ספארי צלילה בסיני

עודכן לאחרונה: אוגוסט 20, 2023

בקצרה (אמ;לק)

  • ספארי צלילה הוא מסע בן מספר ימים ללב ים לצורך ביצוע צלילות
  • ספארי מתאים לצוללנים מנוסים אשר מאחוריהם לפחות 30 צלילות
  • במשך כל ימי הספארי נמצאים על הספינה, שם גם אוכלים וישנים עד החזרה לבסיס
  • יש לא מעט אתרים שמתאימים גם לשחייה ושנירקול וניתן לצאת אליהם גם אם אתם לא צוללים
  • רוב הפלגות ספארי הצלילה מתבצעות בחלקים הדרומיים של סיני ומצרים – אזור שארם א-שייח, ראס מוחמד, מיצרי טיראן, מיצרי גובאל והסביבה.
  • אפשר לצאת לספארי צלילה דרך סוכנות מקומית או חברות ישראליות שדואגות ללוגיסטיקה ולפרטים הטכניים של המסע.

הים האדום, המתוח לאורכם של חופי סיני הנפלאים, טומן בחובו עשרות אתרי צלילה נדירים ביופיים, בהם חבויים אלמוגים צבעוניים ומרהיבים, מינים שונים של דגים ושוכני ים אחרים ומרתקים ואפילו ספינות טרופות שירדו למצולות לפני שנים ומשמשות כיום בעיקר כבתי גידול לחיים מתחת למים וכאתרים מושכי צוללנים מכל העולם.

צלילה היא מסורת ותיקה בסיני. אין חובב צלילה המכבד את עצמו שלא ביקר בה, או לפחות רשם לעצמו את היום האדום כאחד היעדים להגיע אליהם לספארי צלילה. מועדוני צלילה רבים קיימים בסיני, בעיקר בדהב ובשארם א-שייח', והם מציעים צלילה ספורטיבית ומקצועית בכל הרמות – מקורסי צלילה של כוכב ראשון ועד ספארי צלילה של מספר ימים בלב ים.

צלילה בסיני
צילום: אוהד צבר

מה זה בכלל ספארי צלילה?

ראשית, חובה לציין כי כדי לצלול, ובטח כדי להירשם לספארי צלילה, חייבים לעבור קודם קורס צלילה ולרכוש מעט ניסיון. כמעט כל המועדונים בסיני מציעים קורסי צלילה של כוכב ראשון ושני, בדרך כלל במחירים זולים יותר מאשר באילת ובפרק זמן קצר יותר. קורס כוכב ראשון מעניק לכם את היכולת לצלול עד לעומק 18 מטר וכוכב שני יאפשר לכם לרדת עד לעומק של 30 מטר. תוכלו למצוא באתר הזה עוד מידע מפורט לגבי קורס צלילה בסיני.

ספארי צלילה הוא בעצם מסע של מספר ימים לטובת צלילה, לפחות שלושה ימים, לעתים אפילו יותר. לספארי צלילה יוצאים עם ספינות המיועדות לכך. הן בדרך גדולות ומרווחות ומכילות את כל הדרוש לטובת שהיה של כמה ימים עליהן – חדרים נוחים, ציוד צלילה, אוכל, אזורי מנוחה, אזורי התארגנות לצלילה וכדומה.

במהלך הספארי צוללים שתיים או שלוש צלילות ביום ובנוסף צלילת לילה. סדר היום כולל צלילת בוקר, מעט לאחר ההשכמה, ארוחת בוקר ומנוחה, צלילת צהריים, ארוחת צהריים, זמן חופשי, צלילה נוספת אחר הצהריים וצלילת לילה לאחר רדת החשיכה. אתם מיודעים על זמני הארוחות והצלילות באמצעות צלצול פעמון, כאשר הארוחות מתקיימות לאחר הצלילות.

הצלילה עצמה מתבצעת בקבוצות קטנות, כאשר לכל קבוצה מוצמד מדריך מקומי המכיר את אתר הצלילה. על פי הנהלים בסיני, כל צלילה חייבת להתבצע עם מדריך מקומי, והמדריכים בסיני הם ברמה טובה מאוד, מדברים אנגלית טובה ובעלי ניסיון רב.

מה אם אני לא צולל?

לא מעט אתרי צלילה מתאימים גם לשחייה ושנירקולים סביבם ומעליהם, כך שגם אם אין לכם רישיון צלילה תוכלו להצטרף לספארי צלילה וליהנות מהאפשרות לסייר עם משקפת ושנורקל באתרים, בשקט וברוגע של לב הים האדום. הספינה בדרך כלל כוללת גם ציוד בסיסי לשנירקול והמדריכים יוכלו לספק לכם את זה. כמובן, שעליכם להודיע מראש על כוונתכם לבצע שנירקולים ולא צלילות. בחלק מהמועדונים אפשר לתאם גם צלילת היכרות, על אף שמדובר בספארי צלילה, בהדרכה צמודה של מדריך ובתוספת תשלום.

ספארי צלילה בסיני
צילום: אוהד צבר

לפני הכל – ביטוח צלילה

חשוב לציין שאם אתם מתכננים לצלול בסיני, כל סוג של צלילה – מצלילת היכרות ועד ספארי צלילה – יש לרכוש מראש ביטוח נסיעות מתאים. ביטוח הנסיעות הבסיסי אינו מכסה מקרים בהם תזדקקו לטיפול או כיסוי הוצאות בעקבות צלילה, ולשם כך יש לרכוש ביטוח צלילה לסיני. העלות הנוספת היא לא גבוהה ובטח שווה את השקט הנפשי שלכם מתחת למים. זה לא המקום לחסוך בו. 

איפה יוצאים לספארי צלילה?

אתרי הצלילה הטובים והיפים ביותר בסיני מתרכזים באזור שארם א-שייח' ובעיר יש שפע של מועדוני צלילה המציעים הפלגות ספארי צלילה לאתרים אלה, הנחשבים לאתרים היפים בעולם. שארם משמשת בסיס לספארי צלילה באזור טיראן ומיצרי טיראן, הפארק הלאומי ראס מוחמד ומיצרי גובאל הקרובים למפרץ סואץ. אפשר גם לצאת משארם להפלגות באזור דהב, אולם גם בדהב עצמה יש לא מעט מועדוני צלילה המציעים הפלגות ספארי וגם אתרים מרהיבים ביופיים.

אתרים נוספים שהיציאה אליהם היא משראם א-שייח הם אתרי הצלילה של דרום מצרים, שניצבים גם הם במקום גבוה מאוד ברשימת אתרי הצלילה היפים בעולם. זהו אזור עשיר במאות מינים של אלמוגים ודגה ובאתרים אלו ניתן למצוא גם ספינות טרופות, דולפינים ואפילו כרישים. המסלולים של דרום מצרים כוללים את איי האחים ואת האתרים Elphinstone Reef ו-Daedalus Reef. לאזורים אלה הספארי בדרך כלל ארוך יותר ונמשך ששה ימים לפחות.

כאמור, גם באזור דהב ניתן לצאת להפלגות וסיורי צלילה, ולחוף העיירה יש אתרי צלילה מרהיבים רבים, בהם ה"בלו הול" המפורסם, הפעמונים שכנו מצפון, הקניון, ראס אבו גלום ועוד. גם בדהב מדריכי הצלילה ידאגו לכל הלוגיסטיקה הדרושה לטובת ההפלגה וכמובן לציוד הצלילה עבורכם.

 מה עוד כדאי לדעת?

  • לפני שאתם נרשמים לספארי צלילה, עליכם לדעת כי על מנת לצאת לספארי רצוי מאוד להיות עם ניסיון בצלילות. ההפלגות לא מתאימות לצוללנים מתחילים וחלק מהן מתבצעות בזרמים חזקים. לכן חשוב להיות בעלי ניסיון של 30 צלילות לפחות. אם עברה חצי שנה מהצלילה האחרונה שלכם, כדאי לבצע צלילת ריענון לפני היציאה.
  • אתרי הצלילה רחוקים יותר (מדרום לשארם) נמצאים במקומות שאליהם ייתכן ותידרשו בהנפקת אשרת שהיה (ויזה) לפני היציאה. אל תנסו לצאת לספארי הדורש הוצאת ויזה למצרים מבלי שעשיתם זאת, היות שהדבר נבדק ועלול להוביל לאי נעימות, גם שלכם וגם כלפי הקבוצה כולה.
  • היצע המועדונים הוא מאוד רחב וכך גם טווח המחירים שנקבע על פי רמת המועדון, המדריכים וכמובן מספר האתרים ואורך ההפלגה. כדאי לברר קודם לכן על מועדונים ומדריכים מומלצים וכן לקבל המלצות ממי שכבר היה וחווה. מועדוני צלילה רבים בסיני מקושרים או שייכים לבתי מלון ומציעים חבילות הכוללות אירוח + צלילה משתלמות מאוד. כדאי לבצע סקר מקיף.
  • תוכלו למצוא עוד מידע על צלילה בסיני באופן כללי גום על ספארי צלילה בעמוד שלנו על צלילה בסיני.

 

סוכנות מקומית בסיני שמוציאה ספארי צלילה

Mirage Divers

זו אחת הסוכנויות המקצועיות בדהב, עם מדריכים מנוסים מאוד מכל העולם ולקוחות רבים, גם מישראל וגם ממקומות אחרים. כולם במיראז' דוברי אנגלית מעולה כך שאין שום בעיה לתקשר איתם, גם בטלפון וגם במקום, והם מציעים בנוסף לספארי צלילה גם את כל האפשרויות הנוספות – קורסים של כוכב ראשון וכוכב שני, צלילות היכרות, צלילות מודרכות ועוד. 

לפירוט מלא של האפשרויות, כולל מחירים, ראו בעמוד שלנו על צלילה בסיני או השאירו פרטים כאן ומדריך מקצועי יחזור אליכם עם כל מה שצריך לדעת >>

חברות ישראליות שמוציאות ספארי צלילה בסיני

יש מספר חברות ישראליות שמארגנות הפלגות ספארי צלילה בסיני, ויציאה באמצעותן חוסכת לכם התארגנות עצמאית משום שמלווה ישראלי שיוצא לספארי דואג לכל הלוגיסטיקה והביורוקטיה מרגע שחציתם את הגבול. ההדרכה היא כמובן בעברית ולמעשה אינכם צריכים לדאוג לדבר מרגע שחציתם את מסוף הגבול בטאבה.

החברה הגיאוגרפית

חברת התיירות הוותיקה מוציאה ספארי צלילה בין 4 ימים (3 לילות) למיטב אתרי הצלילה באזור מיצרי טיראן וראס מוחמד. ההפלגות יוצאות על ספינות גדולות בקבוצות קטנות וכוללות גם את הנסיעה מטאבה לשארם ובחזרה, לינה וכלכלה מלאה כמובן וכן הדרכה (כולל מדריך ישראלי) ו-4 צלילות בכל יום (אחת מהן בלילה).

למידע נוסף על ספארי צלילה דרך החברה הגיאוגרפית לחצו כאן.

Wild Dive

חברת Wild Dive מציעה ספארי "פרטי" לקבוצות של 8 עד 12 אנשים, במגוון מסלולים באזור דרום סיני הכוללים את האי טיראן, ראס מוחמד, הספינה הטרופה טיסטלגורם ושאב אבו נוחאס. כמו כן, מציעה החברה גם הפלגות מדהב וצלילה באתרים באזור, שהם לא פחות יפים. הספארי כמובן כולל הדרכות, לינה וכלכלה מלאה לכל ימי ההפלגה.

למידע נוסף על ספארי צלילה דרך חברת Wild Dive לחצו כאן.

מעמקים – Deeps

חברה ותיקה נוספת שבה מציעים מגוון מסלולים והפלגות לאתרי הצלילה הנבחרים והיפים ביותר בסיני. הצלילות הן בקבוצות קטנות עם מדריך מקומי ומדריך ישראלי מטעם החברה אשר משמש כמלווה. מעבר לשארם א-שייח', ראס מוחמד והאי טיראן, מעמקים מציעה גם ספארי צלילה בדהב, וכן לאזור מיצרי גובאל בפתחת מפרץ סואץ, אזור מרהיב שישראלים כמעט ולא מכירים.

למידע נוסף על ספארי צלילה דרך חברת מעמקים לחצו כאן.

Sending
User Review
0% (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן