סיני לנווד הדיגיטלי – המדריך המלא

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

מהו נווד דיגיטלי?

(נוודים? תרגישו חופשי לדלג)

נוודת או נווד דיגיטלי הם אנשים עם מקצועות שניתן לעבוד בהם מכל מקום בעולם, בדרך כלל באמצעות מחשב או פלאפון. בין המקצועות השונים של הנוודים ניתן למצוא: תכנות, עיצוב, כתיבה, ייעוץ, ניהול עמודי פייסבוק ועוד… נוודים דיגיטליים כשמם כן הם, מנוודים מעיר לעיר ולא נשארים באותו המקום יותר מידי זמן. על פי רוב הם אינם מחזיקים דירת קבע בשום מקום בעולם וחיים סגנון חיים מינימליסטי-אורבאני. עם זאת, נוודים דיגיטליים רבים נוטים לטייל ולשהות גם במקומות נוספים ולא רק בערים, נוודים אלו יקראו מינימליסטים-היברידיים (וכאן נפסיק את הקיטלוג המוזר, שלא יקפצו עלינו הנוודים הא-בינאריים!).  בשורה התחתונה, כל מה שנווד דיגיטלי באמת צריך זה אינטרנט ברמה מספקת, חשמל יציב ומיטה לשים בה את הראש. בשונה מ"טיול רגיל", כאשר נוודים מגיעים למקום מסוים, על פי רוב הם ישהו בו יותר ממספר ימים – בדרך כלל מדובר בתקופה של בין שבועיים לחודש וחצי, וזאת כדי למצות את האזור כאשר חלק מהזמן מוקדש לעבודה והחלק האחר של הזמן לחוויה. מידע נוסף על נוודות דיגיטלית ניתן למצוא בקבוצת הפייסבוק השוקקת "נוודים דיגיטליים ישראל".

אז מה לסיני ולנוודים דיגיטליים? היא פשוט מושלמת לזה!

המחירים בסיני נמוכים מאוד, היא וורסטילית בטירוף ואפשר למצוא בה לא מעט דברים לעשות, הקרבה שלה לישראל מאפשרת גיחות יחסית תכופות ומאוד קל למצוא בה אזורים שקטים לצד האזורים המתויירים ולדלג ביניהם. אה כן, והכי חשוב… יש בה אינטרנט, חשמל ומקום לישון בו!

אז יאללה, בואו נתחיל ממה שחשוב – (אינטרנט, חשמל, איפה ישנים), נמשיך למה שצריך לדעת – (ויזה, עלויות ועניינים מנהליים שונים) ובסוף, נדבר רגע על מה שכיף, כי אתם יודעים, בכל זאת… סיני.

נוודים דיגיטליים
קפיצה קטנה למים ויאללה, חזרה לעבודה

 אינטרנט

כידוע, בבסיס פרמידת הצרכים של הנווד הדיגיטלי נח לו האינטרנט, אז בואו נתחיל מזה: הדרך הטובה והאמינה ביותר לקבל קליטה טובה של אינטרנט ברוב חלקי דרום סיני (האזורים המתויירים והחופים) היא פשוט לרכוש כרטיס סים. חברת Vodafone היא החברה המומלצת ביותר לצורך העניין. עם כרטיס כזה תקבלו קליטה של 4G ברוב המקומות בהם תבקרו. הכרטיס עולה כ-200 לירות (לעיתים עם 2 ג'יגה של אינטרנט ולעיתים ללא אינטרנט בכלל. בכל זאת, סיני) וניתן להטעין אותו בקיוסקים ומכולות בערים השונות ובחלק מחנויות הדרכים. פשוט משלמים סכום כסף מסוים ו-70% מהסכום הזה (לאחר עמלת המקום בו הטענתם את הסים + מיסים), נכנס כקרדיט בסים. שימו לב שישנם מקומות שינסו לגבות יותר (במיוחד אם אתם באזור החופים בנואיבה), לכן הדרך הטובה יותר להטענה של הסים בקרדיט, תהיה דווקא רכישת כרטיסי גירוד להטענה. בשונה מהטענה מזדמנת באיזשהו מקום בדרכים, בכרטיסי הגירוד מאוד ברור על מה משלמים ומה מקבלים בתמורה (כי.. בכל זאת, סיני). את כרטיס הסים ניתן להטעין בקרדיט באמצעות כרטיסי הגירוד הנ"ל, ע"י האפליקציה של Vodafone, ולאחר מכן לרכוש באמצעות הקרדיט הזה חבילות גלישה שונות. חשוב לא לגלוש לפני שרכשתם חבילת גלישה, אחרת תשלמו על הגלישה ישירות מהקרדיט וזה פשוט יזלול אותו במהרה ומשמעותית יותר יקר מרכישת חבילה. אם אתם לא רוצים להוריד את האפליקציה (למרות שהיא נוחה בקטע מפתיע), אתם יכולים לנסות לעשות את אותו התהליך באתר של Vodafone , אבל קחו בחשבון שהוא בדרך כלל פשוט לא עובד.

מחירי חבילות האינטרנט:

(1 ש"ח = 5~ לירות מצריות)

  • 2.5 ג'יגה – 40 לירות
  • 4 ג'יגה – 60 לירות
  • 6 ג'יגה– 80 לירות
  • 8 ג'יגה– 100 לירות
  • 12 ג'יגה– 150 לירות
  • 20 ג'יגה– 250 לירות
  • 40 ג'יגה– 400 לירות

שימו לב שהמחיר המוצג פה הוא לקרדיט שכבר הוטען בכרטיס, אחרי מיסים ועמלת רכישה למקום. כך שבעבור 70 לירות בקרדיט, תשלמו בפועל 100 לירות. בכל מקרה, ניתן לראות שעדיין שמדובר במחירים זולים משמעותית ביחס למקומות אחרים בעולם.

אם אתם לא מכירים את צריכת האינטרנט הממוצעת שלכם, תוכלו להשתמש באפליקציה של Vodafone גם כדי לעקוב אחר נתוני השימוש והגלישה, כך שבפעם הבאה שתטעינו את הסים, תוכלו לבחור את החבילה הנכונה ביותר עבורכם. רוב החבילות פגות תוקף לאחר חודש וזה משהו שכדאי לקחת בחשבון בשהות ארוכה.

כרטיסי הטענת אינטרנט בסיני
כרטיסי גירוד להטענת אינטרנט בכרטיס הסים

 

איפה רוכשים את הסים הראשון בסיני?

אם אתם מדרימים עד לדהב, זו כנראה תהיה הנקודה הטובה ביותר לרכוש את כרטיס הסים ואת כרטיסי הגירוד להטענה. במידה ואתם מגיעים קודם כל לחופים בביר סוויר או למלונות בטאבה הייטס מסיבה מסוימת, ישנו אזור מסחרי קטנטן מיד לאחר מלון מובנפיק מצד שמאל (כ-3 דקות נסיעה ממעבר הגבול). שם ניתן לרכוש כרטיס סים, אך המוכרים בחנות הזו פחות מתורגלים בטקס החלפת כרטיסי הסים בפלאפון שלכם והטענת הקרדיט. לכן במידה ואתם מגיעים עד לחופים בראס השטן (שם גם הסיכוי לאינטרנט יציב וחשמל גבוהה יותר מאשר בביר סוויר), עדיף לרכוש את כרטיס הסים במכולת שנמצאת מול ראמדן קאמפ, החבר'ה במכולת מבינים את העניינים הטכניים היטב, אבל לפעמים קצת מקפיצים מחירים ויש לקחת זאת בחשבון. בכל זאת, האופציה הטובה ביותר שלכם אחרי המכולת לאינטרנט היא בעיר נואיבה, ואם אתם נוסעים לקמפים, כנראה שאין לכם מה לעשות בעיר נואיבה עצמה לפחות בימים הראשונים בסיני. מבולבלים מכל המקומות? תקראו את החלק של "לינה, מגורים ואזורי התיירות", תחזרו רגע לכאן אחרי שנסגרתם איפה אתם מתכננים לשהות ותראו שזה לגמרי יעשה לכם סדר בראש!

ומה לגבי WiFi?

אנחנו ממליצים לא להסתמך על ה-WiFi בסיני, על פי רוב הוא יהיה איטי להחריד וממש לא בסטנדרטים שאתם רגילים אליו. הוא יכול להתאים במידה ויש לכם הרבה קבצים להעלות לענן ואתם לא לחוצים בזמן (כלומר, ברחוב פס), אבל ברוב המקרים שימוש בגלישה הסלולארית יעשה את העבודה משמעותית יותר טוב, במיוחד כשלוקחים בחשבון את המחירים הזולים יחסית ולמהירות האינטרנט שתקבלו. אם בכל זאת אתם רוצים להסתמך על וויפיי, קחו בחשבון שברוב הקמפים הוא פועל רק בחלק קטן מהזמן (ועל פי רוב, זה פשוט בעל הקמפ שפותח הוט ספוט), בדהב ושארם המצב טיפה שונה ובמסעדות לעיתים כן תוכלו למצוא Wifi סביר, אבל שוב, לא כדאי לסמוך על זה!

 

חשמל

ניתן לחבר תקעים של 2 פינים לרוב שקעי החשמל בסיני ולהטעין פלאפונים בקלות, על מנת לחבר תקעים של 3 פינים – כמו שכנראה המחשב שלכם צורך, יש לרכוש מתאם מסוים (תמונה למטה), את המתאם ניתן לרכוש בשקלים בודדים (בין 10 ל-20 לירות, תתרגלו לחלק ב-5 כדי לקבל מספרים בשקלים). החשמל יציב יחסית וזמין בכל שעות היום במלונות ובאזורי הציביליזציה שהם דהב, שארם ובחופים שקרובים לנואיבה (טראבין) ופחות יציב בקמפים השונים שנמצאים ברצועות החוף של ביר סוויר, אל מחש וראס השטן. חשוב לציין שישנם גם לא מעט חופים באזורים האלו עם חשמל יציב, פשוט כדאי לבדוק את זה לפני שאתם מוצאים את עצמכם על "אי בודד" ללא חשמל.

את מתאמי החשמל ניתן לרכוש בחנויות שעוסקות בחשמל וכלי בית בדומה לחנויות שיש בישראל, החנויות האלו נפוצות למדי בדהב ושארם. במרכז נואיבה ישנה גם חנות כזאת, אך לא תמיד יש לה במלאי את המתאמים הנ"ל. לכן במידה ויש לכם הזדמנות להצטייד במתאם מראש, או מתאם אוניברסלי ואין לכם עניין להגיע לדהב על ההתחלה (למרות שביננו, דהב הכי שווה להתחלה), כדאי שתביאו את המתאם אתכם.

מתאם חשמל כדי להתאים את השקעים ללפטופ. עבור תקע של שני פינים (להטענה של מכשיר סלולארי למשל) ניתן לחבר ללא מתאם.

 

לינה, מגורים והאזורים השונים

קצת קשה לנו לכתוב את החלק הזה מכיוון שאנחנו אוהבים יותר מידי אזורים בסיני, אבל ננסה להיות ממוקדים לענות בהתאם למטרה לשמה התכנסנו, נוודות דיגיטלית בסיני.

אז קודם כל, אוברוויו כללי: רוב אזורי התיירות של סיני (למעט סנטה קתרינה) נמצאים ממש על קו החוף של דרום סיני אשר פונה לכיוון מזרח (הים האדום, משם מגיעה הזריחה). מדובר ברצועת חוף אשר משתרעת על 230 ק"מ (!) בין טאבה לראס מוחמד (הנקודה הדרומית ביותר). לכן, ישנם לא מעט מקומות בדרך עם אווירות מגוונות ומאפיינים שונים.

מטאבה (מעבר הגבול) לראס מוחמד, זה הסדר של האזורים:

טאבה > טאבה הייטס > ביר סוויר > אל מחש > ראס השטן > נואיבה (טראבין) > דהב > שארם א-שייח'. וכדי לעשות סדר, הנה כמה כמה מילים על כל אחד מהאזורים:

טאבה

אין ממש מה לעשות שם מלבד שלושה מלונות המתהדרים בדירוג של 5 כוכבים: מובנפיק, טאבה הוטל (הילטון לשעבר) וטאבה סנדס (האחרון מתאים יותר למהמרים מאשר לנופשים). המלונות נמצאים במרחק הליכה מהגבול, ולכן זו יכולה להיות תחנה נוחה ללילה אחד במידה ואתם מגיעים לסיני בלילה ולא רוצים לנסוע בכביש בחושך (אנחנו ממש לא ממליצים לנסוע על כבישי סיני בחושך, בטח לא בפעם הראשונה) או כתחנה אחרונה במידה ואתם צריכים לצאת מסיני השכם בבוקר. בנוסף, יש שם קליטה ישראלית לאינטרנט ושיחות, כך שזה יכול להיות נוח כדי לסגור פינות לפני שיוצאים במסע אחר הסים בסיני. מעבר לזה, דלגו, סיני הרבה יותר מעניינת מזה לנוודים.

טאבה הייטס

מדובר במתחם במרחק של רבע שעה מהגבול, בו ישנם ארבעה מלונות שחלקם מפוארים יותר וחלקם פחות (מהשווה ביותר לפחות שווה: מוסאיק ביץ' ריזורט, סטרנד ביץ', ביי וויו, אל וואקלה). המחירים יותר זולים מהמלונות בטאבה בורדר ולטעמנו גם יותר מפנקים. בכל מקרה, אין המון מה לעשות שם ואם אתם כבר בעניין של מלונות מפנקים, לכו על דהב או שארם.

ביר סוויר, אל מחש וראס א-שטן

חושות? חושות! מדובר בקמפים שנמצאים ממש על החוף, אבל ממש. רוב המקומות נחמדים ונעימים ובחלקם ישנם גם חדרים עם מזגן וחשמל במחירים נוחים יחסית. אם בחרתם ללכת לקמפ ואתם תלויים בחשמל, חשוב לוודא שיש חשמל יציב בקמפ הספציפי שבחרתם. בדר"כ אל מחש וראס השטן יהיו הימור טוב יותר מבחינת חשמל יציב לעומת ביר סוויר שנמצאת רחוקה יותר מנואיבה, המקום ממנו מגיע החשמל לקמפים. אנחנו לא חושבים שכדאי להתחיל את הנוודות בסיני מהקמפים, פשוט כי ייתכן ולא תספיקו להצטייד בסים קארד, גם אם ממש תכננתם איפה אתם קונים אותו ואתם כבר מצוידים בכרטיסי הטענה, תוכניות לחוד וסיני לחוד. את הקמפים כדאי להשאיר לסופי שבוע של מנוחה ומפגש עם ישראלים, שבדרך כלל מתקבצים באזורים האלו.

דהב

גולת הכותרת, המקום המושלם עלי אדמות ובאופן כללי הנקודה הנוחה ביותר לנווד הדיגיטלי בסיני מבחינת הצטיידות באינטרנט, מגורים וכניסה לעניינים. מדובר בעיירת חוף נעימה, עם טיילת מגוונת ומלאה במסעדות וחנויות. דהב מתהדרת בליברליות ובפתיחות שלה יחסית לאזורם אחרים במצרים. בעיירה ישנם מלונות שונים באזור הטיילת (מרכז דהב), דירות Airbnb לרוב וריזורטים נפלאים, בעיקר בחופיה הדרומיים, אך גם באלו שמצפון למרכז העיר. מאוד קל למצוא מקומות לשבת לעבוד בהם ובעבר היו גם נסיונות של מקומיים וזרים להקים Co-Workspaces לנוודים דיגיטליים, כאשר כרגע ככל הידוע לנו, רק אחד מהם צלח והוא לא בדיוק מה שאתם מדמיינים.

שארם א-שייח'

טוב, זאת כבר ממש עיר. בשארם ישנם אין ספור מלונות והיא נחשבת לאחת מנקודות היציאה לצלילות הכי יפות בעולם כולו. בשארם ישנו גם שדה תעופה, כך שבמידה ואתם מתכננים להמשיך מסיני למקום אחר בעולם (או להגיע ממקום שהוא לא ישראל), היא יכולה לשמש לכם כנקודת מעבר. הרבה מאוד מהתיירות בשארם היא דווקא ממזרח אירופה (רוסיה, אוקראינה, בלרוס) ואיטליה. מלבד המלונות, ישנן גם דירות Airbnb לא רעות בכלל בשארם. זוהי העיר המפותחת ביותר בסיני ובין שלל המקומות בה ניתן למצוא בה רשתות כמו פיצה האט, הארד רוק קפה, מקדונלדס, KFC ובתי קפה שנותים וייב קצת יותר מערבי. בכל מקרה, צריך לזכור ששארם היא גדולה, סואנת וקצת יותר מחוספסת מהאזורים האחרים שיש לסיני להציע.

 

לסיכום, אפשרויות הלינה בסיני הן כאלו:

דירות Airbnb

דירת אירוח כנראה תהיה הפתרון ההולם ביותר לתקופה ארוכה של כשבועיים או חודש (תיכף נדבר על וויזות).

וילות ודירות אירוח בדהב

וילות ודירות אירוח בשארם

 

מלונות

מלון בסיני זו גם אופציה לא רעה, אך כדאי לקחת בחשבון שהיא ככל הנראה תהיה טיפה יותר יקרה, בהתאם למקום שתבחרו. במידה ואתם מתכננים תקופה יחסית ארוכה במלון מסוים, היינו מציעים לכם קודם כל להזמין מספר ימים דרך אתר מסודר (אם אתם סגורים על המקום, שבוע יהיה אידיאלי), כך גם תבטיחו את מקומכם וגם תוכלו אח"כ לנסות ולהמשיך את ההזמנה ישירות מול המלון כאשר מחירי ההזמנה באינטרנט הם נקודת הפתיחה שלכם (בד"כ מדובר במחירים זהים למחיר במלון עצמו, אך כאשר תרצו לחדש ישירות מול המלון תוכלו לקבל הנחה של כ-10%).

מלונות בדהב

ריזורטים בדהב

מלונות בשארם אלשיך

מלונות בנואיבה

מלונות בטאבה

 

קמפים

לא היינו ממליצים לכם להתחיל מהקמפים מהסיבות שציינו למעלה (אינטרנט, חשמל), אבל אתם לגמרי יכולים להזמין מראש את החופשה שלכם לסופ"ש בקמפים. שימו לב שהקמפים היותר שווים נתפסים יחסית בזריזות ואיכשהו כאשר מזמינים מראש דרך אתר מסודר, המארחים נוטים לתת את החדרים והחושות הטובות יותר, גם שם הם מכירים את כוח הפידבק שאתם נותנים דרך האתרים האלו בסוף האירוח (כמובן שחשוב לכתוב בעת ההזמנה בהערות שאתם רוצים קו ראשון למים!).

חושות בסיני

חושות בסיני עם מזגן

אשרת שהייה וויזה לסיני (מצרים)

כל עוד אתם לא מתכננים להדרים מעבר לשארם או להמשיך לכיוון מצרים, אין צורך בויזה בכניסה לסיני. אשרת השהייה שמקבלים בהגעה ללא ויזה עם דרכון ישראלי היא ל-15 ימים בכל כניסה מחודשת לסיני, כן שאתם אתם מתכננים חודש בדהב או שארם, תוכלו לנצל את הגיחה לגבול כדי לעשות סופ"ש בקמפ בדרך. כישראלים, הוצאת ויזה מראש (תהליך מסורבל ולרוב מיותר), תאפשר לכם להישאר בסיני עד שלושה חודשים וכאמור גם לעבור את שארם ולנסוע לכיוון קהיר. במידה ויש לכם דרכון זר, ניתן להוציא בהגעה ויזה לחודש בעלות של 25$ ולהאריך אותה די בקלות ל-3 ואפילו ל-6 חודשים במשרדים הרלוונטיים ובעלות נוספות.

כסף, עלויות ומחיה

המטבע הרשמי של סיני הוא לירה מצריות (EGP), שקל שווה 4.5-5 לירות מצריות. ברוב המקומות מומלץ מאוד לדבר בלירות מצריות ולא בשקלים, דולרים, יורו וכל מטבע אחר שיגרום למוכרים בסביבה לבקש יותר. ההחרגות היחידות הן: מוניות מהגבול לכל מקום וקמפים באזור נואיבה שם נהוג לדבר בשקלים ומלונות בכל סיני שם נהוג לדבר בדולרים. בכל מקום אחר, לטובתכם, דברו בפאונדים (לירות). עוד מידע על עניין הכסף כאן.

לגבי מגורים ולינה, הטווח הוא משהו כזה: חושות סבירות יעלו כ-50 ₪ לילה כולל ארוחת בוקר, ריזורטים יוקרתיים כ-100$ ללילה (כאמור, בקמפים מדברים בשקלים ובמלונות בדולרים, כדאי להתרגל). כמובן שככל שתזמינו לתקופה ארוכה יותר, המחירים יהיו זולים יותר.

דירת או וילה בסיני תעלה בין 30$ ל-150$ כאשר דירה ממש סבבה או וילה צנועה לזוג או ליחיד תעלה בסביבות 45$ ללילה. גם כאן, אנחנו ממליצים להזמין דרך פלטפורמת הזמנות מסודרת כדי שאם "תופתעו" ברגע האחרון, יהיה עם מי לדבר. (רק מזכירים.. סיני היא לא אירופה ונחמד שיש איזושהי חברה טכנולוגית-מערבית שמפקחת על כל הסיפור הזה).

ומה עושים עם אוכל? אפשר לבשל כמובן, רוב הדירות מצוידות היטב ומחירי חומרי הגלם בסופרים ובמרכולים נמוך בקטע מפתיע (בדקו כמובן איפה המקומיים קונים). אם אתם פחות בענייני הבישול, ארוחה במסעדה סבירה בערים (דהב / שארם) או בקמפ הוגן, לא אמורה לעלות יותר מ-100 עד 150 לירות (אלא אם בחרתם להתפנק על איזו מנה מהסרטים).

נסיעות, זה נושא קצת יותר מורכב ותלוי איפה אתם נמצאים ולאן אתם רוצים להגיע. המחיר של מוניות מהגבול משתנה לפי העונה, הביקוש ומצב הרוח של הנהג. לכן, כדאי להזמין את הנסיעה הראשונה מהגבול למעוז חפצכם הראשון עוד כשאתם בארץ (מספרים של נהגי מוניות ניתן למצא בקבוצת הפייסבוק הזאת). נסיעה לקמפים (עד נואיבה) תעלה כ-120 ₪ למונית קטנה, לדהב כ-200 ₪, שארם 300 ₪. לגבי נסיעות בתוך האזור בו תבחרו להיות, זה מאוד משתנה, בכל מקרה מונית בדהב בתוך העיר למרחק סביר אמורה לעלות כ-20 לירות ומונית מקמפ למרכז נואיבה בין 40 ל-100 לירות תלוי במרחק הקמפ.

את מחירי האינטרנט כבר סקרנו למעלה (לא יכלנו להתאפק) ומעבר לזה נשארתם עם עלויות האטרקציות והכיף שמשתנות בהתאם למה שתחברו לעשות.

אטרקציות ודברים לעשות

האטרקציות המרכזיות בסיני הן השקט והשלווה. משהו שניתן להרגיש ולהעריך באמת רק אחרי שמגיעים. מעבר לשתי אלה, יש כמובן טיולי שקיעה שאפשר לעשות עם מדריך מקומי (כ-150 לירות), השכרה של טרקטורנים (כ-200 לירות), שנרקול במים (קנו שנורקל בדהב בעלות חד פעמית של בין 100 ל-200 לירות ופתחו כל בוקר בשנרקול קצר, מומלץ בטירוף!), צלילות (החל מכ-50$ לצלילת הכרות ועד מאות דולרים לספארי צלילה מלא של מספר ימים), טיולים מגניבים בסביבה, מסעדות על החוף. סיני מלאה באטרקציות, בדיוק כמו כל מקום אחר שיצא לכם לנווד בו בעולם, פשוט תגיעו לסיני פתוחים ותראו שהיא תוביל אתכם לבד.

לסיכום

סיני היא מקום מדהים ומושלם לנוודים דיגיטליים, היא זולה, היא נעימה, היא קרובה ויש פה אחלה אינטרנט 4G ודברים לעשות. שני הדברים החשובים ביותר שיש לתכנן מראש בהגעה הם 1. איפה תרכשו את כרטיס הסים והאינטרנט ו-2. לסגור מקום לינה מראש כדי שלפחות הימים הראשונים יעברו בראש נקי, משם… זה המסע שלכם!

נוודות בסיני בזמן הקורונה

ההגעה לסיני דרך מעבר הגבול בטאבה לא אפשרית בימים אלו, המעבר היבשתי בין ישראל לסיני סגור ודרך הכניסה החלופית היא באמצעות טיסת קונקשן (בדרך כלל דרך טורקיה) ונחיתה בשארם א-שייח', כך שלמעשה אתם מתחילים מהנקודה הדרומית ביותר ומצפינים לכיוון ישראל. נסיעה משארם לדהב (ההמלצה שלנו לנקודת ההתחלה האידיאלית לנוודות בסיני) אורכת בין שעה לשעה וחצי. לקראת ההגעה לסיני, יש להצטייד בבדיקת קורונה מה-72 שעות האחרונות או לבצע אחת בעלות של 30$ במזומן בשדה התעופה עם הנחיתה, יש להגיע עם סכום מדוייק בדולרים, אין עודף וזה עשוי ליצור עיכוב מיותר. מיד לאחר הבדיקה תוכלו להמשיך למחוז חפציכם, אם תתגלו כחולים, יצרו עמכם קשר דרך המקום בו אתם לנים.

מבחינת התנהלות שוטפת, המלונות ומתחמי הלינה עברו כביכול התאמות לתקופת הקורונה, ואכן ניתן למצוא אלכוג'ל ושלטים אשר מורים על עטיית מסכה במקומות מסוימים. בפועל, סיני מתנהלת בתקופה הקורונה בדיוק כפי שהתנהלה לפני כן, מסכות הן מחזה די נדיר כאן ומלבד סגר שחל בחודש מאי, אין שום הגבלות ניכרות.

Sending
User Review
0% (0 votes)

מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו

עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן