שלוש הבריכות בדהב

בקצרה (אמ;לק)

  • "שלוש הבריכות" הוא אתר צלילה קטן וחביב מדרום לדהב, מקום נפלא להעביר בו חצי יום בצלילות, שנירקולים ואטרקציות נוספות. 
  • מקור השם הוא שלוש הבריכות הנמצאות בתוך הים ומהוות בעצם את אתר הצלילה. בתחתית הבריכות חול רך ומומלץ להגיע אליהם בזמני גאות. 
  • לשלוש הבריכות אפשר להגיע בנסיעה של כעשר דקות מדהב, עם כל נהג מונית מקומי. 
  • גם חובבי השנירקולים יכולים ליהנות בשלוש הבריכות ויש אפשרות לשכור במקום את הציוד הדרוש. 
  • יש באתר גם אפשרות לטיולי גמלים, סוסים או טרקטורונים, וכן מקומות לאכול, לנוח ולהירגע מעט לפני שחוזרים בחזרה לדהב. מקום גם מקומות לנוח ולאכול בין לבין.

דהב היא עיירה קסומה הנמצאת בחצי הדרך בין נואיבה לשארם א-שייח' וידועה בעיקר באתרי הצלילה שלה, שהם מהיפים והמפורסמים בעולם כולו. חובבי צלילה רבים מגיעים לדהב לאורך כל ימות השנה כדי ליהנות מנוף תת-מימי עשיר ומרהיב ביופיו של אלמוגים צבעוניים ועשרות, אם לא מאות, מינים של דגים ושוכני ים אחרים.

בדהב יש לא מעט אתרי צלילה, חלקם עמוקים יותר וחלקם עמוקים פחות שמתאימים לצוללנים בכל הרמות, וברובם הגדול ניתן גם לשנרקל. בין הידועים שבהם אפשר למנות את ה"בלו הול", "הקניון", "הפעמונים" ועוד, כולם נמצאים מצפון לדהב בהמשך לרצועת החוף שלה. אולם, גם בחלק הדרומי של העיירה ניתן למצוא אתרי צלילה מעניינים, שיש בהם מה לראות מתחת למים וגם משמשים כאתר בפני עצמו שבו ניתן ליהנות מאטרקציות שונות. אחד מהאתרים האלה הוא "שלוש הבריכות".

דהב
רצועת החוף של שלוש הבריכות

שלוש הבריכות הוא אתר צלילה קטן יחסית השוכן כ-15 קילומטרים דרומית לדהב, קצת אחרי רצועת בתי המלון הדרומית, מדרום למלון אקוטל. הנסיעה לאתר אורכת כעשר דקות וכל נהג מונית (או נהג בכלל) מקומי ייקח אתכם לשם בעלות של כמה עשרות לירות מצריות. מקורו של שם האתר הוא בשלוש בריכות טבעיות עם קרקע חולית שנוצרו בתוך הים הפתוח, ממש לפני היציאה אליו מתוך המפרץ הקטן במקום. הבריכות לא עמוקות מה שאומר שהאתר מתאים גם לצוללנים מתחילים ובהחלט מתאים גם למי שמבקש רק לשנרקל ולהשקיף על שמורות האלמוגים מלמעלה.

רצוי להגיע בזמן גאות או מיד אחריה משום שכאמור הבריכות אינן עמוקות במיוחד, ובזמני שפל הכניסה למים ולבריכות קשה יותר, וכך גם המעבר בין הבריכות בתוך המים. הצלילה והשנירקול הם חופשיים ועצמאיים לחלוטין, אולם לחסרי ניסיון מאוד מומלץ להיכנס עם מדריך, למרות שהבריכות עצמן אינן עמוקות במיוחד. את הציוד תוכלו לשכור במקום וכך גם מדריך צלילה שייקח אתכם לצלילת היכרות.

רצוי להיכנס למים עם נעלי צלילה כדי להימנע מהיתקלות לא נעימה עם סלע חד או קיפוד ים, וכן להשתמש בחגורת הצלה שמעבר לעניין הבטיחותי היא מקלה מאוד על מי שבוחר לשנרקל וצריך לצוף על פני המים.

רצועת החוף כולה אינה מיושבת ואין בקרבתה בתי מלון או הארחה, כך שמי שמגיע לשלוש הבריכות עושה זאת במטרה לצלול או לשנרקל. משום כך, החוף נותר יפה ובתולי ומספק את חוויית סיני האותנטית והשלווה. הבריכות נשמרו אף הן בצורה טובה והאלמוגים שתראו בו הם חיים לגמרי ובמצב מצוין.

האזור משמש כאתר תיירותי שבו ניתן, בנוסף לצלילות ושנירקולים, גם לשלב אטרקציות של רכיבה על סוסים או גמלים, טיולי טרקטורונים, סתם לרבוץ באחד הערסלים ולהשתזף או לשבת באחת המסעדות לאורך החוף ליהנות מארוחה קלה ותה בדואי מסורתי. המארחים במקום חביבים ומסבירי פנים, וישמחו לסייע לכם בכל דבר שתרצו לעשות כדי להעביר את היום בנעימים.

Sending
User Review
0 (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

בקטע של טרמפ לסיני?

שווה לבדוק את קבוצת הפייסבוק "סיני – טרמפים, נסיעות והגעה"

כתבות נוספות באתר
יורד׊׉ לסיני בקרוב? הנה כמה עצות חשובות:

הזמינו מלון מראש
יש באתר מבחר רחב של מלונות מומלצים וככל שהזמן עובר המבחר מצטמצם (מספר החדרים מוגבל הרי) והמחירים מתייקרים. אל תבזבזו זמן ופשוט הזמינו רגע מלון.

עשו ביטוח נסיעות
חופשה טובה בסיני היא חופשה רגועה, ואין יותר רגוע מלדעת שגם אם חלילה קרה משהו, יש כיסוי ויש מי שידאג לסידורים הדרושים ולפיצוי במקרה הצורך (סוכן טוב יציע שירות לקוחות צמוד ויהיה זמין בווטסאפ באופן שוטף).

הגיעו ערוכים למעבר הגבול
רכשו מראש את אגרת המעבר (חוסך תור מיותר ואת העמלה), המירו שקלים לדולרים בצ'יינג' הקרוב לבית (אחר כך, בסיני, החליפו את הדולרים ללירות) והזמינו מונית מראש… אבל עשו את כל אלה רק אחרי הזמנת המלון וקבלת אישור ודאי על ההזמנה!

רגע לפני שאתם משלמים את אגרת המעבר לסיני...
האם כבר ערכתם ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והצלה?

כולנו רוצים שהטיול שלנו לסיני יעבור באופן חלק ונעים, אך לעיתים, מבלי שזה תלוי בנו דברים משתבשים. על מנת להיות מכוסים במקרה של פציעה, תאונה ותקלות נוספות בטיול, חשוב מאוד לערוך ביטוח נסיעות. למידע נוסף על ביטוח הנסיעות לחצו כאן

דילוג לתוכן