צלילת היכרות בסיני

עודכן לאחרונה: אוגוסט 20, 2023

סיני היא יעד מושלם לחובבי צלילה מכל העולם. הנופים המדהימים שיש על הקרקע בסיני מחווירים לעומת הנופים הצבעוניים שמחכים מתחת למים. אלפי מינים של אלמוגים, דגה ושוכני ים נוספים, ספינות טרופות ושוניות ענק במגוון עצום של צבעים – כל אלה חיים להם בנחת מתחת למי הים האדום ומקבלים בשמחה אורחים, כל עוד כמובן הם לא מפריעים לאורח החיים שלהם להתקיים.

כדי לשמר את האתרים המדהימים הללו, הצלילה בסיני חייבת להתבצע עם מדריך מקומי בלבד, גם לבעלי רישיון צלילה. לא ניתן להגיע עם ציוד אישי ולצלול באופן עצמאי, אלא רק דרך אחד ממועדוני הצלילה הרבים בחצי האי. אל דאגה – לא רק שהם רבים, חלק גדול מהם גם מקצועיים מאוד, מכירים היטב את הים ואיך מתנהגים בו וכמובן את אתרי הצלילה היפים ביותר.

ומה עם מי שאין ברשותו רישיון צלילה? גם הוא יכול לצלול. ניתן לרדת אל מתחת למים גם ללא רישיון, כמובן בליווי צמוד של מדריך ולאחר הדרכה מתאימה, במסגרת צלילת היכרות.

סיני צלילה

לפני הכל – ביטוח צלילה

חשוב לציין שאם אתם מתכננים לצלול בסיני, כל סוג של צלילה – מצלילת היכרות ועד ספארי צלילה – יש לרכוש מראש ביטוח נסיעות מתאים. ביטוח הנסיעות הבסיסי אינו מכסה מקרים בהם תזדקקו לטיפול או כיסוי הוצאות בעקבות צלילה, ולשם כך יש לרכוש ביטוח צלילה לסיני. העלות הנוספת היא לא גבוהה ובטח שווה את השקט הנפשי שלכם מתחת למים. זה לא המקום לחסוך בו. 

מה זה צלילת היכרות?

צלילת היכרות (המכונה בסיני Discover Scuba Diving או Introduction Dive) היא צלילה למי שאינו בעל רישיון ורוצה לנסות להרגיש איך זה לנשום מתחת למים. צלילה כזו מתאימה למי שחושב על קורס צלילה אך חושש ומעדיף לנסות קודם כדי להבין איך הוא מרגיש עם זה, או למי שרוצה רק התנסות חד פעמית בעולם הצלילה ולא מעוניין בקורס מלא.

חשוב לומר שצלילת היכרות אינה מעניקה הסמכה לצלול בהמשך, אלא היא חד פעמית. ניתן כמובן לבצע כמה צלילות היכרות שתרצו, אולם כדי לקבל תעודה והסמכה תצטרכו לבצע קורס צלילה. בצלילת היכרות בעצם תרגישו לראשונה איך זה לשהות מתחת למים, תתנסו בעלייה וירידה לעומק של עד 6 מטרים וכמובן תוכלו להתרשם מהעולם התת מימי העשיר, שנשקף רק בחלקו באמצעות משקפת ושנורקל מעל לפני הים.

צלילת היכרות – כל אחד יכול?

בגדול כן. כל עוד אתם מעל גיל 10 (בישראל זה 12) והבריאות שלכם תקינה (תצטרכו לחתום על הצהרת בריאות). אין צורך בניסיון קודם, תיאורטי או מעשי. את כל הידע תרכשו במסגרת צלילת ההיכרות.

הצלילה כוללת את לימוד נהלי הבטיחות והכישורים הבסיסיים, כולל הסימנים הנדרשים כדי לתקשר מתחת למים; אימון לנשימות מתחת למים, תחילה במים רדודים; וצלילה אחת במים פתוחים עד לעומק של 6 מטרים לאחר שתרכשו מיומנות בסיסית.

כל הסיפור אורך 50 דקות עד שעה, וממש ממש כיף!

איפה עושים צלילת היכרות בסיני?

כאמור, יש חובה לצלול בסיני בליווי של מדריך מקומי בלבד, ולכן צלילת היכרות ניתן לבצע בכל אחד ממועדוני הצלילה הקיימים בסיני. עיקר המועדונים הם בדהב ובשארם א-שייח', שם גם נמצאים אתרי הצלילה היפים ביותר בסיני.

לפני שנכנסים למועדון ורוכשים את שירותיו, כדאי מאוד להבין האם המועדון הזה מספיק מקצועי ומנוסה, מיהם המדריכים, האם יש הקפדה על בטיחות ותקינות הציוד ומה רמת התחזוקה שלו. ריבוי המועדונים והמדריכים מביא איתו באופן טבעי טובים יותר וטובים פחות, אולם כאן מדובר לא רק בהנאה שלכם אלא גם בבטיחות שלכם, ולכן מאוד לא מומלץ להתפשר בנושא.

אתר סיני וייבס מקיים שיתוף פעולה עם מספר מועדוני צלילה ותיקים בסיני, עם מדריכים מנוסים ומקצועיים שכמובן שמים דגש רב על נושא הבטיחות. מועדונים אלה נבדקו על ידנו (כן, ממש צללנו והתנסינו איתם) ובהם ניתן לבצע גם צלילת היכרות וגם צלילות מכל הסוגים – מקורסי צלילה ועד ספארי צלילה וצלילות מתקדמות.

השאירו פרטים כאן באתר ומועדון צלילה מקצועי יחזור אליכם תוך זמן קצר >>

Sending
User Review
0% (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן