ביטוח נסיעות לאנשים עם בעיות רפואיות

מאות אלפי ישראלים נוסעים מידי שנה לסיני, בעיקר בחגים כמו פסח וסוכות, וכמובן בעונת הקיץ. בקרב לא מעט מהיורדים לסיני רווחת ההנחה כי ניתן לוותר על רכישת ביטוח נסיעות מאחר ורבים מהם טוענים כי אין בו צורך משום הקרבה הרבה לישראל. אולם המציאות היא שנסיעה לסיני היא בדיוק כמו כל יציאה אחרת מגבולות המדינה, לכן חשוב להקפיד על רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל גם כאשר מתכננים חופשה בסיני, על אחת כמה וכמה אם אתם סובלים מבעיות רפואיות שעשויות להסתבך במהלך הטיול.

ביטוח נסיעות אישי לנוסעים לסיני

באופן כללי, ביטוח נסיעות לסיני או ליעד אחר, כולל כיסוי למגוון מקרים בהם המבוטח זקוק לטיפול רפואי, לפינוי או לחילוץ מהמקום בו הוא נמצא. הכיסוי כולל בין השאר גם פיצוי כספי עבור גניבה או אובדן כבודה, ולרוב הפוליסה מכסה גם מקרים של ביטול או קיצור החופשה מסיבות רפואיות. חשוב לדעת שזהו ביטוח אישי המותאם באופן פרטני בהתאם לגיל המבוטח, היעד אליו נוסעים, אופי ומטרת החופשה והמצב הרפואי המשתנה מאדם לאדם. 

לכן, אם אתם סובלים מבעיה רפואית מסוימת חובה עליכם לעדכן את סוכן הביטוח ולא להחסיר מידע מאחר שהסתרה כזו או מסירת מידע רפואי לא מלא יכולה לגרור לאי כיסוי או הפחתת הכיסוי הביטוחי. לכן, חשוב שסוכן ביטוח מיומן יתאים עבורכם באופן אישי פוליסה הכוללת כיסוי רחב יותר בהתאם למצב הרפואי שלכם ועל פי הסיכונים הקיימים. לא מעט ישראלים מוותרים על ביטוח נסיעות לסיני בגלל המרחק הקצר מאילת, והם לוקחים סיכונים מיותרים ומשוכנעים שבעת הצורך הם יוכלו לחצות במהירות את הגבול ולקבל שירותי רפואה מתקדמים יותר באילת. המציאות מעט שונה, מאחר ומי שסובל ממצב רפואי כלשהו זקוק ברוב המקרים לטיפול מהיר וללא דחיות ועיכובים. ללא כיסוי ביטוחי תיאלצו לשלם הרבה מאוד כסף כדי לקבל שירותי רפואה בסיני במרפאות או בבתי החולים, זהו שיקול נוסף שעליכם להתייחס אליו בהתאם. 

שירותי הרפואה בסיני, הגם שהם קיימים, אינם מהמתקדמים בעולם. יש לעתים מחסור בציוד ובתרופות, וגם כוח האדם לא תמיד מיומן באבחון ובטיפול במצבים רפואיים חמורים ומורכבים. לכן, אם אתם סובלים ממחלות לב וכלי דם, מסוכרת, מסרטן, ממחלה כרונית או אם אתם רוצים לנסוע לסיני ואתם אחרי הליך רפואי מורכב, למשל ניתוח לב, רצוי מאוד לרכוש ביטוח רחב יותר הכולל כיסוי רפואי בחו"ל גם במקרה של החמרת המצב הרפואי שיאפשר לכם טיפול חירום בסיני ופינוי מהיר (לעיתים באמצעות הטסה רפואית) לבית חולים בישראל.

כיסוי ביטוחי רחב לכל מצב רפואי קיים

בדומה לביטוח בריאות פרטי, כאשר רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל, אחת השאלות הכי חשובות בתהליך רכישת הביטוח הוא השאלון הרפואי. בשאלון זה תשאלו לגבי מחלות כרוניות, האם אושפזתם בחודשים האחרונים, האם אתם סובלים מנכות, מוטלים כדורים בקביעות וכדומה.

ישנם הבדלים עצומים ומשמעותיים בין הפוליסות השונות. מרבית חברות הביטוח משווקות כיום ביטוחי נסיעות לחו"ל המתאימים לאנשים בריאים ללא כל בעיה. אולם אם השבתם בחיוב על אחת מהשאלות בשאלון הרפואי, ייתכן ותזדקקו לביטוח מיוחד לאנשים עם בעיות רפואיות. ביטוח נסיעות לסיני לאנשים עם בעיות רפואיות אינו שונה במהותו מביטוח נסיעות לחו"ל לכל מצב רפואי. למעשה, זו אותה פוליסה עם שינויים קלים בהתאם למאפייני היעד, המבוטח והסיכונים הקיימים. 

כדי לרכוש ביטוח נסיעות לסיני המיועד לאנשים עם מחלות כרוניות או בעיה רפואית אחרת יש לעבור חיתום רפואי מקצועי. הביטוח הרגיל לנוסעים לחו"ל אינו מכסה אנשים עם בעיות רפואיות קיימות מאחר והסיכון לחברת הביטוח גבוה יותר וצריך לשלם על הרחבת הסיכון, לכן הכרחי לרכוש ביטוח מתאים, בעיקר כאשר מדובר בחולה כרוני שמצבו עלול להידרדר בקלות בסיני בגלל תנאי ההיגיינה, תנאי מזג האוויר, חשיפה לזיהומים וחיידקים שלא קיימים בישראל ובגלל סיבות נוספות.

ראוי לציין כי מעבר לסיכונים של תנאי השטח ומזג האוויר, בסיני תתקשו לקבל שירות רפואי מהיר ויעיל, המרחק מבתי החולים ומרופאים מיומנים עשוי להיות רב, בהתאם לאזור בו תבחרו לנפוש, והחולה חשוף לסיכון רב ועלול להיוותר ללא מענה רפואי הולם למצבו הבעייתי מלכתחילה.

פוליסה מקיפה לאנשים עם בעיות רפואיות מאפשרת גם לחולים כרוניים לאחר הליך רפואי כמו ניתוח, לבלות עם המשפחה והחברים בסיני, בלי לחשוש ולדאוג. הפוליסה מבטיחה כי ברגע האמת תוכלו לקבל טיפול רפואי ללא בעיה ובלי עיכובים מיותרים ומסכני חיים. חברת הביטוח ממנה רכשתם את הפוליסה תדאג לכיסוי ההוצאות הכספיות בעוד אתם תוכלו להתרכז בטיפול הרפואי ובהחלמה.

דוגמאות למצב רפואי קיים שחשוב לעדכן את חברת הביטוח בכדי להימנע מאי כיסוי ביטוחי:

 • יתר לחץ דם, שומנים בדם, תת פעילות של בלוטת התריס
 • חולי סוכרת
 • מחלות לב, ניתוחי צנתור
 • קוצר נשימה, אלרגיות חריפות
 • אשפוזים בחודשים האחרונים (חובה לדווח ולוודא כיסוי)
 • נכות, מוגבלות
 • טיפול תרופתי כדרך קבע
 • הריון (הכיסוי למקרה זה הוא בהרחבה נפרדת) 

חשוב לדעת שבמידה וקרה אירוע ביטוחי, חברת הביטוח עשויה לבדוק את התיק הרפואי שלכם לפני שיזכו את חשבון הבנק שלכם (החזר הוצאות הרפואיות). לכן אסור להסתיר מידע ויש לנהוג בשקיפות מלאה.

מה כולל ביטוח נסיעות לסיני לאנשים עם בעיות רפואיות?

באופן כללי, ביטוח נסיעות לסיני לאנשים עם בעיות רפואיות כולל את הכיסויים הבאים:

 • הוצאות אשפוז בבית חולים בסיני
 • הוצאות רפואיות במהלך החופשה בסיני
 • פינוי יבשתי או אווירי מסיני בהתאם לצורך
 • טיפול חירום בשיניים
 • תרופות
 • כיסוי הוצאות רפואיות בישראל עקב תאונה בסיני
 • העברת גופה 
 • הוצאות מיוחדות כמו ביטול או קיצור נסיעה, הוצאות בגין נסיעה ומלון למלווה וכדומה
 • פיצוי בגין אובדן כבודה
 • כיסוי תאונות אישיות במקרה מוות או נכות
 • כיסוי צד שלישי
Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

ביטוח נסיעות לחו"ל במקרים מיוחדים

אם הינך מאובחן/ת במחלה כרונית כלשהי, נכות קבועה, נוטל/תרופות על בסיס קבוע או שעברת הליך רפואי מורכב לאחרונה (הגעה לחדר מיון, אשפוז, בדיקות מקיפות עם תוצאות שליליות, ניתוחים וכדומה) – חשוב להתאים את פוליסת הביטוח למצבך הרפואי, על מנת להעניק לך את הכיסוי המתאים.

אין לך בעיה רפואית מיוחדת או מחלה כרונית? לחץ/י כאן לעריכת ביטוח אונליין עכשיו

השאיר/י פרטים בטופס כאן למטה ונציג שלנו יחזור אליך עם הצעה לביטוח נסיעות המתאים לך:
יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן