תקשורת ואינטרנט בסיני

תאריך עדכון אחרון: 30.3.2022

חופשה בסיני היא שם נרדף לשקט ושלווה, ללא הסחות דעת מיותרות ובלי העניינים שמטרידים אותנו ביום יום כשאנחנו בבית, וזה כולל בין היתר גם צפצופים והתראות מהטלפון שלנו. להשאיר את הטלפון סגור או על מצב טיסה עמוק בתיק זה יותר מלגיטימי כאשר אנחנו בחופשה בסיני, אף אחד ממילא לא ירצה להטריד אותנו כשאנחנו בחופש וגם מי שלא יודע יסתדר כמה ימים בלעדינו.

אולם, יש מקרים שבהם בכל זאת יש צורך בזמינות גם בסיני, מסיבות רבות, וזה בהחלט אפשרי. בין אם  הצורך הוא רק לאפשרות בסיסית לתקשר בוואטסאפ ובין אם לאינטרנט של ממש כדי לעבוד – סיני מספקת את האפשרויות הללו, ורק צריך להכיר אותן ולדעת מה יותר משתלמת באיזה מקרה.

עד לא מזמן הפתרונות הללו היו חייבים להיות מקומיים, משום שבין ישראל למצרים לא היו הסכמי נדידה של חברות הסלולר. אולם, החל מחודש מרץ 2022 ניתן לרכוש "חבית חו"ל" מהמפעיל הסלולרי לטובת שיחות וגלישה בסיני, על המספר הישראלי. 

אינטרנט בסיני

פתרונות אינטרנט ותקשורת בסיני

 

חיבור WiFi בסיני

ברוב בתי המלון בסיני (בטח בגדולים והמוכרים שבהם) ובחלק מהקמפים קיים חיבור אלחוטי לרשת אינטרנט שאליו אפשר להתחבר כדי לקבל קליטה. יחד עם זאת אם יש צורך להיות בזמינות, או להתחבר לאינטרנט למטרות עבודה, אנחנו לא ממליצים לבנות על ה- WiFi בסיני, מכמה סיבות:

 • מהירות הגלישה תהיה איטית מאוד, בטח לא מה שמוכר לנו מהבית. זה נובע מהבדלים ברוחב הפס וגם ממספר הגולשים המתחברים אליו בו זמנית.
 • החיבור בדרך כלל יהיה מוגבל לרדיוס קטן, סביב הראוטר עצמו. ברבים מבתי המלון אין קליטה כלל בחדרים אלא רק בחללים הציבוריים.
 • במסעדות בדהב ובשארם תוכלו למצוא בדרך כלל WiFi, אולם שוב – לא היינו ממליצים לסמוך על זה כל הזמן, כי בסיני כמו בסיני מה שהיה נכון לאתמול לא תמיד נכון למחר.
 • בקמפים מדובר בדרך כלל ב-Hot Spot שבעל הקמפ פותח מהטלפון האישי שלו, ולכן היא מוגבלת בזמן ולא רציפה לאורך כל היום.
 • בחלק מהמקומות נגבה תשלום נוסף עבור הגלישה, ולא תמיד מדובר בעסק זול אם יש צורך בחיבור רצוף למשך שעות רבות.


חבילת חו"ל מהמפעילה הסלולרית הישראלי

כאמור, החל מחודש מרץ 2022 נפתחה האפשרות להסכמי נדידה בין חברות הסלולר בישראל ובמצרים, ולכן החברות מציעות חבילות גלישה ושיחות שיכולות לפעול גם בסיני. המחירים מן הסתם משתנים מחברה לחברה, ותלויים גם בסוג החבילה. כדאי לבדוק אם האופציה הזו משתלמת מבחינת מחיר, בהתאם לצורך שלכם/ן בסיני. 


כרטיס SIM מקומי – הדרך הבטוחה לגלוש באינטרנט בסיני

הדרך הכי טובה להבטיח קליטת אינטרנט אמינה ברוב החלקים של סיני (בעיקר בחופים ובחלקים המתוירים שלה) היא לרכוש כרטיס SIM מקומי. הוא יאפשר גלישה באינטרנט כמעט מכל מקום, במהירות טובה ובנוחות מקסימלית. הכרטיס המומלץ ביותר הוא של חברת Vodafone, ותוכלו לקנות אותו פעם אחת ולהטעין אותו בכל פעם עם חבילה בהיקף הרצוי. הכרטיס עצמו עולה כ-200 לירות מצריות, וחבילת הגלישה כמובן בהתאם לגודל שלה. ניתן לטעון את הכרטיס בקיוסקים, מכולות ובחנויות ייעודיות למוצרי סלולר (ראו פירוט בהמשך).

שימו לב לניסיונות "עוקץ" מצד מקומות שינסו לגבות מחירים יקרים יותר או למכור לכם כרטיס משומש. מוטב לא לקנות כרטיס SIM שלא באריזה המקורית שלו, שמוצעים הרבה פעמים מצד נהגים או נותני שירות אחרים שאינם עוסקים בתחום. 

הדרך הכי אמינה ובטוחה לרכוש חבילת גלישה בסיני היא באמצעות כרטיס גירוד, שבו ברור מאוד על מה משלמים וכמה, ניתן לראות שהוא חדש ולא נעשה בו שימוש (כאשר הוא לא מגורד) וההטענה בו מאוד פשוטה באמצעות האפליקציה של Vodafone שכדאי להוריד למכשיר הנייד עוד לפני הנסיעה.

כ-70% ממחיר הכרטיס ייכנס כקרדיט לחבילת הגלישה (היתר הוא עמלה למקום ממנו הכרטיס נרכש + מיסים) וחשוב לזכור לא לגלוש לפני רכישת החבילה, אחרת המחיר יהיה יקר בהרבה.

יש לציין שרוב החבילות תקפות לחודש אחד מרגע שטענתם אותן, וצריך לקחת את זה בחשבון אם התכנון הוא לשהות ארוכה יותר. באפליקציה של Vodafone המידע מוצג בצורה פשוטה ונוחה.

מחירי חבילות האינטרנט בכרטיס גירוד של Vodafone

(שימו לב – מדובר בסכום הקרדיט נטו, ללא הכרטיס עצמו, וללא העמלה והמיסים שיש להוסיף)

 • 2.5 ג'יגה  – 40 לירות מצריות
 • 4 ג'יגה – 60 לירות מצריות
 • 6 ג'יגה – 80 לירות מצריות
 • 8 ג'יגה – 100 לירות מצריות
 • 12 ג'יגה – 150 לירות מצריות
 • 20 ג'יגה – 250 לירות מצריות
 • 40 ג'יגה – 400 לירות מצריות

(שקל אחד = כ-5 לירות מצריות)

כמו שניתן לראות, המחירים זולים עד מצחיקים, בטח בהשוואה למקומות אחרים בעולם.

כרטיסי הטענת אינטרנט בסיני
כרטיסי גירוד להטענת אינטרנט בכרטיס SIM
אינטרנט בסיני
אפליקציית Vodafone

איפה קונים כרטיס SIM בסיני?

כרטיס SIM מקומי ניתן לקנות בחנויות מכולת, קיוסקים, חנויות דרכים או חנויות למוצרי סלולר. בקניה הראשונה כדאי לבקש מהמוכר שיפעיל את הכרטיס במקום, למקרה שתהיינה בעיות כלשהן, וגם כי לעתים נדרש תהליך אקטיבציה דרך הודעות SMS בשפה הערבית, שבה לא כולנו שולטים.

טאבה

במרכז המסחרי הקטן של טאבה, מיד לאחר מלון מובנפיק, כ-500 מטרים אחרי מסוף הגבול מצד שמאל, יש חנות לציוד סלולרי בשם VOVA, שם ניתן לרכוש כרטיס SIM וכרטיסי גירוד. החנות הזו מומלצת רק אם ש צורך באינטרנט מיד עם ההגעה לסיני, גם כי שעות הפתיחה שלה לא קבועות וגם כי החברים בחנות הזו לא תמיד מתורגלים בהחלפת הכרטיסים והטענת קרדיט.

ראס א-שטן

אם היעד הוא החופים עד נואיבה, כדאי לנסוע למכולת של אזברקי, שנמצאת ממש מול רמדאן קמפ (מעבר לכביש) ברצועת ראס א-שטן. החבר'ה שם נחמדים, מבינים עניין ושולטים בענייני החלפת כרטיס והטענת חבילות. ייתכן ותמורת השירות "יקפיצו" קצת את המחיר, אז קחו זאת בחשבון. בכל מקרה לפעמים שווה לשלם עוד 50 לירות ולקבל עבודה טובה ואמינה.

נואיבה

במרכז נואיבה (ה-City) יש חנות למוצרים וציוד סלולרי בקצה שורת החנויות, שם אפשר למצוא גם כרטיס SIM וגם כרטיסי גירוד להטענה. גם שם החברים יודעים לתפעל את העסק וניתן לסמוך עליהם.

דהב

בדהב העסק כבר הרבה יותר פשוט וברחבי העיר יש מספר חנויות בהן ניתן לקנות ולטעון כרטיס SIM. תמיד כדאי להיכנס לחנות שזה תחום העיסוק שלה וכך גם לקבל שירות טוב ואמין יותר במידה ומתעוררת בעיה. אנחנו ממליצים על חנות בשם Bedaya Vodafone Store שנמצאת ברחוב Lighthouse, ממש במרכז דהב. אפשר למצוא אותה בקלות בגוגל מפות.

שארם א-שייח'

גם בשארם אין שום בעיה למצוא מקומות לקנות ולטעון בהם כרטיס SIM. במלונות הגדולים יש חנויות בתוך המלון עצמו, בהן המחירים לא יקרים והשירות שתקבלו יהיה אמין וטוב.

מחוץ למלונות רצוי למצוא חנויות שהן ספקי שירות של Vodafone, יש אחת כזו בשדה התעופה אם במקרה הגעתם בטיסה, ועוד לא מעט ברחבי העיר. אפשר למצוא אותן גם בגוגל מפות אבל סביר יותר שפשוט תיתקלו בהן בשיטוט בעיר, וכמובן שתמיד אפשר לשאול את המקומיים.

 

איפה יש קליטה בסיני?

רשתות התקשורת המצריות, לא רק Vodafone, מספקות קליטה טובה ויציבה לאורך כל קו החוף של סיני, מטאבה ועד שארם. גם בסנטה קתרינה (בכפר עצמו) יש קליטה טובה. האזורים שבהם תתקשו למצוא קליטה הם בעיקר ההרים, הוואדיות וכן שמורות הטבע ראס אבו גלום והלגונה הכחולה.

אם אחד הכיוון הוא מאזורים אלה תמיד כדאי לעדכן את הקרובים בארץ שתהיו באזור ללא קליטה לכמה שעות / ימים כדי שלא תדאיגו אף אחד בבית שינסה ליצור קשר ללא הצלחה.

 

איפה אפשר לעבוד עם מחשב בסיני?

סיני היא יעד נהדר גם לנוודים דיגיטליים. כתבנו על כך כבר בפירוט, אבל נזכיר גם כאן בקטנה שלעבוד מול הנופים של סיני זו חוויה נפלאה ומרחיבת לב, וכדאי לעשות את זה כפי שאמרנו באמצעות כרטיס SIM מקומי והתחברות לרשת הסלולרית במכשיר הנייד, גם אם אתם/ן במלון שבו יש קליטה רציפה כי סביר שהיא תהיה חלשה מידי לצרכים שלכם/ן.

יחד עם זאת, יש בדהב חלל עבודה משותף (Co Work Place) שבהחלט נוכל להמליץ עליו. מדובר במקום לא גדול, אבל נוח ושקט יחסית, והוא מציע גלישה לאורך כל היום או לחצי יום, בחבילות משתנות שיכולות לכלול גם קפה ושתיה קלה, ויש גם חבילות למספר ימים.

המקום נקרא Mojo Cowork Cafe והוא נמצא ממש בלב דהב. המחירים ממש נוחים (ראו תמונה) והקפה מצוין.

אגב מחשבים, שימו לב שהחיבור לחשמל בסיני שונה מזה שנפוץ בישראל והוא בעל שתי כניסות בלבד. זה אומר שתקעים של 2 פינים (כמו מטענים של טלפונים ניידים) מתחברים בקלות, אולם עבור רוב שקעי ההטענה של מחשבים ניידים, שכוללים 3 פינים, תצטרכו לרכוש מבעוד מועד מתאם. רצוי להביא מתאם כזה מהבית, ואפשר למצוא אותו גם בחנויות בדהב / שארם שעוסקות בחשמל וכלי בית, בשקלים בודדים. כמו כן, גם בחנויות בבתי המלון הגדולים סביר שתמצאו מתאם כזה. 

נוודות דיגיטלית בסיני
Mojo Cowork Cafe דהב
Mojo Cowork Cafe
מחירים וחבילות ב-Mojo Cowork Cafe דהב

מיקום חלל העבודה Mojo Cowork Cafe בדהב:

 

ומה עם שיחות טלפון?

ברכישת חבילת גלישה של המפעילה הישראלית, ניתן לבחור בין חבילה עם שיחות לחבילת אינטרנט בלבד. 

בכרטיס SIM מקומי, רוב חבילות הגלישה הבסיסיות אינן כוללות שיחות טלפון, וגם אם רכשתם/ן חבילה עם שיחות והודעות SMS, לא מומלץ להתקשר מסיני לישראל דרך כרטיס ה-SIM המצרי משום שהן יקרות מאוד ויזללו את החבילה במהירות.

הדרך הטובה ביותר היא שיחות וידאו דרך אפליקציית מסנג'ר או זום. שימו לב שלא ניתן לבצע שיחות קוליות או שיחות וידאו דרך וואטסאפ משום שהאפשרות הזו נחסמה על ידי השלטונות המצרים. המסנג'ר של פייסבוק כאמור, יעשה את העבודה מצוין.

ניתן לרכוש חבילת חו"ל מהמפעילה הסלולרית בישראל אולם האופציה המועדפת היא לרכוש כרטיס SIM מקומי בסיני ולהתחבר דרכו. 

כרטיס SIM מקומי ניתן לרכוש בסיני בסיני בחנויות ייעודיות לציוד סלולרי או במכולות וחנויות דרכים. תוכלו למצוא בכתבה פירוט של המקומות הללו והמלצות על הטובים שבהם.  

אם הכוונה היא לעבוד מסיני רצוי לא לסמוך על הרשת האלחוטית אלא להתחבר לרשת הסלולרית המקומית דרך הטלפון הנייד. ראו את כל הפרטים על איך ניתן לעשות זאת באתר. 

המצרים חוסמים את האפשרות לשיחות קוליות ושיחות וידאו בוואטסאפ אבל ניתן לקיים שיחות וידאו דרך אפליקציית מסנג'ר, כל עוד יש חיבור לאינטרנט. ראו באתר את כל האפשרויות. 

Sending
User Review
0% (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
יורד׊׉ לסיני בקרוב? הנה כמה עצות חשובות:

הזמינו מלון מראש
יש באתר מבחר רחב של מלונות מומלצים וככל שהזמן עובר המבחר מצטמצם (מספר החדרים מוגבל הרי) והמחירים מתייקרים. אל תבזבזו זמן ופשוט הזמינו רגע מלון.

עשו ביטוח נסיעות
חופשה טובה בסיני היא חופשה רגועה, ואין יותר רגוע מלדעת שגם אם חלילה קרה משהו, יש כיסוי ויש מי שידאג לסידורים הדרושים ולפיצוי במקרה הצורך (סוכן טוב יציע שירות לקוחות צמוד ויהיה זמין בווטסאפ באופן שוטף).

הגיעו ערוכים למעבר הגבול
רכשו מראש את אגרת המעבר (חוסך תור מיותר ואת העמלה), המירו שקלים לדולרים בצ'יינג' הקרוב לבית (אחר כך, בסיני, החליפו את הדולרים ללירות) והזמינו מונית מראש… אבל עשו את כל אלה רק אחרי הזמנת המלון וקבלת אישור ודאי על ההזמנה!

רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן