צלילה בנואיבה

עודכן לאחרונה: אוקטובר 22, 2023

חצי האי סיני ידוע כמקום מושלם לצוללנים, ואכן רבים כאלה מגיעים ממקומות שונים (ורחוקים מאוד) בעולם כדי לחזות בנוף התת-מימי המרשים של הים האדום. יש בסיני מרכזי צלילה רבים שמציעים את כל קשת המוצרים והשירותים בתחום הצלילה – מצלילות היכרות למי שאין לו רישיון צלילה, ועד צלילות מודרכות, קורסי צלילה וגם ספארי צלילה של מספר ימים. אתרי הצלילה הופכים יפים יותר ויותר ככל שיורדים דרומה, לאזור דהב ושארם א-שייח', ולכן רוב אתרי הצלילה מרוכזים באזורים הללו. כתבנו בעבר בפירוט על צלילה באזור דהב וכן על צלילה בשארם א-שייח'.

באזור נואיבה, לעומת זאת, ההיצע אינו גדול אבל קיים. יש מועדוני צלילה שנמצאים בנואיבה עצמה או באזור ראס א-שטן, ואלו גם האזורים בהם אפשר למצוא אתרים יפים מתחת לים, כך שאם אתם באזור, ולא רוצים להרחיק עד דהב או שארם כדי לצלול – יש מה לראות גם צפונה יותר.

צלילה בנואיבה

לפני הכל – ביטוח צלילה

חשוב לציין שאם אתם מתכננים לצלול בסיני, כל סוג של צלילה – מצלילת היכרות ועד ספארי צלילה – יש לרכוש מראש ביטוח נסיעות מתאים. ביטוח הנסיעות הבסיסי אינו מכסה מקרים בהם תזדקקו לטיפול או כיסוי הוצאות בעקבות צלילה, ולשם כך יש לרכוש ביטוח צלילה לסיני. העלות הנוספת היא לא גבוהה ובטח שווה את השקט הנפשי שלכם מתחת למים. זה לא המקום לחסוך בו. 

אתרי צלילה באזור נואיבה

ראשית חשוב לומר כי כשאנחנו כותבים "נואיבה" הכוונה היא לכל רצועת החוף שבין ביר סוויר לבין נואיבה העיר עצמה. בפי המקומיים, כל האזור הזה מכונה "נואיבה", וכך נקרא לו גם אנחנו. לאורך כל הרצועה הזו יש שני מקומות שבאמת שווה לבקר בהם מבחינת צלילה, והם לא רחוקים מידי זה מזה.

ראס א-שטן – במרכז הרצועה

באזור הקמפ של אורלי (הקאסל ביץ'), ומעט לעומק, נמצאת שונית אלומגים יפה מאוד, שכמעט כל מי שמבקר בראס משנרקל מעליה, אבל אם אתם בעניין של צלילה ממש, גם זה אפשרי כמובן. מדובר בשונית לא גדולה במיוחד, אבל די יפה שכוללת אלמוגים שנשמרו היטב, ומגוון רחב של שוכני ים צבעוניים שחיים בה.

בנוסף לשונית הזו, קיימת אחת נוספת, שמורה היטב, בקמפ "רוקסי", מעט דרומה משם. הטופוגרפיה של הקמפ היא כזו שמי שאינו מתארח במקום לא מגיע אליו, והוא נהנה מרצועת חוף פרטית לגמרי בצורת מפרץ קטן שנכנס לצלע ההר. במרחק לא גדול מהחוף נמצאת השונית שאפשר בהחלט גם לשנרקל מעליה, אבל שווה גם ביקור עמוק יותר. לא חובה להתארח בקמפ כדי לבקר בשונית, אבל תנו למדריך הצלילה לתאם עבורכם את הכניסה והעניינים הלוגיסטיים.

החוף של מלון TIME coral resort

מלון TIME coral resort, שהיה בעבר שייך לרשת הילטון לכן עדיין נקרא בפי חלק מהמקומיים "הילטון נואיבה" מחזיק ברצועת חוף ארוכה ושקטה, ופרטית לחלוטין. מיעוט התנועה ברצועת החוף הזו מאפשר לשמורת האלמוגים שיש תחתיו להתפתח באופן טבעי ויפה, ולהישמר מפני מפגעים שנפוצים ברחבי הים האדום. מרכז צלילה מקצועי נמצא ממש בתוך המלון, ותוכלו לצאת דרכו לביקורים בשונית הזו, ובשוניות סמוכות, הן לצלילות היכרות והן לצלילות מודרכות בכל הרמות.

איך אפשר לצאת לצלילות בנואיבה?

מאוד כדאי לתכנון את הצלילות שלכם מראש, עוד לפני שאתם מגיעים, ולתאם עם מרכז צלילה את מועד ההגעה כך שיחכה לכם מישהו בסיני עם כל מה שצריך לקראת הצלילה שלכם. בין אם אתם צוללנים מנוסים, ובין אם אתם רוצים לבצע קורס צלילה – בסיני חייבים לצלול עם מדריך מקומי, ולכן מוטב לקבוע מראש עם אחד כזה.

אתר סיני וייבס מקיים שיתוף פעולה עם מרכזי צלילה ותיקים ומקצועיים בחלקים שונים בסיני, וגם בנואיבה כמובן.

אם אתם רוצים צלילה בנואיבה, מוזמנים להשאיר את הפרטים כאן, לבחור "נואיבה" בהעדפות, ומועדון צלילה באזור נואיבה ייצור אתכם קשר לתיאום הגעה וצלילות >>

צלילה בנואיבה סיני
מועדון הצלילה במלון TIME coral resort

אתרי צלילה נוספים במרחק נסיעה קצרה

סיני כאמור משופעת באתרי צלילה יפהפיים, חלקם נמצאים במרחק מה מנואיבה, אבל בהחלט שווים את הנסיעה. אם אתם מתארחים בנואיבה, ורוצים לגוון את הטיול שלכם, שווה לחשוב על יום צלילות מחוץ לנואיבה, באחד האתרים היפים שרחוקים כשעת נסיעה בלבד מנואיבה העיר. מרכז הצלילה בנואיבה בהחלט יוכל להעניק שירות גם מחוץ לנואיבה, וכדי להגיע תוכלו להיעזר בשירות המוניות שלנו בין נואיבה לדהב, ולהזמין מונית למועד המבוקש.

ראס אבו גלום

מעט צפונית לדהב נמצא הפלא הזה, שמוגדר כשמורת טבע ולכן הכניסה אליו כרוכה בעלות של 10$. מדובר ברצועת חוף שקטה ומבודדת, הנמצאת ממש בין ההרים לבין הים, עם מקסימום שקט ומינימום הפרעות. הרצועה הזו היא ביתן של שוניות אלמוגים מרהיבות ששמורות היטב, ולכן מהוות מוקד משיכה לצוללנים רבים. ניתן לחזות שם בשפע של דגים מכל המינים והסוגים, אלמוגים צבעוניים ועוד שוכני ים נדירים. ראו בהרחבה על המקום, איך להגיע ואיפה אפשר להתארח בו, בכתבה שלנו על ראס אבו גלום.

בלו הול

מעט דרומית לראס אבו גלום, עדיין מצפון לדהב עצמה, נמצא אחד מאתרי הצלילה הידועים בעולם. הוא שוכן בסוג של מפרץ שתחתיו "בור" עמוק מאוד וקיר עצום של אלמוגים יורד לאורכו. זהו אתר חובה לחובבי הצלילה (וגם השנירקול), ומגוון הדגים והאלמוגים שתיתקלו בהם שם הוא כמעט אינסופי. שימו לב שבשל עומקו של האתר, הצלילה בו ללא פיקוח מתאים עלולה להיות מסוכנת. רדו למים רק עם מדריך מקומי ובהתאם ליכולות שלכם, למען בטיחותכם. ראו בהרחבה על האתר וסביבתו, בכתבה שלנו על הבלו הול.

Sending
User Review
0% (0 votes)
מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? היו חברתיים ושתפו:
עזרו לנו לעזור לכולם

נתקלת בחוסר דיוק או שיש לך המלצה לשיפור התוכן? ספר לנו כדי שנוכל להשתפר עבור המטיילים הבאים!

יש לך תוכן מעניין על סיני שאת/ה רוצה לחלוק עם אחרים?

קח/י חלק במהפכה ואנחנו נדאג להוסיף את המידע בצורה מסודרת ומונגשת ל-Sinai Vibes

יורדים לסיני? הנה כמה דברים שאנחנו יכולים לעזור בהם:

הזמנת מלון – יש באתר מבחר מלונות מומלצים, ככל שהזמן עובר החדרים נתפסים והאפשרויות מצטמצמות. אגב, יש גם חושות!

הזמנת מונית מראש (אונליין באתר) – זה ידוע שלא יורדים לסיני מבלי להזמין מונית מראש באופן מסודר.

רכישת ביטוח נסיעות – סיני היא חו"ל, וכמו כל נסיעה לחו"ל חשוב לא לקחת סיכון, לרכוש ביטוח, ולצאת לחופש בראש שקט.

רכישת חבילת גלישה – להישאר בזמינות גם בסיני. חבילת גלישה לטלפון הנייד שחשוב לרכוש כבר מהארץ, עוד לפני הנסיעה. 

רגע לפני תשלום אגרת המעבר לסיני...
איך אתם מגיעים מהגבול למלון כבר סגרתם?

בזמן שאת אגרות המעבר לסיני ניתן לרכוש תמיד וללא הגבלה, כמות המוניות להזמנה מראש מוגבלת והן אוזלות במהירות. אם תזמינו מונית עכשיו נוכל להבטיח לכם נסיעה חלקה ונעימה מהגבול ועד מקום האירוח, במונית חדשה וממוזגת עם נהג זהיר שלא ממהר ללקוח הבא. למידע נוסף על שירות הזמנת מונית בסיני לחצו כאן. את אגרת המעבר לסיני תוכלו לרכוש גם מיד לאחר מכן.

דילוג לתוכן