מעבר גבול טאבה

מעבר גבול טאבה

חופשה בסיני מתחילה בטאבה. יותר נכון במסוף הגבול בטאבה, הידוע גם בשמו הרשמי "מעבר גבול בגין". מעבר הגבול בטאבה, כמו כל מעבר גבול בעולם, כרוך בביורוקרטיה ובנהלים שיש להכיר, תשלומים שצריך לשלם, כללי "עשה ואל תעשה" ועוד כמה דברים שכדאי להכיר. משום שכל עבירה על הנהלים האלה, גם אם היא נעשית בתום לב, עלולה ליצור אי נעימות שאף אחד מאיתנו לא רוצה בחופשה שלו, ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על תהליך מעבר הגבול לסיני – איך זה קורה, במה זה כרוך, כמה זה עולה ומה לגבי כניסה עם רכב. 

אם אתם עדיין בשלב של הגעה עד למעבר הגבול – תוכלו למצוא את כל הפרטים שצריך לדעת בכתבה הזו על הגעה למעבר הגבול

מעבר הגבול לסיני – נעים להכיר

מעבר הגבול לסיני לא שונה ממעברים יבשתיים אחרים שאתם אולי מכירים מעקבה או ממסוף אלנבי בעמק הירדן. במידת מה המעבר גם דומה לנמלי תעופה (כמובן בלי החלק של העלייה למטוס…). המעבר עצמו פתוח 24 שעות, 7 ימים בשבוע וניתן לעבור בו בכל שעות היממה, למעט שני מועדים בשנה בהם הוא נסגר ל-24 שעות: יום כיפור וחג הקרבן המוסלמי. כמו כן, במהלך חודש הרמדאן נסגר הצד המצרי של המסוף בכל יום לכשעה וחצי עם השקיעה על מנת לאפשר לעובדים המצרים לקיים את מצוות שבירת הצום – ארוחת ה"איפטאר". המעבר כרוך בתשלום אגרה של 102 שקלים בצד הישראלי (+ 5 שקלים עמלה אם משלמים במקום) ועוד 405 לירות מצריות בצד המצרי, שהם כ-80 שקלים (במידה ומדרימים מאזור המלונות הקרוב לגבול). בסך הכל אורך המעבר כחצי שעה, למעט בימים עמוסים מאוד, כגון חופשות הקיץ והחגים שבהם צפוי עומס רב שיכול לעכב את המעבר במספר שעות. ניתן לחצות את מעבר הגבול גם עם הרכב הפרטי שלכם. לכל הנהלים, הפרטים והכללים היכנסו לכתבה על מעבר הגבול לסיני

מותר ואסור במעבר הגבול לסיני

כמו בכל מעבר גבול בעולם, קיימים נהלים ברורים לגבי מה מותר ומה אסור להעביר מצד לצד. יחד עם זאת, בעוד שאת הצד הישראלי רובנו מכירים היטב ומודעים לנהלים, בצד המצרי הכללים לא תמיד ברורים ולפעמים אנחנו תלויים בגחמה של פקיד אקראי שמערים קשיים מחוסר מודעות או סתם מניסיון לקבל מכם טיפ. מעבר לכך, היו גם בעבר לא מעט מקרים שבהם מטיילים העבירו איתם חפץ או חומר אסור בתום לב ומבלי לדעת שהם עוברים על החוק, והסתבכו בשל כך עם הרשויות במצרים. משום שאף אחד מאיתנו לא רוצה להסתבך שלא לצורך, הכנו לכם רשימה של מה מותר ומה אסור להעביר דרך מסוף הגבול בטאבה. אנו ממליצים לעבור עליה בכל פעם שאתם מתכוננים לנסיעה לסיני, ומיד לאחר מכן לעבור על התיק שלכם כדי לוודא שלא נשאר בו בטעות מהשו מהרשימה האזורה. קראו כאן על מותר ואסור במעבר הגבול לסיני.  

תשלום אגרת מעבר הגבול לסיני

מעבר הגבול לסיני כרוך, כאמור, בתשלום אגרה, גם בצד הישראלי וגם בצד המצרי. כל אדם מגיל שנתיים חייב בתשלום אגרה. האגרה מתעדכנת מידי שנה, והיא עומדת נכון לשנת 2020 על 102 שקלים בצד הישראלים (+ 5 שקלים עמלה אם משלמים במקום) ועוד 405 לירות מצריות בצד המצרי. יש מקרים בהם ניתן פטור מתשלום אגרת המעבר, וכן יש מספר דרכים מומלצות בהן ניתן לשלם את האגרה מראש כדי לחסוך את העמלה ולא פחות חשוב – לחסוך גם את התור בכניסה בימים עמוסים. על כל הדרכים האפשריות בהן תוכלו לשלם, כולל קישור מהיר לתשלום קראו בכתבה על תשלום אגרת המעבר לסיני.

מעבר הגבול לסיני עם רכב

לסיני אפשר גם להיכנס עם הרכב הפרטי שלכם. זהו יתרון גדול מאוד, במיוחד אם אתם נוסעים עם כל המשפחה וסוחבים אתכם הרבה ציוד, וגם אם אתם מתככנים לטייל לבקר ביותר ממקום אחד. כניסה עם רכב לסיני מאפשרת גמישות, חוסכת סחיבות ארוכות וכמו כן ומייתרת את התלות בלוחות הזמנים של נהגי המוניות בסיני. הכניסה עם רכב כרוכה במעט ביורוקרטיה במעבר הגבול וגם בתשלום נוסף, אולם כל מי שנכנס עם רכב מדווח כי העיכוב והתשלום משתלמים לחלוטין כאשר יוצאים מהצד השני עם הרכב. על כל הנהלים, התשלומים והאפשרויות של מעבר עם רכב קראו בכתבה הזו על כניסה עם רכב לסיני

מעבר הגבול לסיני עם כלב

גם לכלב שלנו מגיע חופש, ולפעמים אנחנו סתם לא רוצים להיפרד ממנו לתקופה ארוכה מידי. בדיוק בשביל זה יש אפשרות לרדת לסיני גם עם ידידנו הטוב ביותר. זה כרוך כמובן בביקורת וטרינרית וגם בקצת ביורוקרטיה, אבל זה בחלט אפשרי. חשוב לומר שמעבר לביורוקרטיה, השיקולים אם לקחת את הכלב לסיני צריכים להביא בחשבון גם את העובדה שרוב הכלבים המשוטטים בחופי סיני אינם מחוסנים ולא תמיד משויכים לבעלים, מה שאומר שהתרועעות איתם עלולה להיות מסוכנת לכלב שלנו. לכן, קחו זאת בחשבון במערך השיקולים שלכם. כמו כן, אם היעד שלכם הוא מלון בסיני, יש לברר מראש האם הכנסת כלב לשטח המלון אפשרית. את כל הפרטים אפשר למצוא בכתבה על מעבר הגבול לסיני עם כלב

מעבר הגבול לסיני פתוח 24 שעות, 7 ימים בשבוע, למעט יום כיפור וחג הקרבן המוסלמי. את כל הפרטים על מעבר הגבול תוכלו למצוא באתר סיני וייבס.

כן. אין בעיה להעביר אוכל ושתייה בכמות אישית ולא מסחרית. את הרשימה המלאה של מה שמותר ואסור להעביר דרך מעבר הגבול תוכלו לקרוא באתר.

יש אפשרות להיכנס לסיני עם הרכב הפרטי דרך מעבר גבול טאבה. את כל הפרטים לגבי הפרוצדורה והעלויות תוכלו לקרוא בפירוט באתר.

הכניסה לסיני כרוכה בתשלום אגרת מעבר בצד הישראלי וכן בצד המצרי, שבמסכמות יחד בכ-180 ש"ח. תוכלו לשלם את האגרה בצד הישראלי און ליין ולחסוך את התור. קישור ישיר לתשלום תמצאו באתר.

Sending
User Review
0 (0 votes)
רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן