ספארי צלילה חברתי בסיני

עודכן לאחרונה: יולי 30, 2023

בקצרה (אמ;לק)

  • ספארי צלילה הוא מסע בן מספר ימים עד שבוע למטרות צלילה, על ספינה ובה כל התנאים הדרושים לשהיה וצלילה. 
  • אבנר אפרתי, מדריך צלילה מאילת, השיק מיזם חברתי חדש ובו הוא מארגן עבורכם ספארי צלילה במחיר העלות שלו. 
  • במסגרת הספארי החברתי, אבנר דואג לכל הסידורים הנדרשים ממעבר הגבול ועד החזרה אליו עבור הנרשמים לספארי, ומשום שאין כוונת רווח המחיר נותר ידידותי לכל כיס. 
  • בנוסף, אבנר מעביר קורסי צלילה בעברית במועדון צלילה בדהב. 

לא צריך להיות מומחה עולמי לצלילה כדי להכיר את העובדה שסיני היא אחד היעדים היפים והפופולריים בעולם עבור צוללנים. במעמקי הים האדום חבוי אוצר בלום של הטבע, ובו מאות מינים של שוכני ים בשלל צבעים ובמגוון צורות: אלמוגים, דגים, קיפודי ים, צבים, סרטנים ואפילו כרישים פה ושם. באתרי הצלילה הדרומיים יותר, אחרי שארם א-שייח, בואכה ראס נצרני ומיצרי טיראן, חבויות אפילו ספינות טרופות ששקעו למצולות ונותרו שם כדי לשמש בתי גידול לשוכני הים, וגם להיות אתר עליה לרגל לצוללנים מרחבי העולם.

אחת הדרכים לראות את כל הטוב הזה היא ספארי צלילה. משום שיש כל כך הרבה מה לראות והאתרים היפים באמת נמצאים בחלקים העמוקים יותר של הים, מועדוני צלילה רבים בסיני מציעים ספארי צלילה – הפלגה של מספר ימים (בדרך כלל ארבעה עד שבעה) אל הים האדום בספינה מצוידת ומאובזרת. במהלך ההפלגה צוללים מספר פעמים בכל יום (וגם פעם אחת בכל לילה) אל המקומות היפים ביותר שיש למעמקי הים האדום להציע. הובלה וארגון של ספארי כזה היא מעט מורכבת ולכן בדרך כלל מחירו גבוה, למרות שיודעי דבר מספרים שהוא שווה כל לירה.

ספארי צלילה
צילום: אבנר אפרתי

לפני הכל – ביטוח צלילה

חשוב לציין שאם אתם מתכננים לצלול בסיני, כל סוג של צלילה – מצלילת היכרות ועד ספארי צלילה – יש לרכוש מראש ביטוח נסיעות מתאים. ביטוח הנסיעות הבסיסי אינו מכסה מקרים בהם תזדקקו לטיפול או כיסוי הוצאות בעקבות צלילה, ולשם כך יש לרכוש ביטוח צלילה לסיני. העלות הנוספת היא לא גבוהה ובטח שווה את השקט הנפשי שלכם מתחת למים. זה לא המקום לחסוך בו. 

ספארי צלילה חברתי בסיני

רעיונות מוצלחים של אנשים טובים, מסתבר, יש בכל מקום. אבנר אפרתי, מדריך צלילה מאילת, החליט שהוא רוצה לעודד כמה שיותר אנשים לראות את הפלא שחבוי בים האדום, להנגיש עבורם את החוויה, ועל הדרך גם ליהנות מחופשה מפנקת. בחודשים האחרונים הוא מציע דבר שנקרא "ספארי צלילה חברתי". מה זה חברתי? אבנר יארגן עבורכם את הנסיעה, ההפלגה וכל הסידורים הנדרשים כדי לצאת אליה, ואתם תשלמו בדיוק את המחיר הנקוב שלה כאילו עשיתם את הכל בעצמכם ללא עזרתו. וכך, כאשר אין מטרת רווח מכל העניין, המחיר צונח משמעותית ומאפשר להרבה יותר אנשים לחוות ספארי צלילה אמיתי של שבוע שלם, על ספינה מרווחת בלב הים.

רגע, מה זה "כל הסידורים הנדרשים" בעצם?

טוב ששאלתם. כדי לצאת לספארי צלילה צריך קודם כל לתאם עם מדריך צלילה מקומי, משום שלא ניתן לצלול בסיני ללא ליווי של אחד כזה. מעבר לכך, צריך להגיע איכשהו לנקודת היציאה בשארם א-שייח (וגם לחזור ממנה), לארגן לעצמכם לינה, ארוחות וציוד צלילה בסיסי. בפועל, אתם פטורים מכל אלה והכל מאורגן עבורכם מרגע מעבר הגבול ועד החזרה אליו, להזכירכם במחיר עלות בלבד.  

עוד כמה דברים שחשוב לדעת על ספארי הצלילה החברתי של אבנר

כדי לצלול באופן כללי, ובטח כדי לצאת לספארי צלילה אתם צריכים קודם לעבור קורס צלילה. כדי לצאת לספארי רצוי מאוד שתהיו בוגרי קורס צלילה של כוכב שני משום שרבים מהאתרים שתבקרו בהם יהיו בעומק של יותר מ-18 מטרים שמאפשר לכם הכוכב הראשון.

אם אתם רוצים לעבור קורס צלילה בסיני, בטח תשמחו לשמוע שאבנר אפרתי גם מעביר קורסים כאלה. עיקר העבודה שלו כמדריך צלילה היא באילת, אך ניתן בתיאום מראש לעבור תחת הדרכתו של אבנר גם קורס צלילה במועדון Mirage Divers בדהבהקורס מתקיים בעברית, שזה יתרון גדול מאוד על פני קורסים אחרים בסיני שמתנהלים באנגלית או בערבית.

אם אתם כבר בוגרי כוכב ראשון, יש לכם גם אפשרות לצאת לספארי ובמהלכו לעבור הסמכה לכוכב שני על ידי אבנר, ממש על הספינה שבה אתם מפליגים.

חלק מאתרי הצלילה נמצאים בשטחים שהכניסה אליהם כרוכה באשרת מעבר (ויזה) למצרים, ועל כן אתם חייבים להנפיק לעצמכם אחת לפני הנסיעה. אל תיקחו על עצמכם את הסיכון של לצאת ללא ויזה למצרים, משום שזה עלול לגרור אי נעימויות גם לכם וגם לקבוצה כולה.

הספארי של אבנר הוא חברתי ולא אישי, ולכן הוצאות הנחשבות אישיות לא כלולות כמובן במחיר – אגרת המעבר בצד הישראלי, ציוד אישי נוסף שאתם משתמשים בו, טיפים וקניות והוצאות שונות על פי ראות עיניכם.

כפי שכבר נאמר – כדי לקחת חלק בספארי צלילה יש לרכוש ביטוח צלילה ייעודי לפני הנסיעה. ניתן להרחיב את ביטוח הנסיעות הרגיל שאתם רוכשים לפני נסיעה לחו"ל לביטוח ספורט מורחב הכולל גם צלילה, ניתן דרך חברת פספורט קארד לערוך ביטוח משולב (מורחב) שגם מכסה את ביטוח הצלילה וגם מהווה ביטוח נסיעות לחו"ל לכל מקרה שנקווה שלא יבוא.

צילום: אבנר אפרתי

הספארי החברתי של אבנר יוצא אחת לחודשיים-שלושה בערך, וניתן לעקוב אחר המועדים, לקבל יותר פרטים, להתרשם ולהירשם בעמוד הפייסבוק שלו או בטלפון: 054-8080185. 

ואחרי שאתם חוזרים, אל תשכחו רק לשתף אותנו איך היה כדי שגם אחרים יוכלו ליהנות מספארי צלילה במחיר שווה לכל כיס.

גם לכם יש מיזם חברתי ששווה לספר עליו? יוזמה מעניינת שכדאי שנכיר? רעיון שיכול לעניין את המטיילים בסיני? ספרו לנו עליו ונשמח לשתף בו את גולשי האתר. דברו איתנו כאן

Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן