלכוג'ל לחיטוי הידיים, לעומת זאת, מוצב כמעט בכל פינה ובכל מקום שתיכנסו אליו, וכך גם שילוט המבקש להשתמש בו. 

על אף שרוב המקומות פתוחים ועובדים "על הנייר", אם אתם מתכוונים להגיע לקאמפ כלשהו מוטב לברר תחילה אם המקום פתוח ופעיל משום שיש קמפים בודדים שעדיין לא חזרו לפעילות מלאה ולא בטוח שיהיה מי שיקבל אתכם במועד שתרצו להגיע. בתי המלון עובדים במתכונת כמעט מלאה. 

סיני בעת ההקורונה
צילום: אפרת אור

לינה ואירוח בסיני בעת הקורונה

 

בתי מלון

ככלל, כדאי להתארח בעת הזו בסיני בבתי מלון מרווחים שמאוכלסים פחות בצפיפות ופחות בנויים לגובה. למשל, מלונות כמו טאבה סנדס או טאבה הוטל (הילטון טאבה לשעבר) הצמודים למסוף הגבול ובנויים כבניין גבוה פחות מומלצים, כמו גם המלונות בחלקים המרכזיים של שארם א-שייח' שמלאים בתיירים מכל העולם והם נחשבים צפופים יחסית. מוטב לחשוב על פתרונות "מרווחים" יותר כמו דירות אירוח, הקמפים באזור נואיבה או הריזורטים המפנקים של דהב, שם צפוי פחות סיכון. 

כל מלון שקיבל אישור לחזור לפעילות לאחר הסגירה הכפויה, נאלץ לעמוד בשורה של כללים והנחיות, שמטרתן לצמצם ככל הניתן מגע בין האורחים במלון כדי לשמור על בריאותם. משרד הבריאות ואיגוד המלונות במצרים דורשים לחדש את האישור הזה בכל שנה, כלומר המלונות יעברו ביקורת תקופתית על מנת לוודא שהם עומדים בהנחיות.

במלונות עצמם האורחים מחויבים בעטיית מסכה בחללים הסגורים של המלון, אולם כאמור אין כמעט אכיפה או הקפדה על כך. 

חלק מהמלונות לא פועלים בקיבולת מלאה לחלוטין, ויש מלונות בהם יש חדרים ריקים למקרים בהם יש חשד להידבקות בקורונה, על מנת שתהיה אפשרות לבודד את מי שנדבק. הנוהל במקרה של הדבקה הוא פינוי מידי לבית החולים בשארם, שהוא המרכז הרפואי הגדול ביותר בסיני, אולם עדיף לכם במקרה כזה פשוט לחצות את הגבול בחזרה לישראל ולהגיע לבית החולים באילת. 

המזנונים והברים בחלק מהמלונות פועלים באופן חלקי, אולם ככל הנראה הסיבה לכך היא מיעוט האורחים ולא הרצון לשמור על מרחק.

בחצר המלון הבריכה תעבור חיטוי יסודי, וכך גם הכיסאות ומיטות השיזוף בתום כל יום. המרווח בין מיטות השיזוף בחוף לא יפחת משני מטרים.

שימו לב כי כל ההנחיות כללו כתובות ומחייבות, אולם בפועל לא כל בתי מהלון מקפידים עליהן במלואן. אם הדבר חשוב לכם ודאו עם בית המלון טרם הגעתם כי הוא מקפיד על ההנחיות.

בתי מלון מומלצים לאירוח בתקופת הקורונה: 

 

חושות

בקמפים הסיפור פשוט יותר משום שהם מרווחים יותר ונמצאים בשטח פתוח שבו אין חובה לעטות מסכה. הדגש הוא בעיקר על מניעת התקהלות וצפיפות ככל הניתן, אם כי גם כאן ההנחיות כמעט ואינן מורגשות. החושות בכל מקרה מרוחקות מספיק זו מזו ברוב החופים, והחוויה בהן לא מרגישה שונה מכל זמן אחר. 

 

חושות מומלצות לאירוח בתקופת הקורונה: 

 

וילות ודירות אירוח

פתרון מושלם לזמנים הללו הן דירות האירוח (שלא לומר וילות של ממש) שתוכלו למצוא בדהב ובשארם א-שייח'. הדירות הן פרטיות לגמרי, עם כניסה נפרדת, מפרסת, חצר או גג, מצוידות ומאובזרות והכי חשוב – מתאימות לאירוח של קבוצה או משפחה ללא הגבלות על מספר האנשים (כל עוד כולם נכנסים בדירה כמובן). המתארחים בדירות נהנים גם ממטבח פרטי שבו ניתן להכין אוכל ללא חשש (גם כזה שהבאתם אתכם מישראל), ולמעשה אינם חייבים לבוא במגע עם איש לאורך כל החופשה. זוהי אפשרות מעולה לחופש אמיתי תוך הקפדה על כל ההנחיות הנדרשות, וכמובן שמירה מיטבית על בריאותכם. 

 

ביטוח נסיעות

חשיבות ביטוח הנסיעות רק עולה כמובן בימים שכאלה, אבל התקופה מביאה איתה גם שינוי והתאמות נדרשות בעריכת הביטוח, כדי שיספק את הכיסוי הדרוש באופן אישי למבוטח ולמטרת הנסיעה, כמובן ביחס למציאות החדשה. הביטוח יכלול את הכיסוי הבסיסי הרגיל ועוד תוספות שונות המתבקשות במציאות הזו.

לעריכת ביטוח נסיעות און ליין בקלות ותוך מספר דקות לחצו כאן.  

רשימת אתרים חיוניים עם מידע בנושא נסיעות לחו"ל בימי קורונה – מומלץ לקרוא בעיון!

ככל שמדינת ישראל מאפשרת לאזרחים לצאת ולהיכנס מהארץ, בהתאם להגבלות ולהנחיות, אין מניעה לנסוע גם לסיני.

בהתאם להוראות משרד הבריאות, על כל החוזרים מחו"ל שאינם מחוסנים או מחלימים, חלה חובת בידוד מרגע הכניסה לישראל. תוכלו לקרוא על כך בפירוט בכתבה על סיני בעת הקורונה.

החוק המצרי מחייב עטיית מסכה בחללים סגורים, אולם בפועל נראה שאין כל כך הקפדה על כך. העסקים מתנהלים כרגיל וכך גם מקומות האירוח, בהתאמות נדרשות לתקופה.

האופציות להתארח בסיני נותרו כשהיו – מלונות וחושות. בגלל התקופה המחייבת ריחוק חברתי, יש גם אופציה נוספת מצוינת כדי להתמודד עם הסיטואציה – וילות ודירות אירוח. תוכלו למצוא באתר פירוט של כל הווילות והדירות הטובות ביותר בסיני, עם אפשרות להזמנה ישירה.

Sending
User Review
0% (0 votes)

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן