סיני לנווד הדיגיטלי – המדריך המלא

עודכן לאחרונה: ספטמבר 10, 2023

מהו נווד דיגיטלי?

(נוודים? תרגישו חופשי לדלג)

נוודת או נווד דיגיטלי הם אנשים עם מקצועות שניתן לעבוד בהם מכל מקום בעולם, בדרך כלל באמצעות מחשב או טלפון נייד. בין המקצועות השונים של הנוודים ניתן למצוא: תכנות, עיצוב, כתיבה, ייעוץ, ניהול מדיה חברתית ועוד…

נוודים דיגיטליים כשמם כן הם, נודדים מעיר לעיר ולא נשארים באותו המקום יותר מידי זמן. על פי רוב הם אינם מחזיקים דירת קבע בשום מקום בעולם וחיים סגנון חיים מינימליסטי-אורבני. עם זאת, נוודים דיגיטליים רבים נוטים לטייל ולשהות גם במקומות נוספים ולא רק בערים, נוודים אלו יקראו מינימליסטים-היברידיים (וכאן נפסיק את הקיטלוג המוזר, שלא יקפצו עלינו הנוודים הא-בינאריים!).

בשורה התחתונה, כל מה שנווד דיגיטלי באמת צריך זה אינטרנט ברמה מספקת, חשמל יציב ומיטה לשים בה את הראש. בשונה מ"טיול רגיל", כאשר נוודים מגיעים למקום מסוים, על פי רוב הם ישהו בו יותר ממספר ימים – בדרך כלל מדובר בתקופה של בין שבועיים לחודש וחצי – וזאת כדי למצות את האזור כאשר חלק מהזמן מוקדש לעבודה והחלק האחר של הזמן לחוויה. מידע נוסף על נוודות דיגיטלית ניתן למצוא בקבוצת הפייסבוק השוקקת "נוודים דיגיטליים ישראל".

אז מה לסיני ולנוודים דיגיטליים? היא פשוט מושלמת לזה!

המחירים בסיני נמוכים מאוד, היא ורסטילית בטירוף ואפשר למצוא בה לא מעט דברים לעשות. הקרבה שלה לישראל מאפשרת גיחות יחסית תכופות ומאוד קל למצוא בה אזורים שקטים לצד האזורים המתוירים ולדלג ביניהם. אה כן, והכי חשוב… יש בה אינטרנט, חשמל ומקום לישון בו!

אז יאללה, בואו נתחיל ממה שחשוב – (אינטרנט, חשמל, איפה ישנים), נמשיך למה שצריך לדעת – (ויזה, עלויות ועניינים מנהליים שונים) ובסוף, נדבר רגע על מה שכיף, כי אתם יודעים, בכל זאת… סיני.

נוודים דיגיטליים
קפיצה קטנה למים ויאללה, חזרה לעבודה

 אינטרנט בסיני

כידוע, בבסיס פירמידת הצרכים של הנווד הדיגיטלי נח לו האינטרנט, אז בואו נתחיל מזה: הדרך הטובה והאמינה ביותר לקבל קליטה טובה של אינטרנט ברוב חלקי דרום סיני (האזורים המתוירים והחופים) היא באמצעות חבילת גלישה או כרטיס SIM מקומי. 

פריסת האנטנות בסיני היא לא רעה, וברוב המקומות אפשר להשיג אינטרנט יציב ברמה טובה. ככל שיורדים דרומה יותר, הקליטה חזקה ויציבה יותר – בדהב ובשארם אין בעיות קליטה כמעט בכלל, ואילו בחופים הקליטה משתנה בהתאם לאזור הספציפי וגם למשטר הרוחות. במקומות כמו ראס אבו גלום והלגונה הכחולה, שהם ממש בין ההרים לים, אין קליטה כלל, ואלו מקומות מעולים לטייל בהם, אבל קצת פחות לעבוד מהם. 

חבילות גלישה לסיני

במאה ה-21 כבר כמעט שאין צורך בכרטיס SIM פיזי כדי לקבל אינטרנט ברמה טובה, ובעתיד הלא רחוק האפשרות הזו כבר לא תהיה רלוונטית כלל. SIM וירטואלי (eSIM) הוא הדרך הפופולרית כיום לגלוש מחוץ למדינה שבה פועלת הרשת הסלולרית שלנו, וזה עובד גם בסיני. 

יש לציין שלא כל הרשתות עובדות בכל מקום, ולכן מומלץ לרכוש eSIM שעובד על רשתות שיש להן פריסה טובה במצרים, כמו Vodafone או Orange. סים וירטואלי כזה ניתן לרכוש כאן באתר סיני וייבס, במסלולים שונים ובמגוון חבילות גמישות, בהאם לצורך שלכם. נוודים דיגיטליים בדרך כלל זקוקים לאינטרנט יציב בנפח גלישה גדול יחסית, וגם הם כמובן יכולים לקבל מענה במסגרת חבילות הגלישה המוצעות. 

כרטיס SIM מקומי

אם החלטתם לרכוש כרטיס SIM מקומי, חברת Vodafone היא החברה המומלצת ביותר לצורך העניין. עם הכרטיס שלה תקבלו קליטה של 4G ברוב המקומות בהם תבקרו. הכרטיס עולה כ-200 לירות (לעיתים עם 2 ג'יגה של אינטרנט ולעיתים ללא אינטרנט בכלל. בכל זאת, סיני) וניתן להטעין אותו בקיוסקים ומכולות בערים השונות ובחלק מחנויות הדרכים. פשוט משלמים סכום כסף מסוים ו-70% מהסכום הזה (לאחר עמלת המקום בו הטענתם את הסים + מיסים), נכנס כקרדיט בסים.

שימו לב שישנם מקומות שינסו לגבות יותר (במיוחד אם אתם באזור החופים בנואיבה), לכן הדרך הטובה יותר להטענה של הסים בקרדיט, תהיה דווקא רכישת כרטיסי גירוד להטענה. בשונה מהטענה מזדמנת באיזשהו מקום בדרכים, בכרטיסי הגירוד מאוד ברור על מה משלמים ומה מקבלים בתמורה. את הכרטיס ניתן להטעין בקרדיט באמצעות כרטיסי הגירוד הנ"ל, על ידי האפליקציה של Vodafone (שמומלץ מאוד להוריד למכשיר הנייד שלכם לפני הנסיעה), ולאחר מכן לרכוש באמצעות הקרדיט הזה חבילות גלישה שונות.

אפשרות נוספת היא כרטיס SIM של חברת הסלולר הממשלתית WE (נקראים גם Telecom Egypt). גם הכרטיס הזה מספק קליטה טובה מאוד ברוב החלקים של סיני, משום שמדובר בחברה ממשלתית והיא חולשת על פריסת אנטנות רחבה יחסית, בכל רחבי סיני ומצרים בכלל. המחירים של WE זולים יותר משום שמדובר בחברה ממשלתית ולא פרטית. 

חשוב! לא לגלוש לפני שרכשתם חבילת גלישה, אחרת תשלמו על הגלישה ישירות מהקרדיט וזה פשוט יזלול אותו במהרה ומשמעותית יותר יקר מרכישת חבילה.

אם אתם לא מכירים את צריכת האינטרנט הממוצעת שלכם, תוכלו להשתמש באפליקציה של Vodafone גם כדי לעקוב אחר נתוני השימוש והגלישה, כך שבפעם הבאה שתטעינו את הכרטיס, תוכלו לבחור את החבילה הנכונה ביותר עבורכם. התוקף של רוב החבילות פג לאחר חודש וזה משהו שכדאי לקחת בחשבון בשהות ארוכה.

כרטיסי הטענת אינטרנט בסיני
כרטיסי גירוד להטענת אינטרנט בכרטיס הסים
אינטרנט בסיני

איפה רוכשים את כרטיס SIM מקומי בסיני?

כרטיס של Vodafone

אם אתם מדרימים עד לדהב, זו כנראה תהיה הנקודה הטובה ביותר לרכוש את הכרטיס ויחד איתו את כרטיסי הגירוד להטענה. חפשו בעיר ובאזור הטיילת חנויות של Vodafone, בכל חנות תוכלו לעשות את התהליך הזה בקלות. גם בשארם א-שייח' יהיה לכם קל מאוד למצות חנות, ובחלק מהמלונות הגדולים תוכלו למצוא אותה אפילו בתוך המלון. 

במידה ואתם מגיעים קודם כל לחופים בביר סוויר או למלונות בטאבה הייטס, ישנו אזור מסחרי קטנטן מיד לאחר מלון מובנפיק מצד שמאל (כ-3 דקות נסיעה ממעבר הגבול). שם ניתן לרכוש כרטיס SIM, אך המוכרים בחנות הזו פחות מתורגלים בטקס החלפת כרטיסי הסים בפלאפון שלכם והטענת הקרדיט. לכן במידה ואתם מגיעים עד לחופים בראס א-שטן (שם גם הסיכוי לאינטרנט יציב וחשמל גבוהה יותר מאשר בביר סוויר), עדיף כבר לרכוש את כרטיס הסים במכולת של אזברקי שנמצאת מול ראמדן קאמפ, החבר'ה במכולת מבינים את העניינים הטכניים היטב, אבל לפעמים קצת מקפיצים מחירים ויש לקחת זאת בחשבון.

האופציה הטובה ביותר שלכם לאינטרנט, אחרי המכולת, היא בעיר נואיבה – ב"סיטי" של נואיבה יש חנות למוצרי סלולר שבה ניתן לרכוש ולהטעין כרטיס SIM.

כרטיס של WE

אם בחרתם בכרטיס של חברת WE, המקום הכי טוב לרכוש אותו הוא בדואר שנמצא מול מלון מובנפיק טאבה, מיד לאחר מעבר הגבול. שעות הפתיחה שם ארוכות, והחברים במקום נחמדים ויסייעו לכם גם להחליף את הכרטיס ולהפעיל אותו. אפשר לבקש מנהג המונית לעצור לכם לרגע במקום לפני שיוצאים לדרך. 

גם בשארם יש סניף של WE / Telecom Egypt באזור מפרץ נעמה, ליד מוזיאון שארם א-שייח'. ניתן לקבל שם את אותם השירותים כמו בסניף בטאבה. 

ומה לגבי WiFi?

אנחנו ממליצים לא להסתמך על ה-WiFi בסיני, על פי רוב הוא יהיה איטי להחריד וממש לא בסטנדרטים שאתם רגילים אליו. הוא יכול להתאים במידה ויש לכם הרבה קבצים להעלות לענן ואתם לא לחוצים בזמן (כלומר, ברחוב פס), אבל ברוב המקרים שימוש בגלישה הסלולארית יעשה את העבודה משמעותית יותר טוב, במיוחד כשלוקחים בחשבון את המחירים הזולים יחסית ולמהירות האינטרנט שתקבלו.

אם בכל זאת אתם רוצים להסתמך על WiFi, קחו בחשבון שברוב הקמפים הוא פועל רק בחלק קטן מהזמן (ועל פי רוב, זה פשוט בעל הקמפ שפותח הוט ספוט), במלונות בדהב ושארם המצב טיפה שונה וגם בחלק מהמסעדות שם לעיתים כן תוכלו למצוא Wifi סביר, אבל שוב, לא כדאי לסמוך על זה!

אפשר לקרוא עוד על האפשרויות השונות בכתבה שלנו על תקשורת ואינטרנט בסיני.

חללי עבודה מומלצים בסיני

אם אתם בחופים בבית מלון בטאבה, סביר שתעבדו מהחדר או מהחללים המשותפים במקום, ואז כאמור תצטרכו חיבור עצמאי לרשת כפי שהמלצנו. אולם בדהב יש גם אפשרות נוספת, ומוצלחת מאוד – חללי עבודה משותפים (Co Working Space). נכון לספטמבר 2023 יש בדהב שניים כאלה, וכדאי מאוד להכיר אותם. 

EL Coworking Space

הגדול, החדש והמומלץ מבין השניים הוא EL Coworking Space שנמצא בחלק הצפוני של הטיילת, צמוד למרכז הצלילה Mirage Divers. מדובר במקום נפתח בקיץ 2023, חדש לגמרי, מרווח, מואר ושטוף שמש (יש וילונות, לא לדאוג) ומציע המון אפשרויות לישיבה ממושכת, לפי מה שנוח לכם. במקום גם תא מבודד שבו אפשר לקיים שיחות וידאו (או רגילות) מבלי להפריע לשאר האנשים, ומספר רשתות אלחוטיות להתחבר אליהן. פתוח משעה 7:00 בבוקר, ומגיש גם קפה טוב מאוד. זהו מקום ברמה גבוהה מאוד ביחס למה שתמצאו בסיני, התמונות כאן ידברו בעד עצמן. 

מיקום בגוגל מפות

Mojo Cowork Cafe

המקום השני, שנמצא בלב דהב, הוא Mojo Cowork Cafe. זהו מקום קטן וצנוע יותר, אבל עושה את העבודה. יש במקום שתי קומות, התחתונה פתוחה לרחוב, אולם העליונה סגורה ושקטה יותר אם אתם צריכים מקום עם פחות רעש. יש רשת אחלוטית יציבה, וגם קפה וארוחות קלות. פתוח כל יום מ-9:00 בבוקר עד 22:00 בלילה. 

מיקום בגוגל מפות

נוודות דיגיטלית בסיני

חשמל בסיני

שקע החשמל בסיני הוא בעל 2 חורים עגולים (ללא הארקה). ניתן לחבר תקעים של 2 פינים לרוב שקעי החשמל בסיני ולהטעין טלפונים ניידים בקלות. על מנת לחבר תקעים של 3 פינים – כמו שכנראה המחשב שלכם צורך – יש להשתמש במתאם מסוים (תמונה למטה). 

החשמל יציב יחסית וזמין בכל שעות היום במלונות ובאזורי הציביליזציה שהם דהב, שארם ובחופים שקרובים לנואיבה (טרבין) ופחות יציב בקמפים השונים שנמצאים ברצועות החוף של ביר סוויר, אל מחש וראס א-שטן.

חשוב לציין שישנם גם לא מעט חופים באזורים האלו עם חשמל יציב, פשוט כדאי לבדוק את זה לפני שאתם מוצאים את עצמכם על "אי בודד" ללא חשמל.

את מתאם החשמל ניתן לרכוש בחנויות שעוסקות בחשמל וכלי בית, בדומה לחנויות שיש בישראל. החנויות האלו נפוצות למדי בדהב ושארם. במרכז נואיבה ישנה גם חנות כזאת, אך לא תמיד יש לה במלאי את המתאמים הנ"ל. לכן במידה ויש לכם הזדמנות להצטייד מראש, ואין לכם עניין להגיע לדהב מיד בהתחלה (למרות שביננו, דהב הכי שווה להתחלה) – כדאי שתביאו את המתאם אתכם. העלות של מתאם כזה בסיני היא שקלים בודדים, משהו בין 20 ל-50 לירות מצריות. 

מתאם חשמל כדי להתאים את השקעים ללפטופ. עבור תקע של שני פינים (להטענה של מכשיר סלולארי למשל) ניתן לחבר ללא מתאם.

 

לינה, מגורים והאזורים השונים

קצת קשה לנו לכתוב את החלק הזה מכיוון שאנחנו אוהבים יותר מידי אזורים בסיני, אבל ננסה להיות ממוקדים לענות בהתאם למטרה לשמה התכנסנו – נוודות דיגיטלית בסיני.

אז קודם כל, Overvew כללי: רוב אזורי התיירות של סיני (למעט סנטה קתרינה) נמצאים ממש על קו החוף של דרום סיני אשר פונה לכיוון מזרח (הים האדום, משם מגיעה הזריחה). מדובר ברצועת חוף אשר משתרעת על כ-230 ק"מ (!) בין טאבה לראס מוחמד (הנקודה הדרומית ביותר). לכן, ישנם לא מעט מקומות בדרך עם אווירות מגוונות ומאפיינים שונים.

מטאבה (מעבר הגבול) לראס מוחמד, זה הסדר של האזורים:

טאבה > טאבה הייטס > ביר סוויר > אל מחש > ראס השטן > נואיבה (טראבין) > דהב > שארם א-שייח'.

ראו כאן את מפת סיני.

כדי לעשות סדר, הנה כמה כמה מילים על כל אחד מהאזורים:

טאבה

אין ממש מה לעשות שם מלבד שלושה מלונות המתהדרים בדירוג של 5 כוכבים: מובנפיק, טאבה הוטל (הילטון לשעבר) וטאבה סנדס (האחרון מתאים יותר למהמרים מאשר לנופשים). המלונות נמצאים במרחק הליכה מהגבול, ולכן זו יכולה להיות תחנה נוחה ללילה אחד במידה ואתם מגיעים לסיני בלילה ולא רוצים לנסוע בכביש בחושך (אנחנו ממש לא ממליצים לנסוע על כבישי סיני בחושך, בטח לא בפעם הראשונה) או כתחנה אחרונה במידה ואתם צריכים לצאת מסיני השכם בבוקר. בנוסף, יש שם קליטה ישראלית לאינטרנט ושיחות, כך שזה יכול להיות נוח כדי לסגור פינות לפני שיוצאים למסע אחר הסים בסיני. מעבר לזה, דלגו, סיני הרבה יותר מעניינת מזה לנוודים.

טאבה הייטס

מדובר במתחם במרחק של רבע שעה מהגבול, בו יש ארבעה מלונות שחלקם מפוארים יותר וחלקם פחות (מהשווה ביותר לפחות שווה: מוזאיק ביץ' ריזורט, סטרנד ביץ', ביי וויו, אל וואקלה). המחירים יותר זולים מהמלונות בטאבה בורדר ולטעמנו גם יותר מפנקים. בכל מקרה, אין המון מה לעשות שם ואם אתם כבר בעניין של מלונות מפנקים, לכו על דהב או שארם.

ביר סוויר, אל מחש וראס א-שטן

חושות? חושות! מדובר בקמפים שנמצאים ממש על החוף, אבל ממש. רוב המקומות נחמדים ונעימים ובחלקם ישנם גם חדרים עם מזגן וחשמל במחירים נוחים יחסית. אם בחרתם ללכת לקמפ ואתם תלויים בחשמל, חשוב לוודא שיש חשמל יציב בקמפ הספציפי שבחרתם. בדרך כלל אל מחש וראס א-שטן יהיו הימור טוב יותר מבחינת חשמל יציב לעומת ביר סוויר שנמצאת רחוק יותר מנואיבה, המקום ממנו מגיע החשמל לקמפים.

אנחנו לא חושבים שכדאי להתחיל את הנוודות בסיני מהקמפים, פשוט כי ייתכן ולא תספיקו להצטייד בדברים שאתם צריכים כמו כרטיס SIM, מתאם חשמל וכדומה. מוטב להתחיל את המסע במקום בו תוכלו להתארגן על עצמכם בקרבת מקום, ואת הקמפים להשאיר לסופי שבוע של מנוחה ומפגש עם ישראלים, שבדרך כלל מתקבצים באזורים האלו.

דהב

גולת הכותרת, המקום המושלם עלי אדמות ובאופן כללי הנקודה הנוחה ביותר לנווד הדיגיטלי בסיני מבחינת הצטיידות, אינטרנט, מגורים וכניסה לעניינים. מדובר בעיירת חוף נעימה, עם טיילת מגוונת ומלאה במסעדות וחנויות. דהב מתהדרת בליברליות ובפתיחות שלה יחסית לאזורים אחרים במצרים.

בעיירה ישנם מלונות שונים באזור הטיילת (מרכז דהב), דירות Airbnb לרוב וריזורטים נפלאים, בעיקר בחופיה הדרומיים, אך גם באלו שמצפון למרכז העיר. מאוד קל למצוא מקומות לשבת לעבוד בהם ובעבר היו גם נסיונות של מקומיים וזרים להקים Co-Workspaces לנוודים דיגיטליים, כאשר כרגע ככל הידוע לנו, רק אחד מהם צלח והוא לא בדיוק מה שאתם מדמיינים.

שארם א-שייח'

טוב, זאת כבר ממש עיר. בשארם ישנם אין ספור מלונות והיא נחשבת לאחת מנקודות היציאה לצלילות הכי יפות בעולם כולו. בשארם ישנו גם שדה תעופה, כך שבמידה ואתם מתכננים להמשיך מסיני למקום אחר בעולם, היא יכולה לשמש לכם כנקודת מעבר. הרבה מאוד מהתיירות בשארם היא דווקא ממזרח אירופה (רוסיה, אוקראינה, בלרוס) ואיטליה. מלבד המלונות, ישנן גם דירות Airbnb לא רעות בכלל בשארם.

זוהי העיר המפותחת ביותר בסיני ובין שלל המקומות בה ניתן למצוא בה רשתות כמו פיצה האט, הארד רוק קפה, מקדונלד'ס, KFC ובתי קפה שנותנים וייב קצת יותר מערבי. בכל מקרה, צריך לזכור ששארם היא גדולה, סואנת וקצת יותר מחוספסת מהאזורים האחרים שיש לסיני להציע.

 

לסיכום, אפשרויות הלינה בסיני הן כאלו:

דירות Airbnb

דירת אירוח כנראה תהיה הפתרון ההולם ביותר לתקופה ארוכה של כשבועיים או חודש (תיכף נדבר על וויזות).

 

מלונות

מלון בסיני זו גם אופציה לא רעה, אך כדאי לקחת בחשבון שהיא ככל הנראה תהיה מעט יותר יקרה, בהתאם למקום שתבחרו. במידה ואתם מתכננים תקופה יחסית ארוכה במלון מסוים, היינו מציעים לכם קודם כל להזמין מספר ימים דרך אתר מסודר (אם אתם סגורים על המקום, שבוע יהיה אידיאלי), כך גם תבטיחו את מקומכם וגם תוכלו לנסות ולהמשיך את ההזמנה ישירות מול המלון כאשר מחירי ההזמנה באינטרנט הם נקודת הפתיחה שלכם (בד"כ מדובר במחירים זהים למחיר במלון עצמו, אך כאשר תרצו לחדש ישירות מול המלון תוכלו לקבל הנחה של כ-10%).

 

קמפים

לא היינו ממליצים לכם להתחיל מהקמפים מהסיבות שציינו למעלה (אינטרנט, חשמל), אבל אתם לגמרי יכולים להזמין מראש את החופשה שלכם לסופ"ש בקמפים. שימו לב שהקמפים היותר שווים נתפסים יחסית בזריזות ואיכשהו כאשר מזמינים מראש דרך אתר מסודר, המארחים נוטים לתת את החדרים והחושות הטובות יותר, גם שם הם מכירים את כוח הפידבק שאתם נותנים דרך האתרים האלו בסוף האירוח (כמובן שחשוב לכתוב בעת ההזמנה בהערות שאתם רוצים קו ראשון למים!).

 

אשרת שהייה וויזה לסיני (מצרים)

כל עוד אתם לא מתכננים להדרים מעבר לשארם או להמשיך לכיוון מצרים, אין צורך בוויזה בכניסה לסיני. אשרת השהייה שמקבלים בהגעה ללא ויזה עם דרכון ישראלי היא ל-15 ימים בכל כניסה מחודשת לסיני (כלומר אפשר לצאת ולהיכנס מיד כדי לחדש את האשרה), כך שאם אתם מתכננים חודש בדהב או שארם, תוכלו לנצל את הגיחה לגבול כדי לעשות סופ"ש בקמפ בדרך.

כישראלים, הוצאת ויזה מראש (תהליך מסורבל ולרוב מיותר), תאפשר לכם להישאר בסיני עד חודש ברצף וכאמור גם לעבור את שארם ולנסוע לכיוון קהיר. במידה ויש לכם דרכון זר, ניתן להוציא בהגעה ויזה לחודש בעלות של 25$ ולהאריך אותה די בקלות ל-3 ואפילו ל-6 חודשים במשרדים הרלוונטיים ובעלות נוספות.

לתהליך המלא של הוצאת ויזה למצרים ראו כאן.

 

כסף, עלויות ומחיה

המטבע הרשמי של סיני הוא לירה מצריות (EGP), והוא נמצא בקריסה בשנים האחרונות. נכון למאי 2023 שקל אחד שווה כ-8.5 לירות מצריות. ברוב המקומות מומלץ מאוד לדבר בלירות מצריות ולא בשקלים, דולרים, אירו וכל מטבע אחר שיגרום למוכרים בסביבה לבקש יותר. ההחרגות היחידות הן: מוניות מהגבול לכל מקום וקמפים באזור נואיבה שם נהוג לדבר בשקלים, ומלונות בכל סיני שם נהוג לדבר בדולרים (במלונות גם לא ניתן לשלם במטבע מקומי – דולר, אירו או כרטיס אשראי בלבד).

בכל מקום אחר, לטובתכם, דברו בלירות מצריות. לעוד מידע על התנהלות עם כסף בסיני – ראו כאן.

מגורים ולינה

טווח המחירים הוא רחב מאוד ונע בין 50–60 ₪ ללילה בחושות סבירות לילה כולל ארוחת בוקר, ועד כ-100$ ללילה בריזורטים יוקרתיים (כאמור, בקמפים מדברים בשקלים ובמלונות בדולרים, כדאי להתרגל). כמובן שככל שתזמינו לתקופה ארוכה יותר, המחירים יהיו זולים יותר. ברור שניתן גם למצוא חדרים יקרים יותר במלונות פאר, וגם זולים יותר במלונות פשוטים יחסית. הכל תלוי תקציב. 

דירה או וילה בסיני תעלה בין 30$ ל-150$ ללילה, כאשר דירה ממש סבבה או וילה צנועה לזוג או ליחיד תעלה בסביבות 45$ ללילה. גם כאן, אנחנו ממליצים להזמין דרך פלטפורמת הזמנות מסודרת כדי שאם "תופתעו" ברגע האחרון, יהיה עם מי לדבר. (רק מזכירים.. סיני היא לא אירופה ונחמד שיש איזושהי חברה טכנולוגית-מערבית שמפקחת על כל הסיפור הזה).

אוכל

ומה עושים עם אוכל? אפשר לבשל כמובן, רוב הדירות מצוידות היטב ומחירי חומרי הגלם בסופרים ובמרכולים נמוך בקטע מפתיע (בדקו כמובן איפה המקומיים קונים). אם אתם פחות בענייני הבישול, ארוחה במסעדה סבירה בערים (דהב / שארם) או בקמפ הוגן, לא אמורה לעלות יותר מ-200 עד 250 לירות (אלא אם בחרתם להתפנק על איזו מנה מהסרטים).

נסיעות

נסיעות זה נושא קצת יותר מורכב ותלוי איפה אתם נמצאים ולאן אתם רוצים להגיע. המחיר של מוניות מהגבול משתנה לפי העונה, הביקוש ומצב הרוח של הנהג. לכן, כדאי להזמין את הנסיעה הראשונה מהגבול למעוז חפצכם הראשון עוד כשאתם בארץ, ולקבוע מראש את המחיר ואת היעד.

כדי להתחיל את המסע ברגל ימין, ניתן להזמין מונית אונליין כאן באתר סיני וייבס, וליהנות משירות ברמה גבוהה יותר מהסטנדרט המקובל בסיני, עם נהג אמין ורכב חדיש וממוזג. 

לגבי נסיעות בתוך האזור בו תבחרו להיות, זה מאוד משתנה, בכל מקרה מונית בדהב בתוך העיר למרחק סביר אמורה לעלות כ-50 לירות ומונית מקמפ למרכז נואיבה בין 50 ל-100 לירות תלוי במרחק הקמפ.

 

אטרקציות ודברים לעשות

האטרקציות המרכזיות בסיני הן השקט והשלווה. משהו שניתן להרגיש ולהעריך באמת רק אחרי שמגיעים. מעבר לשתי אלה, יש כמובן טיולי שקיעה שאפשר לעשות עם מדריך מקומי (כ-150 לירות), השכרה של טרקטורונים (כ-200 לירות), שנירקול במים (קנו שנורקל בדהב בעלות חד פעמית של בין 200 ל-300 לירות ופתחו כל בוקר בשנרקול קצר, מומלץ בטירוף!), צלילות (החל מכ-50$ לצלילת הכרות ועד מאות דולרים לספארי צלילה מלא של מספר ימים), טיולים מגניבים בסביבה, מסעדות על החוף. סיני מלאה באטרקציות, בדיוק כמו כל מקום אחר שיצא לכם לנווד בו בעולם, פשוט תגיעו לסיני פתוחים ותראו שהיא תוביל אתכם לבד.

 

לסיכום

סיני היא מקום מדהים ומושלם לנוודים דיגיטליים, היא זולה, היא נעימה, היא קרובה, יש בה אינטרנט  סבבה ולא מעט דברים לעשות.

שני הדברים החשובים ביותר שיש לתכנן מראש לפני הגעה הם: התחברות לאינטרנט (חבילת גלישה או כרטיס SIM מקומי); ומקום לינה שצריך לסגור מראש כדי שלפחות הימים הראשונים יעברו בראש נקי, משם… זה המסע שלכם!

Sending
User Review
0% (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן