ספארי צלילה חברתי בסיני

בקצרה (אמ;לק)

  • ספארי צלילה הוא מסע בן מספר ימים עד שבוע למטרות צלילה, על ספינה ובה כל התנאים הדרושים לשהיה וצלילה. 
  • אבנר אפרתי, מדריך צלילה מאילת, השיק מיזם חברתי חדש ובו הוא מארגן עבורכם ספארי צלילה במחיר העלות שלו. 
  • במסגרת הספארי החברתי, אבנר דואג לכל הסידורים הנדרשים ממעבר הגבול ועד החזרה אליו עבור הנרשמים לספארי, ומשום שאין כוונת רווח המחיר נותר ידידותי לכל כיס. 
  • בנוסף, אבנר מעביר קורסי צלילה בעברית במועדון צלילה בדהב. 

לא צריך להיות מומחה עולמי לצלילה כדי להכיר את העובדה שסיני היא אחד היעדים היפים והפופולריים בעולם עבור צוללנים. במעמקי הים האדום חבוי אוצר בלום של הטבע, ובו מאות מינים של שוכני ים בשלל צבעים ובמגוון צורות: אלמוגים, דגים, קיפודי ים, צבים, סרטנים ואפילו כרישים פה ושם. באתרי הצלילה הדרומיים יותר, אחרי שארם א-שייח, בואכה ראס נצרני ומיצרי טיראן, חבויות אפילו ספינות טרופות ששקעו למצולות ונותרו שם כדי לשמש בתי גידול לשוכני הים, וגם להיות אתר עליה לרגל לצוללנים מרחבי העולם.

אחת הדרכים לראות את כל הטוב הזה היא ספארי צלילה. משום שיש כל כך הרבה מה לראות והאתרים היפים באמת נמצאים בחלקים העמוקים יותר של הים, מועדוני צלילה רבים בסיני מציעים ספארי צלילה – הפלגה של מספר ימים (בדרך כלל ארבעה עד שבעה) אל הים האדום בספינה מצוידת ומאובזרת. במהלך ההפלגה צוללים מספר פעמים בכל יום (וגם פעם אחת בכל לילה) אל המקומות היפים ביותר שיש למעמקי הים האדום להציע. הובלה וארגון של ספארי כזה היא מעט מורכבת ולכן בדרך כלל מחירו גבוה, למרות שיודעי דבר מספרים שהוא שווה כל לירה.

ספארי צלילה
צילום: אבנר אפרתי

אבל רעיונות מוצלחים של אנשים טובים, מסתבר, יש בכל מקום. אבנר אפרתי, מדריך צלילה מאילת, החליט שהוא רוצה לעודד כמה שיותר אנשים לראות את הפלא שחבוי בים האדום, להנגיש עבורם את החוויה, ועל הדרך גם ליהנות מחופשה מפנקת. בחודשים האחרונים הוא מציע דבר שנקרא "ספארי צלילה חברתי". מה זה חברתי? אבנר יארגן עבורכם את הנסיעה, ההפלגה וכל הסידורים הנדרשים כדי לצאת אליה, ואתם תשלמו בדיוק את המחיר הנקוב שלה כאילו עשיתם את הכל בעצמכם ללא עזרתו. וכך, כאשר אין מטרת רווח מכל העניין, המחיר צונח משמעותית ומאפשר להרבה יותר אנשים לחוות ספארי צלילה אמיתי של שבוע שלם, על ספינה מרווחת בלב הים.

רגע, מה זה "כל הסידורים הנדרשים" בעצם?

טוב ששאלתם. כדי לצאת לספארי צלילה צריך קודם כל לתאם עם מדריך צלילה מקומי, משום שלא ניתן לצלול בסיני ללא ליווי של אחד כזה. מעבר לכך, צריך להגיע איכשהו לנקודת היציאה בשארם א-שייח (וגם לחזור ממנה), לארגן לעצמכם לינה, ארוחות וציוד צלילה בסיסי. בפועל, אתם פטורים מכל אלה והכל מאורגן עבורכם מרגע מעבר הגבול ועד החזרה אליו, להזכירכם במחיר עלות בלבד.  

עוד כמה דברים שחשוב לדעת על ספארי הצלילה החברתי של אבנר

כדי לצלול באופן כללי, ובטח כדי לצאת לספארי צלילה אתם צריכים קודם לעבור קורס צלילה. כדי לצאת לספארי רצוי מאוד שתהיו בוגרי קורס צלילה של כוכב שני משום שרבים מהאתרים שתבקרו בהם יהיו בעומק של יותר מ-18 מטרים שמאפשר לכם הכוכב הראשון.

אם אתם רוצים לעבור קורס צלילה בסיני, בטח תשמחו לשמוע שאבנר אפרתי גם מעביר קורסים כאלה. עיקר העבודה שלו כמדריך צלילה היא באילת, אך ניתן בתיאום מראש לעבור תחת הדרכתו של אבנר גם קורס צלילה במועדון Mirage Divers בדהבהקורס מתקיים בעברית, שזה יתרון גדול מאוד על פני קורסים אחרים בסיני שמתנהלים באנגלית או בערבית.

אם אתם כבר בוגרי כוכב ראשון, יש לכם גם אפשרות לצאת לספארי ובמהלכו לעבור הסמכה לכוכב שני על ידי אבנר, ממש על הספינה שבה אתם מפליגים.

דבר נוסף שאתם צריכים כדי לקחת חלק בספארי צלילה הוא לרכוש ביטוח צלילה לפני הנסיעה. ניתן להרחיב את ביטוח הנסיעות הרגיל שאתם רוכשים לפני נסיעה לחו"ל לביטוח ספורט מורחב הכולל גם צלילה, או לרכוש ביטוח צלילה בנפרד, ביטוח נפרד אפשר לרכוש באמצעות ההתאחדות הישראלית לצלילה. אך כנראה כבר יהיה יותר נכון לרכוש בפספורט קארד ביטוח משולב (מורחב) שגם מכסה את ביטוח הצלילה וגם מהווה ביטוח נסיעות לחו"ל לכל מקרה שנקווה שלא יבוא.

חלק מאתרי הצלילה נמצאים בשטחים שהכניסה אליהם כרוכה באשרת מעבר (ויזה) למצרים, ועל כן אתם חייבים להנפיק לעצמכם אחת לפני הנסיעה. אל תיקחו על עצמכם את הסיכון של לצאת ללא ויזה למצרים, משום שזה עלול לגרור אי נעימויות גם לכם וגם לקבוצה כולה.

הספארי של אבנר הוא חברתי ולא אישי, ולכן הוצאות הנחשבות אישיות לא כלולות כמובן במחיר – אגרת המעבר בצד הישראלי, ציוד אישי נוסף שאתם משתמשים בו, טיפים וקניות והוצאות שונות על פי ראות עיניכם.

צילום: אבנר אפרתי

הספארי החברתי של אבנר יוצא אחת לחודשיים-שלושה בערך, וניתן לעקוב אחר המועדים, לקבל יותר פרטים, להתרשם ולהירשם בעמוד הפייסבוק שלו או בטלפון: 054-8080185. 

ואחרי שאתם חוזרים, אל תשכחו רק לשתף אותנו איך היה כדי שגם אחרים יוכלו ליהנות מספארי צלילה במחיר שווה לכל כיס.

גם לכם יש מיזם חברתי ששווה לספר עליו? יוזמה מעניינת שכדאי שנכיר? רעיון שיכול לעניין את המטיילים בסיני? ספרו לנו עליו ונשמח לשתף בו את גולשי האתר. דברו איתנו כאן

Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
יורד׊׉ לסיני בקרוב? הנה כמה עצות חשובות:

הזמינו מלון מראש
יש באתר מבחר רחב של מלונות מומלצים וככל שהזמן עובר המבחר מצטמצם (מספר החדרים מוגבל הרי) והמחירים מתייקרים. אל תבזבזו זמן ופשוט הזמינו רגע מלון.

עשו ביטוח נסיעות
חופשה טובה בסיני היא חופשה רגועה, ואין יותר רגוע מלדעת שגם אם חלילה קרה משהו, יש כיסוי ויש מי שידאג לסידורים הדרושים ולפיצוי במקרה הצורך (סוכן טוב יציע שירות לקוחות צמוד ויהיה זמין בווטסאפ באופן שוטף).

הגיעו ערוכים למעבר הגבול
רכשו מראש את אגרת המעבר (חוסך תור מיותר ואת העמלה), המירו שקלים לדולרים בצ'יינג' הקרוב לבית (אחר כך, בסיני, החליפו את הדולרים ללירות) והזמינו מונית מראש… אבל עשו את כל אלה רק אחרי הזמנת המלון וקבלת אישור ודאי על ההזמנה!

רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן