קורס צלילה בסיני

עודכן לאחרונה: 13.12.2021

החלטתם לעשות קורס צלילה? נהדר. דעו לכם שבסיני יש שפע של מועדוני צלילה בהם תוכלו לעשות קורס צלילה במחירים אטרקטיביים המועברים על ידי מדריכים מקצועיים באתרי הצלילה מהיפים בעולם. בואו נעשה קצת סדר.

בקצרה (אמ;לק)

  • הצעד הראשון בצלילה ספורטיבית הוא שני קורסי הצלילה כוכב ראשון וכוכב שני.
  • כוכב ראשון מעניק הסמכה לצלול עד 18 מטר, ואילו כוכב שני עד 30 מטר.
  • קורס כוכב ראשון אורך חמישה ימים וכוכב שני יומיים. בסיני ניתן לעשות את הכוכב הראשון בארבעה ימים. ניתן גם לעשות את שני הקורסים ברצף בשישה ימים.
  • חשוב לבחור בשלב ראשון מועדון צלילה שמתאים לכם מבחינת המיקום, המקצועיות והמחיר. לארגון הצלילה המעניק את ההסמכות יש פחות חשיבות בשלב זה.
  • הקורסים בסיני מתנהלים באנגלית קלה יחסית.
צלילה בסיני

קורסי צלילה – כללי

צלילה ספורטיבית מכונה בשפה הבינלאומית Recreational Diving, להבדיל מקורסי צלילה מתקדמים יותר כגון צלילה טכנית, המאפשרת לצלול בעומק רב יותר. הצעד הראשון בקורסי צלילה ספורטיבית נחלק לשני שלבים – כוכב ראשון וכוכב שני. כל כוכב מעניק לכם את הסמכה לצלול לעומק מסוים. 

קורס כוכב ראשון

כוכב ראשון מאפשר לצלול עד לעומק של 18 מטר. בישראל הקורס אורך חמישה ימים, אולם בסיני ניתן לעשותו גם בארבעה ימים. הקורס מקנה את הבסיס התיאורטי והמעשי על מנת לצלול, והוא כולל שש צלילות בסך הכל בנוסף ללימודים תיאורטיים, תרגולים במים מוגנים (רדודים) וכמובן מבחנים. ההסמכה הניתנת בתום קורס כוכב ראשון מוכרת בעולם כ-Open Water Diver.

קורס כוכב שני 

מעניק הסמכה לצלילה עד 30 מטר. מיועד לבוגרי קורס כוכב ראשון ומתבצע אחריו. הקורס אורך יומיים בהם תבצעו בעיקר תרגולים וצלילות לעומק רב יותר. ההסמכה הניתנת בתום הקורס מוכרת בעולם כ-Advanced Open Water Diver.

מומלץ, אך לא חובה, לבצע את שני הקורסים ברצף. זאת משום שהכשרה של כוכב ראשון עשויה להגביל אתכם בחלק מן הצלילות בעיקר, בשל הגבלת העומק. השלמת שני הקורסים תאפשר לכם ליהנות מכל יתרונות הצלילה הספורטיבית במלואם.

חשוב לציין כי גיל המינימום לקורסי צלילה הוא 12 לכוכב ראשון (10 בחו"ל) ו-15 לכוכב שני (12 בחו"ל). הקורס עצמו הוא יום עבודה מלא – סדר היום עמוס משעות הבוקר ועד אחר הצהריים על מנת להספיק להעביר את כל החומר הדרוש וכמובן גם לתרגל.

כיצד לבחור מועדון צלילה?

מועדוני הצלילה מכשירים צוללים על פי מתודולוגיה המסופקת ומפוקחת ע"י ארגוני צלילה בינלאומיים (PADI, SSI). עקרונית, ניתן לבחור בכל אחד מארגוני הצלילה המוצעים על ידי המועדון בו בחרתם. יחד עם זאת, עבור צולל בעל הסמכה של כוכב אחד או שניים אין משמעות לארגון הצלילה. רק אם בעתיד תבחרו להתקדם לקורסים מתקדמים יותר, תוכלו לבחור בארגון מסוים ולהתקדם במסלול ההכשרות שהוא מציע. בשלב הזה חשוב יותר לבחור את המועדון המתאים לכם מבחינת מיקום, מחיר ומקצועיות.

להמלצה שלנו על מועדון צלילה מקצועי, עם מדריכים מעולים ומנוסים דוברי אנגלית, כולל מחירים וכל האפשרויות השונות – ראו בעמוד צלילה בסיני

 

קורס צלילה בסיני

תחום הצלילה בחצי האי סיני מפותח מאוד, ותיירים חובבי צלילה רבים מכל העולם מגיעים לבקר ולצלול באתרי הצלילה הנפלאים שלאורך חופי סיני. בהתאם לכך, גם קורס צלילה בסיני מבטיח חוויה נהדרת שתתקשו למצוא במקומות אחרים בישראל.

רמת ההדרכה והמקצועיות בקורסי הצלילה המועברים בסיני היא גבוהה מאוד. המדריכים בעלי ניסיון רב, דוברי אנגלית ברמה טובה וכל המועדונים נמצאים בפיקוח הרשויות המקומיות ומתוחזקים כראוי. הקורס עצמו מתנהל באנגלית. מי שמבקש לעבור את הקורס צריך לשלוט באנגלית ברמה סבירה, לא נדרשת אנגלית אקדמית אבל צריך לתקשר עם המדריך ולקרוא מעט חומר מקצועי.

הים האדום הוא היתרון העיקרי של קורס צלילה בסיני על פני קורס בישראל, גם באילת. החוויה הכללית בסיני תהיה מרשימה הרבה יותר משום שהחלק הדרומי יותר של הים האדום טומן בחובו עולמות עשירים הרבה יותר מאשר הרצועה של מפרץ אילת. במהלך הקורס מתקיימות צלילות רבות, ולבצע אותן מול הנוף התת מימי של סיני זו חוויה שלא תרצו להחמיץ.

קורסי הצלילה בסיני לא בהכרח זולים יותר מהקורסים בישראל, אולם, בשקלול הזמנת חבילה הכוללת לינה + קורס צלילה בבית מלון מקומי, ניתן ליהנות ממחירים אטרקטיביים במיוחד וככל הנראה המחיר שתשלמו יהיה משתלם הרבה יותר מאשר חבילה כזו בישראל, כולל כסף נוסף שתזדקקו לו לכלכלה. יחד עם זאת, חשוב לא להתפתות דווקא למחיר הנמוך יותר (ולא משנה היכן אתם עושים את הקורס). החוויה שתעברו חשובה הרבה יותר וההבדלים ממילא אינם כאלה דרמטיים. עדיף לבחור מועדון מקצועי שתרגישו בו נוח, גם אם בחישוב הכולל הוא יעלה מעט יותר מאשר מועדונים אחרים.

קורס צלילה כוכב ראשון בסיני אורך ארבעה ימים (לעומת חמישה בישראל). איכות הקורס כמובן לא נפגעת במאום. קורס כוכב שני אורך יומיים. ניתן לעשות את שני הקורסים ברצף במשך שישה ימים. קיזוז היום הנוסף, אגב, משפיע גם החיסכון הכלכלי שלכם. למי שמבקש להתמקצע – קורס Divemaster אורך 14 יום. אין צורך בביטוח צלילה עבור ימי הקורס, אך אם ברצונכם להמשיך ולצלול אחרי הקורס, יהיה עליכם לרכוש ביטוח צלילה. כמובן שללא קשר, יש לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, כמו בכל נסיעה.

הקורסים מתקיימים על פי רוב בקבוצות קטנות. משום שהמועדונים אינם עמוסים בדרך כלל בהחלט ייתכן מצב שבו תזכו לקורס "אישי". אם התמזל מזלכם וזכיתם לקורס כזה, זהו יתרון גדול משום תשומת הלב הרבה שתקבלו מהמדריך והזמן שיוקדש רק לכם. זאת ועוד – בדרך כלל תוכלו להתאים את מועד הקורס בסיני לזמן המתאים לכם, ללא צורך לסנכרן את לוח הזמנים שלכם עם זה של המועדון.

טווחי מחירים

הערה: מחירים אלה מתייחסים למקומות איכותיים, בהם רמת הקורסים היא גבוהה ומתקיימת הקפדה על איכות הציוד ובטיחות התלמידים. בהחלט ייתכן שבמקומות נוספים תוכלו למצוא מחירים זולים יותר, אולם אנו לא יודעים מהי הרמה שלהם. 

דהב

דהב היא עיירה המושכת חובבי צלילה רבים מהארץ והעולם לקורסים ומסעות צלילה באתרים המופלאים ששוכנים לחופיה. בתי המלון בדהב צנועים ופשוטים יחסית, אך נעימים לשהיה והמחירים בהם ידידותיים לכל כיס. מלונות רבים בדהב מחזיקים במועדון צלילה במלון עצמו וישמחו להציע לכם חבילה הכוללת אירוח + קורס צלילה במחיר משתלם.

עלות קורס צלילה בדהב:

כוכב ראשון: 850-1,000 ₪

כוכב שני: 700-900 ₪

לשני הקורסים ברצף: 1,550-1,900 ₪

שארם א-שייח

שארם א-שייח היא עיר מודרנית שכלכלתה מבוססת על תיירות. בעיר בתי מלון רבים וכמו כן שפע של מסעדות, בתי קפה, ברים ובתי עסק רבים. גם מועדוני צלילה יש בשפע בשארם, וחלקם הגדול נמצא בתוך בתי המלון.

עלות קורס צלילה בשארם:

כוכב ראשון:  1,200-1,400 ₪ 

כוכב שני: 500-700 ₪  

לשני הקורסים ברצף: 1,700-2,000 ₪

מחירי המלונות כמובן משתנים בהתאם לעונה לרמת המלון (יש בשארם עשרות מלונות מכל הסוגים), אך ניתן להשיג חדר במלון טוב מאוד במחיר של כ 30-40 דולר ללילה, כולל ארוחת בוקר.

קורס מתקדמים

בשארם ניתן גם לעשות קורס Divemaster. קורס כזה אורך 14 יום ועל מנת להשתתף בו יש להציג יומן צלילות ובו לפחות 40 צלילות רשומות.

הקורס מורכב משני חלקים: 

  • קורס החייאה והצלה – EFR – Emergency First Response & Rescue
  • קורס Divemaster של ארגון PADI או SSI

עלות קורס Divemaster בשארם:

קורס Divemaster של אחד הארגונים: 5,000 ₪

קורס EFR (החייאה והצלה): 2,300 ₪

שני הקורסים יחד: 7,300 ₪ 

לאפשרויות נוספות, מחירים ויצירת קשר עם מועדון צלילה מקצועי בדהב >> לחצו כאן

צלילה בטוחה ונעימה!

Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
יורד׊׉ לסיני בקרוב? הנה כמה עצות חשובות:

תזמינו מלון מראש
יש מבחר רחב של מלונות מומלצים באתר וככל שהזמן עובר המבחר מצטמצם (מספר החדרים מוגבל הרי) והמחירים מתייקרים. אל תבזבזו זמן ופשוט הזמינו רגע מלון.

תעשו ביטוח נסיעות
חופשה טובה בסיני היא חופשה רגועה ואין יותר רגוע מלדעת שגם אם חס וחלילה קרה משהו, אתם מכוסים ויש מי שידאג לכם (סוכן טוב יציע שירות לקוחות צמוד ויהיה זמין עבורכם בווטסאפ באופן שוטף).

תגיעו ערוכים למעבר הגבול
תרכשו מראש את אגרת המעבר (חוסך תור מיותר), תמירו שקלים לדולרים בצ'יינג' הקרוב למקום מגוריכם (אח"כ תמירו בסיני דולרים ללירות) ותזמינו מונית מראש… אבל כל אלה, רק אחרי שאתם יודעים בוודאות שיש לכם מלון!

רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן